“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: Діана Клочко про привласнені імперією рукописні книги княжої доби

12 жовтня о 19:00 у просторі ПЕН у Києві відбудеться сьома подія на підтримку Збройних Сил України – лекція Діани Клочко "Чому найстаріші книги княжої доби не в українських бібліотеках?".
Найстаріші книги, створені у скрипторії біля собору Софії Київської (його часто називали "бібліотекою Ярослава Мудрого"), перебувають у національних бібліотеках російської федерації, їх не видають для ознайомлення, і не лише історикам і мистецтвознавцям незалежної України. Історії про те, яким чином і звідки вони потрапили до книгозбірень російської імперії містять великі лакуни (смислові й подієві). Тому є великі сумніви в їхній правдивості.
Про коштовні манускрипти і важливість їх повернення в Україну розповідатиме мистецтвознавиця Діана Клочко.
Діана Клочко – мистецтвознавиця, арт-критикиня, кураторка виставок, лекторка Києво-Могилянської академії. Авторка п’яти повних і десяти міні-курсів з історії світового мистецтва. Співкураторка виставкового проекту "Проект Енеїда. Візуальна історія легендарної поеми" (2017 р., НХМУ), співзасновниця платформи "Українська візуальна книга" (з Павлом Гудімовим).
Захід відбудеться наживо у просторі ПЕН на Подолі. Умовою участі є благодійний внесок, мінімальна сума – 100 грн.
У рамках цієї події ми підтримуємо волонтерську ініціативу "Взаємодопомога від НаУКМА". Це студентська спільнота НаУКМА, яка насамперед допомагає могилянцям – викладачам і співробітникам, студентам і випускникам Академії, а також близьким родичам могилянців, які служать нині в лавах ЗСУ. На відміну від великих фондів, "Взаємодопомога" намагається швидко закривати невеликі, "точкові" запити своїх колег на обладнання, обмундирування тощо.
Внесок можна зробити за лінком https://send.monobank.ua/jar/3ALRJUGcEd
Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму https://forms.gle/Z4maMXGCZM9o3PX99
Детальніша інформація про захід і місце події надійде всім зареєстрованим учасникам в окремому листі від організаторів.
У разі повітряної тривоги всі учасники події зможуть пройти до укриття на нижньому поверсі будівлі.
Нагадаємо, що мета "Інтелектуальних вечорів у просторі ПЕН" – повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників та захисниць.
Організатор заходу – PEN Ukraine у партнерстві з Kyiv-Mohyla Business School [kmbs].
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.