Розмова про книжку "Ми прокинемось іншими" на Книжковому арсеналі

231
Роздрукувати
Розмова про книжку "Ми прокинемось іншими" на Книжковому арсеналі

У "Видавництві 21" вийшла друком книжка Ії Ківи "Ми прокинемось іншими: розмови з сучасними білоруськими письменниками про минуле, теперішнє і майбутнє Білорусі". 25 травня о 18:00 на "Книжковому Арсеналі" відбудеться перша презентація збірки за участі авторки та героїв видання.

До книжки "Ми прокинемось іншими" ввійшли інтерв’ю з білоруськими письменниками та інтелектуалами, серед яких – Уладзімєр Арлов, Альгєрд Бахаревіч, Уладзь Лянкєвіч, Мария Мартисевіч, Вальжина Морт, Таццяна Нядбай, Ганна Сєвяринєц, Дмитро Строцев, Андрей Хадановіч і Юля Цімафєєва.

Окрім того, книжка містить фрагменти із дописів героїв збірки у соціальних мережах під час найгарячіших місяців білоруських протестів, цитати з їхніх інтерв’ю та есеїв для білоруських і закордонних медіа, а також вірші в перекладах українських авторів. Видання з’явилося в рамках серії "Бібліотека Українського ПЕН" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

"Одне із завдань цієї збірки – познайомити українську аудиторію з головними іменами сучасної білоруської літератури, – розповідає виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. – Але насамперед – це спроба пояснити й осмислити протести, які розпочалися в Білорусі в серпні 2020 року – після фальсифікації результатів президентських виборів. В історіях і роздумах білоруських авторів український читач віднайде багато близького і щемкого, що нагадає про події в нашій країні у 2013-2014 роках. Водночас ця книжка допоможе збагнути, чому білоруська революція відпочатку йшла іншим шляхом. Це видання також нагадає про спільні непрості сторінки в історії наших країн у ХХ столітті, про схожість наших мов і спорідненість культур. Та передовсім ця книжка про майбутнє – і не лише Білорусі, але й України".

Автркою та упорядницею збірки "Ми прокинемось іншими" стала поетка та перекладачка Ія Ківа. Ідея проєкту належить Олі Гнатюк і Тетяні Терен. Літературне редагування здійснила Анастасія Левкова. На обкладинці книжки відтворена ілюстрація білоруської художниці Анни Редько Belarus2020 із циклу "Пишіть листи політв’язням".

"Вони вже прокинулись. І по суті вже перемогли, хоча це ще так непомітно і боляче. Ця перемога стане очевидною вже скоро і дуже важливо, щоб на той момент вони знали, що з нею робити із сьогоднішньою і завтрашньою перемогою. Бо поразка не в тому, щоб програти бій, а в тому, щоб виграти війну і не знати, що робити з перемогою. Тож хай готуються, хай вивчають наш досвід, наші успіхи і поразки. А ми будемо поряд, і будемо допомагати там, де зможемо бути потрібними", – зазначив Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження".

Участь у презентації збірки в рамках "Книжкового Арсеналу" візьмуть авторка та упорядниця Ія Ківа, директор програми "Соціальний капітал" Міжнародного фонду "Відродження" Станіслав Лячинський, а також герої видання – білоруські письменники Андрей Хадановіч, Альгєрд Бахарєвіч, Юля Цімафєєва, Уладзь Лянкєвіч і Таццяна Нядбай. Модеруватиме захід журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. Подія розпочнеться о 18.00 на сцені "Кафе Європа".

Презентація стане частиною цьогорічної фокус-теми "Книжкового Арсеналу" "ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ", яку курує Ростислав Семків.

Більше про книжку "Ми прокинемось іншими: розмови з сучасними білоруськими письменниками про минуле, теперішнє і майбутнє Білорусі" можна дізнатися за посиланням на сайті Українського ПЕН.

Переглянути трансляцію презентації можна буде на Facebook-сторінці PEN Ukraine.

23 червня 2021
231
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: