“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: Діана Клочко про привласнені імперією рукописні книги княжої доби

145
Роздрукувати
“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: Діана Клочко про привласнені імперією рукописні книги княжої доби

12 жовтня о 19:00 у просторі ПЕН у Києві відбудеться сьома подія на підтримку Збройних Сил України – лекція Діани Клочко "Чому найстаріші книги княжої доби не в українських бібліотеках?".

Найстаріші книги, створені у скрипторії біля собору Софії Київської (його часто називали "бібліотекою Ярослава Мудрого"), перебувають у національних бібліотеках російської федерації, їх не видають для ознайомлення, і не лише історикам і мистецтвознавцям незалежної України. Історії про те, яким чином і звідки вони потрапили до книгозбірень російської імперії містять великі лакуни (смислові й подієві). Тому є великі сумніви в їхній правдивості.

Про коштовні манускрипти і важливість їх повернення в Україну розповідатиме мистецтвознавиця Діана Клочко.

Діана Клочко мистецтвознавиця, арт-критикиня, кураторка виставок, лекторка Києво-Могилянської академії. Авторка п’яти повних і десяти міні-курсів з історії світового мистецтва. Співкураторка виставкового проекту "Проект Енеїда. Візуальна історія легендарної поеми" (2017 р., НХМУ), співзасновниця платформи "Українська візуальна книга" (з Павлом Гудімовим).

Захід відбудеться наживо у просторі ПЕН на Подолі. Умовою участі є благодійний внесок, мінімальна сума – 100 грн.

У рамках цієї події ми підтримуємо волонтерську ініціативу "Взаємодопомога від НаУКМА". Це студентська спільнота НаУКМА, яка насамперед допомагає могилянцям – викладачам і співробітникам, студентам і випускникам Академії, а також близьким родичам могилянців, які служать нині в лавах ЗСУ. На відміну від великих фондів, "Взаємодопомога" намагається швидко закривати невеликі, "точкові" запити своїх колег на обладнання, обмундирування тощо.

Внесок можна зробити за лінком https://send.monobank.ua/jar/3ALRJUGcEd

Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму https://forms.gle/Z4maMXGCZM9o3PX99

Детальніша інформація про захід і місце події надійде всім зареєстрованим учасникам в окремому листі від організаторів.

У разі повітряної тривоги всі учасники події зможуть пройти до укриття на нижньому поверсі будівлі.

Нагадаємо, що мета "Інтелектуальних вечорів у просторі ПЕН" – повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників та захисниць.

Організатор заходу – PEN Ukraine у партнерстві з Kyiv-Mohyla Business School [kmbs].

 

12 жовтня 2022
145
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: