Виставка "Війна ще не закінчилася" про злочини Росії проти медійників їде до Харкова

77
Роздрукувати
Виставка "Війна ще не закінчилася" про злочини Росії проти медійників їде до Харкова

У місті та області, які постійно потерпають через ворожі обстріли, чи не найбільша кількість постраждалих представників преси

30 травня о 13:00 на площі Свободи у Харкові відкривається виставка The War Is Not Over Yet ("Війна ще не закінчилася"). Вона розповідає про українських та закордонних журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, які були вбиті, поранені, викрадені від початку повномасштабного вторгнення Росії.

За даними Інституту масової інформації, станом на 22 травня 2023 року відомо про 59 загиблих медійників. Від початку повномасштабного вторгнення 10 журналістів було вбито під час виконання професійних обов’язків (з них 4 громадяни України, 6 — іноземці). 49 медійників загинули як учасники бойових дій, внаслідок російських обстрілів чи катувань. Загалом з 24 лютого 2022 року росіяни здійснили понад 500 злочинів проти медіа.

У боях з окупантами на Харківщині загинули журналісти-військовослужбовці Максим Мединський, Олександр Махов та Олексій Юрченко. У перші дні російського вторгнення у Харкові помер фотограф Ігор Гуденко. У полоні росіян понад 100 днів провів блогер з Харківщини Анатолій Гарагатий, а журналіст Данило Іщенко під час зйомок був поранений.

Загиблий на Київщині публіцист і військовослужбовець Сергій Заїковський був випускником Харківського національного університету імені В. Каразіна. У бою на Донеччині загинув оператор телекомпанії "Приват TV: Харків" Дмитро Шиповський.

На відкритті журналісти, які працюють у одному із найбільш небезпечних регіонів країни, згадають колег та розкажуть про роботу ЗМІ в умовах постійних російських обстрілів.

Ведучою відкриття стане Наталя Курдюкова, координаторка МедіаХаб Харків.

Спікери:

  • Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН;
  • Тетяна Кагановська, ректорка Харківського національного університету імені В. Каразіна;
  • Марія Малевська, кореспондентка "СТБ";
  • Оксана Іванець, кореспондентка "АрміяInform".

Виставка The War Is Not Over Yet ("Війна ще не закінчилася") – вияв солідарності з медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям, адже саме завдяки їхній роботі міжнародна спільнота дізнається новини з фронту й бачить докази воєнних злочинів росіян. Журналісти на Харківщині неодноразово потрапляли під ворожі обстріли, а телевежі та місцеві сайти росіяни регулярно атакували.

Виставка близько року мандрує українськими містами. Її вже побачили у Полтаві, Києві, Боярці, Вінниці та Одесі.

Де: перед будівлею Північного корпусу Харківського національного університету імені Василя Каразіна (площа Свободи, 6, Харків).

Коли: відкриття 30 травня, 13:00

Виставка триватиме до 26 червня.

Організатори: Український ПЕН, Інститут Масової Інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе.

Регіональні партнери: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, МедіаХаб Харків.

Акредитація для ЗМІ: https://forms.gle/ggoYceoBBELsgQZT7

23 травня 2023
77
Теги: #Війна
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: