Клочко Діана

Клочко Діана

Мистецтвознавиця, кураторка виставок, редакторка, перекладачка

Мистецтвознавиця, кураторка виставок, редакторка, перекладачка. Народилася 31 березня 1963 р. у селі Козин, Радивилівського району, Рівненської області. В 1986 р. почала навчатись на кафедрі теорії та історії мистецтва Київського державного художнього інституту, 1991 р. захистилась, отримавши фах мистецтвознавця. Викладала у школах мистецтв, 1992 р. вступила до аспірантури НАОМА. З 1998 р. працювала як кореспондентка газети "День", була редакторкою журналу МФВ "Відкритий світ", публікувалсь у журналах "Книжник-ревю", "Книжковий клуб", "ARTLine".

Була експерткою та членкинею журі конкурсів "Краща книжка року" (2001-2005 рр.)

"Коронація слова" (2003 - 2011 рр.), заснувала у 2011 р. перекладацьку премію "Metaphora" (разом із журналістом Ігорем Померанцевим, Велика Британія).

З 2003 р. у видавництві "Кальварія" займалась художнім редагуванням, була менеджеркою з досліджень і розробок нових серій, продовжила цю спеціалізацію у якості керівника видавничих проектів у видавництві "Дуліби". З 2006 по 2010 рр. очолювала видавництво "Грані-Т", після чого перейшла до відділу стратегічного розвитку і КМЦ НаУКМА як провідний спеціаліст.

З 2011 р. почала читати публічні лекції, авторка п'яти повних і десяти міні-курсів з історії світового мистецтва

Співкураторка виставкового проекту "Проект Енеїда. Візуальна історія легендарної поеми" (2017 р., НХМУ), співзасновниця платформи "Українська візуальна книга" (з Павлом Гудімовим).

Публікації автора на сайті ПЕН: