Виставка "Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні"

573
You can read this article in English
Виставка "Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні"

31 березня о 12:30 у Львові на площі Ринок, 32 (навпроти Медіацентру) відкриється виставка "Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022". Вона триватиме до 3 квітня. Проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку Росія розв'язала проти України. Це вияв солідарності з медійниками та медійницями, які продовжують працювати, незважаючи на небезпеку.

Чому журналісти та журналістки важливі? Світ не дізнався би про російські злочини проти людяності під призмою "денацифікації" у Маріуполі, якби фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов, ризикуючи життям, не задокументували знищення міста і цивільних мешканців. Саме це роблять усі незалежні журналісти та медіа: попри загрозу власному життю, продовжують виконувати професійний обов’язок доносити правду.

Світ має усвідомити, що Росія агресор. Тому закордонним журналістам та медіа критично важливо говорити про воєнні злочини проти України та називати речі своїми іменами: війну Росії проти України саме війною, а не "кризою", "конфліктом" чи "військовою операцією".

З 24 лютого під час війни в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебуває в полоні (за інформацією Інституту Масової Інформації станом на 28 березня). Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі. Ці методи агресора нагадують дії росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти та журналістки, які наважувалися говорити правду, опинялись у полоні або в російських в’язницях.

Подія відбуватиметься за підтримки ГО "Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу", ГО "Львівський медіафорум", ГО "Інститут Масової Інформації", Ukraine Media Center, Львівської міської ради та Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Посилання для акредитації: https://cutt.ly/DDmZvAg

30 березня 2022
573
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: