Станіслав Асєєв у Києві: розмова про книгу "Шелест бамбукового гаю"

124
Роздрукувати
Станіслав Асєєв у Києві: розмова про книгу

2 березня о 18:00 у Києві відбудеться зустріч з журналістом, громадським діячем та автором книг ""Світлий шлях" : історія одного концтабору" та "В ізоляції" Станіславом Асєєвим.

У центрі розмови – нова збірка короткої прози "Шелест бамбукового гаю", тексти якої були написані у період між 2011-2021 роками. Про першу казку та щоденник життя в окупації, літературу та філософію, міста й людей говоритимемо з автором Станіславом Асєєвим та модераторкою – журналісткою, телеведучою Мирославою Барчук. Чекаємо вас у просторі ПЕНу (вул. Лук’янівська, 14а). Вхід вільний.

Під час події можна буде підтримати Фонд Станіслава Асєєва "Ініціатива Справедливості", який збирає інформацію про воєнні злочини Російської Федерації, аби переконатися, що підозрювані у цих злочинах постануть перед правосуддям: https://jif.fund/. Підтримати фонд http://surl.li/fcqla

У новій книжці короткої прози поет, прозаїк і публіцист Станіслав Асєєв постає перед нами як тонкий лірик, твори якого виринають ніби з позачасся, із сутінків, — так, наче бачиш змальовані події уві сні. Відомий широкому загалу насамперед як публіцист, автор книжок ""Світлий шлях" : історія одного концтабору" та "В ізоляції" (за останню здобув Шевченківську премію у номінації "Публіцистика та журналістика") Станіслав здивує читачів пронизливими різножанровими текстами, що були написані у період між 2011-2021 роками. У них чарівна леді своїми сльозами освічує темряву байдужого міста, священник і убивця змушені ділити одну в'язничну камеру на двох, коханці вирушають на край світу, а бізнесмен-торговець знай прораховує на калькуляторі усе своє життя. Також у книжці подано щоденник, що його автор вів у 2014-2016 роках. Розпочинаючи зі сумнозвісного "параду полонених" в Донецьку й закінчуючи похороном терориста Мотороли, Станіслав крок за кроком фіксує власні емоції та думки: що відчуває людина, коли на її очах руйнується увесь знайомий світ, канонада розриває небо над головою, і Бог, що не зупинив світову бійню, не вберіг від страждань і смерті мільйони невинних людей, не спустився в Аушвіц — чи варто на нього чекати тут, у Донецьку?

Станіслав Асєєв – письменник, журналіст, громадський діяч та блогер. Почесний член українського ПЕН. Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2021). Понад два з половиною роки перебував у полоні російських сил в окупованому Донецьку. Автор книг ""Світлий шлях" : історія одного концтабору", "В ізоляції".

Організатори події: "Видавництво Старого Лева", Український ПЕН.

 

2 березня 2023
124
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: