"Будемо знімати перемогу": Український ПЕН презентував відео про українських фотографів на війні

347
Роздрукувати
"Будемо знімати перемогу": Український ПЕН презентував відео про українських фотографів на війні

5 травня Український ПЕН опублікував відео про українських фотографів, які працюють на війні. Вони фіксують злочини окупантів і показують світові справжнє обличчя Росії. Вони розповідають історії людей, чиї життя назавжди змінила – або забрала – війна.

У відео своїми історіями роботи на війні поділилися семеро українських фотографів: Стас Козлюк, Марʼян Кушнір, Михайло Палінчак, Яна Сідаш, Максим Дондюк, Стас Юрченко та Оксана Парафенюк. Їхніми очима світ бачить те, що сьогодні відбувається в Україні.

"Знімати під час війни – це постійно приглушувати біль та емоції, які ти, фотографуючи, відчуваєш. Ти бачиш людей, їхню безпорадність, не знаєш, чим ти можеш їм допомогти. Іноді просто хочеться підійти, відкласти камеру і обійняти. Але ти продовжуєш знімати далі", – розповіла у відео фотографиня Яна Сідаш.

Фотографи поділилися історіями про морально й фізично найскладніші завдання, над якими вони працювали протягом останніх двох місяців, а також розповіли про специфіку висвітлення війни у своїй рідній країні.

"Український фотограф знімає свою країну, знімає себе в цій країні, своє життя, своїх співгромадян. І ми залишимося тут далі, а іноземні фотографи поїдуть," – наголосив Михайло Палінчак.

Нагадаємо, раніше Український ПЕН представив відео про те, як під час війни працюють українські журналісти та літературна спільнота.

На обкладинці відео використано кадр Макса Левіна – українського фотографа, який загинув від рук російських окупантів 13 березня 2022 року, виконуючи професійне завдання.

5 травня 2022
347
Теги: #Війна
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: