Українські правозахисники закликають підтримати азербайджанського журналіста Мехмана Гусейнова

436
Роздрукувати
Українські правозахисники закликають підтримати азербайджанського журналіста Мехмана Гусейнова

Центр громадянських свобод звернувся до українських журналістів та правозахисників із проханням підтримати азербайджанського колегу Мехмана Гусейнова.

Як повідомляє голова Наглядової ради Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, Мехман Гусейнов викривав порушення прав людини та корупційні схеми азербайджанських високопосадовців. У березні 2017 року його засудили до двох років тюрми за "наклеп" після повідомлення, що його побила поліція. Коли до звільнення лишfлося два місяці, йому висунули нове обвинувачення, ніби він eдарив охоронця. Це означає, що Мехман може отримати додаткові сім років.

На знак протесту 26 грудня 2018 року Гусейнов почав голодування. "Репортери без кордонів" зазначають, що Мехман нині у критичному стані й може померти в тюрмі.

У самому Азербайджані, додає Матвійчук, за Мехмана Гусейнова складно вступитися. Демонстрація на його підтримку була розігнана за лічені хвилини після початку. Її учасників заарештували. Тепер в Азербайджані запустили онлайн-флешмоб #FreeMehman, за участь у якому людей у цій країні також можуть покарати.

Українські правозахисники звернулися до своїх колег, а також журналістів та викривачів корупції із закликом допомогти зробити цей флешмоб міжнародним. Для цього потрібно зайти на сторінку президента Азербайджану і написати коментар із хештегом #FreeMehman.

3 січня Американський ПЕН назвав нові кримінальні звинувачення проти Гусейнова покаранням за його критичну професійну позицію та закликав владу Азербайджану зняти звинувачення з журналіста і надати йому доступ до лікарів та його адвокатів.

"Ескалація судового переслідування Мехмана Гусейнова під час періоду свят та всього лише за кілька місяців до його звільнення – нелюдський крок, який є одним із проявів утисків незгодних в Азербайджані", – заявила директорка програм Free Expression at Risk Американського ПЕН Карін Дойч Карлекар.

Джерела: сторінка Олександри Матвійчук у Facebook, PEN America

5 січня 2019
436
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: