Четвертий мініфестиваль "Дні есеїстики"

263
Роздрукувати
Четвертий мініфестиваль "Дні есеїстики"

13-18 грудня вже вчетверте в рамках Премії імені Юрія Шевельова відбудеться мініфестиваль "Дні есеїстики". Він покликаний популяризувати жанр есею і привертати увагу до творчості найвідоміших авторів-есеїстів. Через карантин фестиваль відбудеться з обмеженою аудиторією, але з онлайн-трансляцією всіх подій на Facebook-сторінках Українського ПЕН та Києво-Могилянської Бізнес-Школи. У межах "Днів есеїстики" заплановані дискусії, лекції, а також зустрічі з українськими та закордонними авторами-есеїстами.

ПРОГРАМА "ДНІВ ЕСЕЇСТИКИ" 2021 року:

 • 13 грудня (ПОНЕДІЛОК)
  17:00-20:00
  Серія авторських лекцій
  Андрій Бондар. "Есей на одну ніч"
  Тарас Лютий. "Тексти про тексти та інші події"
  Ірина Славінська "Слова та голос — більш нічого. Есей як спосіб писати і говорити"
  Для відвідування події наживо, будь ласка, заповніть реєстраційну форму: https://cutt.ly/HYqNcb1
 • 14 грудня (ВІВТОРОК)
  19:00
  Лекція "Есеїстика як простір інтелектуальної свободи"
  Лекторка: Віра Агеєва
  Для відвідування події наживо, будь ласка, заповніть реєстраційну форму: https://cutt.ly/iYwugr9
 • 16 грудня (ЧЕТВЕР)
  17:00
  "Як писати есеїстику про поезію": розмовляють Ілля Камінський і Сергій Жадан
  Учасники: Ілля Камінський (США), Сергій Жадан
  Онлайн на Facebook-сторінках Українського ПЕН та Києво-Могилянської Бізнес-Школи
 • 17 грудня (П’ЯТНИЦЯ)
  19:00
  Церемонія нагородження лауреата Премії імені Юрія Шевельова 2021 року
  Онлайн на Facebook-сторінках Українського ПЕН та Києво-Могилянської Бізнес-Школи
 • 18 грудня (СУБОТА)
  18:30
  Дискусія "Есеїстика про поезію: пам’яті Володимира Моренця"
  Учасники: Василь Герасим'юк, Олександр Саврук, Роман Веретельник, Людмила Кісельова
  Модераторка: Тетяна Огаркова
  Онлайн на Facebook-сторінках Українського ПЕН та Києво-Могилянської Бізнес-Школи

Кураторкою "Днів есеїстики" 2021 стала культурна менеджерка і журналістка Богдана Неборак. Ділимося з вами її поглядом на програму:

"Есей для мене – це ключ. Добрий есей – це дуже пластичний ключ, що відмикає саме ті двері, в які я зараз прагну потрапити. Водночас есей завжди має приємний флер нарису, живої думки, певної нерівності, неглянцевості. Саме тому читачеві дуже просто вступати в діалог з есеїстичним голосом, який завжди трохи гостріше звучить, ніж у будь-яких інших текстах.

Цьогорічна програма "Днів есеїстики" доволі поезієцентрична. Я розглядаю вірш так само, як і есей – як коротку форму, яка залежно від контексту підштовхує читача до щоразу різних інтерпретацій і нових діалогів. Що стається, коли вірш стає приводом до есею? Про це ми слухатимемо у розмові поетів Іллі Камінського й Сергія Жадана, адже обоє пишуть емоційну есеїстику про поезію і є не тільки авторами віршів, але й уважними читачами. Цю ж тему відкриватимемо в події пам‘яті літературознавця Володимира Моренця, який через есей досліджував українську поезію й пропонував пристрасний погляд на тексти. Розмова Романа Веретельника, Василя Герасим‘юка, Людмили Кісельової, Тетяни Огаркової й Олександра Саврука запропонує погляд на есеїстику про поезію як на спосіб повільного читання.

Лекція Віри Агеєвої відкриє історичну перспективу української есеїстики та її роль для інтелектуальної думки країни.

Спільна подія з Радіо Культура буде присвячена есеїві як міждисциплінарному простору, якому не обов’язково потрібно мати в серці слова, написані на папері. Олена Гусейнова разом з Діаною Клочко, Михайлом Палінчаком й Тарасом Прохаськом (оновлена інформація: замість Тараса Прохаська участь у дискусії візьме Олександр Михед) розмовлятимуть про специфіку радіоесею, фотоесею й мистецького есею.

А розпочнеться фестиваль динамічними воркшопами про есеїстику від Андрія Бондаря, Тараса Лютого й Ірини Славінської. Будуть корисні акценти й про те, як читати, й про те, як писати. І центральною подією традиційно буде вручення премії Шевельова. Трохи хвилююся за номінантів і маю свою книжку-фаворита. Ви теж обирайте!"

***

"Дні есеїстики в Києві" – мініфестиваль, покликаний популяризувати жанр есею, привертати увагу до творчості найвідоміших авторів-есеїстів, а також вводити українську есеїстику в загальносвітовий контекст.

Кураторка проєкту 2021 року – Богдана Неборак.

Організатори заходу – PEN Ukraine та Kyiv-Mohyla Business School [kmbs].

Інформаційний партнер: UA: Радіо Культура.

6 грудня 2021
263
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: