Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів

127
Роздрукувати
Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів

16 вересня об 11:00 в Іллінському сквері в Києві відбудеться Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів. Акцію, приурочену до 22-х роковин вбивства журналіста, організовує Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини ZMINA та Інститутом масової інформації.

Цього дня учасники акції, журналісти й правозахисники:

  • згадають про внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики Росії, яку та вела проти сусідніх країн протягом багатьох століть;
  • згадають про українських та закордонних журналістів, вбитих російськими військами від початку вторгнення на територію України;
  • розкажуть про злочини та утиски проти громадянських журналістів, які окупаційна російська влада вчиняє в окупованому Криму та на інших тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

Учасники акції:

Лариса Денисенко – правозахисниця, адвокатка, журналістка, радіоведуча;

Тетяна Терен – виконавча директорка Українського ПЕН;

Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини Zmina;

Оксана Романюк – виконавча директорка Інституту масової інформації;

Мар’ян Кушнір – кореспондент "Радіо Свобода".

Модераторка акції:

Ольга Сніцарчук – журналістка, телеведуча, ведуча подкасту "Тут-і-тепер: Історія журналістів на війні".

Трансляцію акції можна буде переглянути на Facebook-сторінках Премії імені Георгія Ґонґадзе, Українського ПЕН, Центру прав людини ZMINA, Інституту масової інформації, видань "Детектор медіа" та "Українська правда", Львівського медіафоруму.

Організатор: Премія імені Георгія Ґонґадзе

Організаційні партнери: Український ПЕН, Центр прав людини ZMINA, Інститут масової інфомрації, Львівський Медіафорум

Інформаційний партнер: Детектор медіа

Премія імені Георгія Ґонґадзе – відзнака та екосистема ініціатив для незалежних журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням "Українська правда". Премія вручається раз на рік, 21 травня, в день народження Ґонґадзе.

Лауреатами Премії були Євген Малолєтка та Мстислав Чернов у тандемі (2022), Мирослава Барчук (2021), Павло Казарін (2020), Вахтанґ Кіпіані (2019).

16 вересня 2022
127
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: