Олег Сенцов отримав Премію імені Сахарова Європейського парламенту

326
Роздрукувати
Олег Сенцов отримав Премію імені Сахарова Європейського парламенту

Український режисер Олег Сенцов отримує премію Сахарова за мирний протест, а його голодування демонструє підтримку та активну демонстрацію на захист свободи думки – заявив при врученні цьогорічної Премії Сахарова родичці та адвокатові Олега Сенцова президент Європарламенту Антоніо Таяні.

"Ми цим висловлюємо солідарність з Олегом та всіма українськими громадянами в Криму. Ми вимагаємо його звільнення. Ви не одні у вашій боротьбі, бо цей парламент завжди буде на вашому боці", – заявив голова євроустанови.

Звернення ув’язненого українського політв’язня до Європарламенту під час церемонії вручення Премії Сахарова 2018 року зачитала Наталія Каплан, сестра Сенцова.

"Андрій Сахаров, безумовно, людина на яку варто рівнятися і стояти десь поруч з ним – це надто велика для мене честь. Він дуже високо підняв планку освіченості й таланту, інтелігентності й вихованості, гідності й гуманізму. Але я маю надію, що ще зможу й встигну зробити щось для того, аби відчути, що я заслужив цю нагороду", – написав Олег Сенцов.

 

image Премію за Сенцова отримали його двоюрідна сестра та адвокат

 

Під час вручення премії в центрі зали пленарних засідань Європарламенту знаходилося порожнє крісло, символізуючи відсутність лауреата. Також у залі велика кількість євродепутатів тримали написи #FreeSentsov.

Премію отримала його сестра Наталія Каплан, яка постійно бореться за звільнення брата, та його адвокат Дмитро Дінзе.

Сенцов був номінований на премію Сахарова найбільшою політичною фракцією Європарламенту – Європейською народною партією. Її представники наголосили, що "де-факто Сенцов засуджений за свій протест проти російського правління в Криму", а також за те, що "він став символом приблизно 70 українських громадян, незаконно заарештованих і засуджених російською владою на Кримському півострові до тривалих термінів позбавлення волі".

Грошовий розмір премії становить 50 тисяч євро.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: