Презентація відео про історію української літератури від Українського ПЕН і Ukraїner

11 листопада о 13:00 в Українському кризовому медіаценатрі відбудеться дискусія-презентація відеоексплейнера про історію української літератури, створена Ukraїner у партнерстві з Українським ПЕН та за підтримки Українського культурного фонду.
Ukraїner та Український ПЕН презентують унікальний проєкт: відео про історію української літератури, над яким працювали команда експертів та авторів та яке покликане протидіяти дезінформаційним кампаніям.
Над проєктом працювали:
Олександр Михед – письменник, куратор мистецький проєктів, літературознавець, член Українського ПЕН
Богдан Логвиненко – письменник, журналіст, засновник Ukraїner
Максим Щербина – журналіст, сценарист та співведучий "Телебачення Торонто"
До експертної групи проєкту долучились:
Тамара Гундорова – літературознавиця, культурологиня, членкиня Українського ПЕН
Ярина Цимбал – літературознавиця, редакторка
Елеонора Соловей – критикиня, докторка філології, членкиня Українського ПЕН
Ігор Ісіченко – церковний та громадський діяч, архієпископ-емерит, науковець, письменник, член Українського ПЕН
Олена Галета – літературознавиця, культурологиня, поетка, перекладачка, членкиня Українського ПЕН.
Модеруватиме презентацію Олена Гусейнова – письменниця, журналістка, радіоведуча.
Під час події відбудеться прем’єра відео, а творці проєкту обговорять:
– Які основні закономірності у генези української літератури?
– Як Росія маніпулює фактами про літературу в гібридній війні проти України?
– Як нам підсилювати культурну дипломатію і сприяти виконанню Стратегії національної безпеки України в частині протидії російській програнді?
– Як мотивувати українців читати власну літературу?
– Як знання про літературу та її просування може змінити імідж України у світі?
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Ukraїner – суспільно-культурний мультимедійний українознавчий проєкт, створений журналістом і письменником Богданом Логвиненком. Матеріали проєкту засновані на результатах власних експедицій.
Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 136 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Є співзасновником Премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.
Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.