28-й BookForum: програма Українського ПЕН

111
Роздрукувати
28-й BookForum: програма Українського ПЕН

15-19 вересня у Львові відбуватиметься 28-й Міжнародний BookForum. Фокус тема цьогорічного фестивалю — "Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними". Вперше за всю історію у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема — 25 іноземних авторів з 21 країни світу. У рамках фестивалю Український ПЕН організовує власну програму заходів.

Програма Українського ПЕН:

17 ВЕРЕСНЯ (П'ЯТНИЦЯ)

17:00-18:15
Презентація проєкту "Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою". Учасники: Ірина Старовойт, Ростислав Семків, Вікторія Амеліна, Тарас Прокопишин, Олена Галета. Модераторка: Тетяна Терен.

У чому притягальність жанру роману? Чому й сьогодні, в часи соцмереж і кліпового мислення, великий роман лишається тим інструментом, який здатен зацікавити і захопити читача літературою, запропонувати йому можливість довший час пробути в іншій реальності, витвореній письменником, налаштуватися на інакший ритм оповіді й життя? Український ПЕН та видання The Ukrainians уклали новий ТОП-100, який представляє найбільш знакові взірці великої прози українською мовою. Чи можна назвати цей список каноном? Чи радше це запрошення до дискусії, методологія, вихідні точки для незабутніх літературних маршрутів?

Локація: Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Організатори: Український ПЕН та The Ukrainians.

18 ВЕРЕСНЯ (СУБОТА)

10:00 - 11:15
"Листи з-за ґрат": IV Письменницький марафон на підтримку українських заручників Кремля.
Учасники: Юлія Мусаковська, Мар'яна Савка, Галина Вдовиченко, Вікторія Амеліна, Андрій Павлишин, Остап Сливинський, Галина Крук, Олександр Михед, Василь Махно, Олена Стяжкіна. Модератори: Тетяна Терен, Володимир Бєглов.

Уже четвертий рік поспіль Український ПЕН та Центр громадянських свобод організовують у рамках Book Forum письменницький правозахисний марафон на підтримку українських заручників Кремля. Як і в попередні роки, ця подія об’єднає авторів, що долучаються до правозахисних кампаній на підтримку українських полонених в ОРДЛО та наших політв’язнів у Росії і Криму. Під час марафону ми будемо читати фрагменти їхніх листів та листів їхніх рідних, сторінки зі щоденників та стенограми виступів у судах.

Локація: Площа Ринок.

Організатори: Український ПЕН, Центр громадянських свобод, Львів – місто літератури ЮНЕСКО.

17:00 - 18:15
Українсько-білоруські поетичні читання "На березі волі".
Учасники: Ія Ківа, Юля Цімафєєва, Олег Коцарев, Мария Мартисевіч, Наталія Бельченко, Уладзь Лянкєвіч, Остап Сливинський, Андрей Хадановіч.

Трансформації, які переживає Білорусь із серпня 2020 року – початку протестів проти сфальсифікованих результатів президентських виборів, – неможливо уявити без ролі митців, зокрема поетів. Саме вірші ввібрали в себе емоції, біль, розчарування і надію, які переповнювали цього року білоруські площі й вулиці. Голоси протестів, зібрані у книжці Українського ПЕН "Ми прокинемось іншими", зазвучить і у Львові в рамках Book Forum завдяки білоруським поетам та їхнім українським перекладачам.

Організатори: Український ПЕН, Видавництво 21, Міжнародний фонд "Відродження".

15 вересня 2021
111
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: