Фестиваль "Польсько-українська Фемінатива"

261
Роздрукувати
Фестиваль "Польсько-українська Фемінатива"

Міська публічна бібліотека у Вроцлаві та Бібліотечно-культурний центр FAMA організовують другий фестиваль "Польсько-українська Фемінатива", участь у якому візьмуть авторки Українського ПЕН.

"Польсько-українська Фемінатива" це фестиваль, заснований 2020 року як жіночий простір культурної дипломатії та дискусії навколо польсько-українських відносин.

Як розповідають організатори, поштовхом до заснування фестивалю стало 100-річчя з часу підписання 21 квітня 1920 року Варшавського договору про політичний та військовий союз України та Польщі, а головною мотивацією "бажання відкрити герметичне середовище та розширити дискурс з урахуванням точок зору польських та українських жінок".

"У Східній Європі той факт, що ми не згодні, аби жіночий досвід та світогляд сприймали легковажно чи поблажливо, досі вважається "революційним" способом мислення, – зазначають організатори. – Польки та українки хочуть співтворити суспільні контакти в міжнародному житті, знайомитися, ділитися знаннями, досвідом, уміннями, розмовляти про виклики, з якими стикаються у своїх країнах, взаємно сприяти успіхам одні одних".

"Фемінатива" це фестиваль, зосереджений насамперед довкола літератури, але не тільки. Збройні конфлікти, права людини, влада, активізм, материнство, виключення, "іншість", Церква і політика – це лише частина тем, які обговорюватимуться під час дискусій у рамках фестивалю.

Цього року "Фемінатива" матиме гібридну форму: дискусії відбуватимуться у Вроцлаві, а Львів, Київ, Варшава і загалом Польща та Україна долучаться до заходів віртуально.

Фестиваль триватиме із 20 серпня до 1 жовтня: заплановано 6 дискусій за участі українських та польських експерток. Зокрема, участь у фестивалі візьмуть членкині Українського ПЕН Олена Стяжкіна, Оля Гнатюк, Галина Крук, Тамара Гундорова, Оксана Луцишина та інші.

Програма фестивалю:

20 серпня, 19:00

В Concordia Design Wrocław (Слодовий Острів 7, Вроцлав) відбудеться дискусія "Польсько-українське сусідство у глобальній перспективі. Історія, робота/тіло/політика/візія майбутнього".

Учасниці: Марія Гурська, Олена Стяжкіна, Б’янка Залевська, Боґуміла Бердиховська. Модеруватиме захід Анна Лазар.

27 серпня, 19:00

У Національному інституті ім. Оссолінських (вул. Шевська 37, Вроцлав) відбудеться дискусія "Час їїсторії. Порозмовляймо про історії жінок".

Учасниці: Оля Гнатюк, Малґожата Ткач-Янік, Тамара Гундорова. Модеруватиме захід Казимира Щука.

3 вересня, 19:00

У Національному інституті ім. Оссолінських (вул. Шевська 37, Вроцлав) відбудеться дискусія "Провінціальний фемінізм".

Учасниці: Катажина Шота-Екснер, Данута Вавровська, Наталка Сербин, Галина Крук.

10 вересня, 19:00

У Міському арсеналі (Археологічний музей, відділ Міського музею Вроцлава), вул. Цєшинського 9 відбудеться дискусія "Про інший досвід".

Учасниці: Марія Рейманн, Ева Фургал, Соломія Чубай.

24 вересня, 19:00

У Медіатекці (пл. Театральна 5, Вроцлав) відбудеться дискусія "Яка мама, така донька".

Учасниці: Юстина Баргельська, Міра Марцінув, Оксана Луцишина, Євгенія Кононенко

1 жовтня, 19:00

У Медіатекці (пл. Театральна 5, Вроцлав) відбудеться дискусія "Церква жінок".

Учасниці: сестри Еліза і Тимка з Бронішевиць, Анастасія Рябчук, Зузанна Радзiк. Модеруватиме захід Агата Дідушко-Зиглевська.

Онлайн-трансляцію заходів українською та польською мовами можна буде дивитися на Facebook-сторінках Українського ПЕН та "Фемінативи".

Більше інформації про фестиваль – на сайті Бібліотечно-культурного центру FAMA.

6 серпня 2021
261
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: