Єгор Фірсов - про маніпуляції та шантажування ув'язненого журналіста Асєєва

330
Роздрукувати
Єгор Фірсов - про маніпуляції та шантажування ув'язненого журналіста Асєєва

Громадський активіст Єгор Фірсов повідомляє тривожну інформацію щодо маніпуляцій, до яких вдаються терористи з "ДНР", щоб звинуватити незаконно утримуваного ними донецького журналіста Станіслава Асєєва в "шпигунській" діяльності. У своєму блозі на сайті "Української правди" він пише:

"Нещодавно в інтернет-виданнях бойовиків стали з'являтися публікації, які приписують Асєєву. Терористи нібито знайшли щоденник Стаса і публікують з нього окремі розділи. У цих текстах Стаса намагаються виставити розвідником, який виконував різні завдання за наказом українських силовиків.

Стас нібито від себе описує події, де він вдає з себе як мінімум Джеймса Бонда, який мало не сам підірвав Моторолу і Гіві. Не обійшлося і без пропагандистських заготовок. В одному з епізодів Стас "описує" вибухи фосфорних бомб, випущених ВСУ. І таких відвертих маніпуляцій маса.

Наскільки мені відомо, мета бойовиків - переконати всіх, що Стас не журналіст, а шпигун. На цьому вони хочуть будувати звинувачення і подальший судовий процес. І саме тому з'явилися публікації "щоденника". Власне нічого нового вони так і не придумали, кожен український журналіст звинувачується ними у співпраці зі спецслужбами.

Також мені повідомили, що Стаса шантажують мамою. Погрожують посадити і її як спільницю. Все це для того, щоб він на камеру обмовив себе і підтвердив все, що описано в "щоденнику". Такий варіант можливий, знаючи Стаса, я впевнений, він може піти на все, щоб уберегти маму.

Чи не останньою можливістю опору Стас користується: з 28 червня він оголосив голодування. За останньою інформацією, його почали годувати насильно.

Але я б хотів застерегти і зменшити запал співробітників МДБ і їх кремлівських кураторів. Оригінальний і справжній щоденник Асєєва знаходиться у мене. Для того, щоб розвіяти всі сумніви, додаю фотографію.

image

Тому розігрувати весь цей дешевий фарс з дргшником-розвідником не має сенсу. Ніхто не повірить в подібну маячню, крім, звичайно, "патріотів республіки".

До речі, щодо "патріотів", то їм є над чим подумати. Як щоденник, вилучений під час обшуку квартири Стаса, виявився у мене? Це завдання складніше, ніж шантажувати голодуючого і погрожувати розправою над матір'ю".

18 липня 2018
330
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: