“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: розмова Ірини Славінської із Софією Андрухович

91
Роздрукувати
“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: розмова Ірини Славінської із Софією Андрухович

14 березня о 18:30 у Києві в рамках проєкту "Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН" відбудеться публічна розмова Ірини Славінської із Софією Андрухович "Війна як трафарет".

"Війна – трафарет, крізь який українцям складно не читати світ, – написала Софія Андрухович в одному зі своїх нещодавніх есеїв. – Пошкоджена лінза, що викривлює дійсність, змінює пропорції, міняє об’єкти місцями. Психіка ставить рану в центр свідомості: світ у всіх своїх виявах продовжує існувати, але складається враження, що світ відсьогодні – суцільна рана. І як нагадувати собі про безмір існування? Як не обманюватись самому, начебто викривлена через пошкоджену лінзу дійсність – об’єктивна?"

Під час події ми поговоримо про те, які історії ми розповідаємо про себе та які історії інші розповідають нам про нас самих. У контексті російського повномасштабного вторгнення в Україну тема власного голосу та суб'єктності набула нового значення й особливої важливості. У діалозі з Софією Андрухович з'ясуємо, як ми проживаємо війну та як війна стає трафаретом, крізь який ми дивимося на себе, свою історію і світ.

Софія Андрухович – українська письменниця, перекладачка й публіцистка. Авторка прозових книжок "Літо Мілени" (2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їхніх чоловіків" (2005), "Сьомга" (2007), "Амадока" (2020).

Ірина Славінська – виконавча продюсерка Радіо Культура, перекладачка та письменниця. Авторка книг "Майже доросла. Книжка для дівчат і про дівчат", "Мої запасні життя", "Історії талановитих людей", "33 герої укрліт".

Захід відбудеться наживо у просторі PEN Ukraine на Подолі, за адресою: вул. Лук’янівська, 14а.

Умовою участі є благодійний внесок, мінімальна сума – 100 грн.

У рамках цієї події ми підтримуємо збір для купівлі дронів Mavic 3 для 140-го окремого розвідувального батальйону морської піхоти, в якому служить Ярина Чорногуз, українська поетка, волонтерка, військовослужбовиця, розвідниця Збройних сил України, членкиня Українського ПЕН.

Номер картки: 5375411203289488

Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму https://forms.gle/9mTgpdLcPV7cTank8

Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтесь: alycebondarenko@gmail.com, +380687484611, Аліса Бондаренко.

Нагадаємо, що мета "Інтелектуальних вечорів" – повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників та захисниць.

Організатор заходу – PEN Ukraine у партнерстві з Національним університетом "Києво-Могилянська академія".

 

14 березня 2023
91
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: