В Криму відбувся суд у справі головного редактора газети "Qirim" Бекіра Мамутова

253
Роздрукувати
В Криму відбувся суд у справі головного редактора газети "Qirim" Бекіра Мамутова

Окупаційний суд Київського району Сімферополя розглянув справу про "адміністративне правопорушення" відносно головного редактора газети "Qirim" та члена Українського ПЕН Бекіра Мамутова.

Відносно Бекіра Мамутова складено протокол за статтею 13.15 КоАП Росії (Зловживання свободою масової інформації) за публікацію доповіді Генерального Секретаря ООН, в якій згадувався Меджліс кримськотатарського народу.

Як повідомляє "Кримська правозахисна група", Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій угледіла в публікації порушення російського законодавства, оскільки РФ визнала Меджліс екстремістською організацією, чию діяльність заборонено, й згадка цієї організації в публікаціях ЗМІ має йти з обов’язковою вказівкою на заборону її діяльності в РФ. Оскільки такої вказівки в процитованій на сторінках газети "Qirim" доповіді Генсека ООН не було, щодо головного редактора склали адміністративний протокол".

Засідання відбувалося без участі слухачів, котрих не пропустили до суду через обмеження, які пов’язані з коронавірусною інфекцією.

Наступне засідання заплановано на 20 квітня.

Фото: Stanislav Yurchenko (RFE/RL)

2 квітня 2021
253
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: