США стурбовані обшуком помешкання української активістки у Сімферополі – посольство

249
Роздрукувати
США стурбовані обшуком помешкання української активістки у Сімферополі – посольство

Посольство США в Україні заявило про стурбованість обшуком, який 30 серпня провели російські силовики в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко в Сімферополі.

"Ми стурбовані обшуками ФСБ будинку співзасновниці Українського культурного центру. Ще один приклад систематичної кампаніі Росії щодо придушення української ідентичності в Криму", – йдеться в повідомленні посольства на сторінці у Twitter.

Під відповідним дописом дипломати також залишили хештег #КримЦеУкраїна.

Вранці 29 серпня російські силовики провели обшук в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко за підозрою її та членів її родини у зв’язках із забороненим на території сусідньої Росії "Правим сектором". Увечері того ж дня Павленко допитали російські слідчі в Сімферополі. Від коментарів після допиту жінка відмовилась.

Знайомі активістки пов’язують обшук в її будинку з публікацією інформації про роботу центру на проросійському сайті "Русская Весна".

У квітні цього року активістів Українського культурного центру в Криму Олену Попову і Ольгу Павленко викликав "на бесіду" старший помічник російського прокурора Сімферополя Олексій Пучков. Співробітника прокуратури цікавила робота центру і випуск газети "Кримський терен". Активістки скористалися правом не свідчити проти себе і своїх близьких.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: