Міжнародний книжковий фестиваль Book Space: програма Українського ПЕН

216
Роздрукувати
Міжнародний книжковий фестиваль Book Space: програма Українського ПЕН

3-5 вересня 2021 року на набережній Дніпра – Фестивальному причалі – пройде IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Spacе. Фокусна тема фестивалю – "Нова близькість / New Intimacy". Протягом 3-х днів фестивалю відбудеться понад 150 подій: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами та авторками, воркшопи, поетичні читання, музичні події.

У рамках фестивалю Український ПЕН організує та виступає співорганізатором низки подій:

4 вересня, 10:00

Дискусія "Успішні інституційні колаборації: Drahoman Prize". Учасники: Анастасія Денисенко, Юлія Колісник, Тетяна Терен.

Локація: павільйон фокусної теми "Нова близькість".

4 вересня, 12:00

Лекція літературознавиці, поетки та перекладачки Ірини Старовойт "Чи є минуле в майбутнього?".

Про наші колективні невдачі, історичні виклики, вимушену амнезію і те, як робота пам’яті допомагає мислити та обживати майбутнє говоритимемо під час зустрічі.
 
Локація: павільйон фокусної теми "Нова близькість".

4 вересня, 15:00

Дискусія "Культура в режимі очікування". Учасники: Ірина Старовойт, Тамара Гундорова, Наталка Сняданко, Ірина Славінська. Модеруватиме захід Алім Алієв.

Культура виявилася найбільш ураженою пандемією ланкою. Людям культури необхідне живе спілкування, адже без нього це буде культура затворників, окремо взятих індивідуумів. Творчий процес потребує усамітнення, але після його завершення – потрібне відкриття. Без цього прогресуватиме фраґментаризація і культурного середовища, і всього суспільства, і міжнародної спільноти. Водночас режим очікування дає
шанс інтелектуалам використати цей складний період для зміцнення організму культури й нашої солідарності. Тож яким буде світ після пандемії? Як режим невизначеності впливає на культуру? Які корисні
навички здобули митці в новій карантинній реальності і як ми зможемо їх застосувати в майбутньому? Про це говоритимуть українські письменники, публіцисти, науковці під час дискусії "Культура в режимі очікування", що стане фінальною подією в рамках однойменної фокус-теми Українського ПЕН 2020/2021.

Локація: павільйон фокусної теми "Нова близькість".

4 вересня, 18:00

Презентація проєкту Українського ПЕН та журналу Reporters "30 років. Культура". Учасники: Галина Вдовиченко, Лариса Денисенко, Мирослава Барчук, Тарас Лютий. Модеруватиме захід Богдана Неборак.

Як змінилася українська культура за роки незалежності? Чи вдалося нам заповнити всі лакуни, витворені на мапі української культури в радянські часи? В які роки наша культура переживала розквіт, а в які – застій, і чому?

Локація: павільйон фокусної теми "Нова близькість".

З повною програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням.

27 серпня 2021
216
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: