Правозахисники вимагають від Авакова й Луценка зупинити радикалів

207
Роздрукувати

"Amnesty International", "Front Line Defenders", "Human Rights Watch" та "Freedom House" закликають Україну засудити й ефективно відреагувати на напади й залякування радикальних груп, які сприяють ненависті й дискримінації.

Із відповідним листом ці міжнародні правозахисні організації звернулися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генерального прокурора Юрія Луценка.

Вони зазначають, що українська влада відреагувала на декілька випадків, але більшість інцидентів залишилися без реакції.

"Не дивно, що кількість насильницьких нападів та загроз таких груп зростає, адже неадекватна відповідь влади подає сигнал, що такі дії допустимі", – йдеться у листі.

"Ми закликаємо вас вжити ефективні заходи для запобігання та припинення діянь, що сприяють ненависті та дискримінації, і притягнути відповідальних осіб до відповідальності", – заявляють правозахисники.

"Прикриваючись патріотизмом і так званими "традиційними цінностями", члени цих груп виголошують свою зневагу й намір завдати шкоду активістам із захисту прав жінок, етнічним меншинам, лесбіянкам, геям, бісексуалам, транссексуалам та інтерсексуалам (ЛГБТІ), а також іншим, які мають відмінні погляди", – заявляють вони.

Це обмежує людей у правах та звужує простір громадянського суспільства для цих груп, атаки на які стали частішими в останні місяці й не розслідуються, наголошується в листі.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: