Можливості для письменників, перекладачів та журналістів у лютому

Пропонуємо вам добірку цікавих можливостей для реалізації своїх проектів, як в Україні, так і за кордоном. Премії, ґранти, конкурси та стипендії – усе, що зацікавить письменників, перекладачів і журналістів.
ҐРАНТИ
The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative
Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.
Інформація про програми на сайтах організацій:
?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se
Програма книжкових перекладів Посольства США
Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov.
Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"
Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.
Програма "Фонд розвитку українських ЗМІ"
Програма адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Фонд розвитку українських ЗМІ приймає заявки від незалежних українських ЗМІ – друкованих, теле-, радіо- та Інтернет-ресурсів. Партійні та державні ЗМІ під фінансування не підпадають. Програма також надає індивідуальні ґранти журналістам та представникам українських медіа. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проекти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа. Максимальна сума фінансування становить 50 тис. дол. США, однак середній розмір ґрантів становить 15-25 тис. дол. Сума гранту залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проекту, який може тривати від 1 до 12 місяців. Кінцевий термін подання заявок: 28 лютого 2021 року.
Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.
Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Програма надає підтримку на презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалях; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має надати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.
Ґранти на проєкти для творчої молоді
Ґранти підтримують проєкти, що допомагають 16-25-річним проявити себе. Інклюзивні театральні постановки, кінематографічні табори, урбаністичні лабораторії з переосмислення публічних просторів та інші ініціативи, що спонукають творити. Розмір ґранту – від 6 тис. євро до 8 тис. євро. Співучасником проєкту стане ментор або менторка з ЄС. Реченець подачі: 1 березня 2021 року.
Ґранти на професійні подорожі для перекладачів від i-Portunus
Метою подорожі може бути: співпраця з іноземними колегами; резиденція, орієнтована на створення проєкту; професійне зростання (участь у майстер-класі, нетворкінгу, шоукейс-фестивалі тощо). Професійна подорож може бути індивідуальною або передбачати участь групи до п’яти осіб. У рамках програми подорожувати можна до 39 країн Європи та Тунісу. Повний список розміщений на сайті i-Portunus. Поїздка має тривати від 7 до 60 днів і відбуватися влітку-восени 2021 року. Розмір ґранту – до 3 тис. євро. Якщо поїздка стане неможливою через карантин, учасникам потрібно буде обрати іншу країну, перенести поїздку або взяти участь онлайн. Дедлайн подачі: 28 лютого 2021 року.
Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica
Ґрант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проекти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проекти. Проекти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.
Ґрант на проєкти, що популяризують культуру Криму
Для популяризації та збереження культури корінних народів Криму Український культурний фонд спільно з державним підприємством "Кримський дім" та державною установою "Український інститут" розробив та імплементував ЛОТ "Культура Криму" в межах грантової програми "Знакові події". Його мета – підтримати реалізацію масштабного культурно-мистецького проекту, який поглибить розуміння нерозривного культурного та історичного зв’язку материкової частини України та півострова Крим, актуалізує проблеми збереження культури Криму, а також приверне увагу світової спільноти до анексії Криму Російською Федерацією. Бюджет лоту "Культура Криму" – 10 млн грн. Реченець подачі ідей – 30 березня 2021 року.
СТИПЕНДІЇ
Стипендії для відеоблогер/ок від Фонду "Відродження"
Організатори хочуть допомогти відеоблогер/кам у створенні роликів, що просуватимуть ідеї критичного мислення та раціонального погляду на світ та події в ньому. Вимоги до аплікантів: наявність україномовного каналу з відеоконтентом; вік каналу не менше ніж 6 місяців; тематика каналу корелює з темами критичного мислення та раціонального погляду на світ; цінності каналу збігаються з цінностями демократії та відкритого суспільства; канал розміщує лише авторський контент і використовує продукти чужого авторського права лише на умовах fair use. Розмір ґранту − до 120 тис. грн. Реченець подачі: 28 лютого 2021 року.
Стипендійна програма Лейна Кіркланда
Стипендія передбачає безкоштовний доступ до університетських занять, ментора та стипендію в розмірі 18 тис. польських злотих (сумарно за 9 місяців). Подаватися можуть представники центральних та місцевих органів влади, юристи, підприємці, менеджери у сферах бізнесу, НГО, культури, освіти, захисту природи та охорони здоров’я, лідери громадських організацій, університетські викладачі та журналісти. Організатори надаватимуть перевагу учасникам відбору, які ще не навчалися у Польщі. Реченець подачі: 1 березня 2021 року.
Стипендії польського уряду для молодих вчених
Це можливість захистити наукову роботу з історії, міжнародних відносин, політології, журналістики, соціології, етнології, культурознавства, суспільної психології, менеджменту, права або суміжних дисциплін в одному з польських університетів. Протягом 10 місяців стипендіат буде працювати над дослідженням, відвідувати профільні лекції і вдосконалювати польську мову. Витрати на перебування у Польщі покриє стипендія, щомісяця учасник одержуватиме 1,5 тис. злотих. Програма розпочнеться 1 вересня 2021 року. Стипендію курує Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету і фінансує уряд Польщі. Кінцевий термін подачі заявок: 1 березня 2021 року.
КОНКУРСИ
Перекладацький конкурс імені Сузанни Рот – 2021
Мережа Чеських центрів і Чеський літературний центр (секція Моравської земської бібліотеки у Брні) оголошують початок Міжнародного перекладацького конкурсу імені Сузанни Рот – 2021. Конкурс проводиться серед перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора. Цьогоріч учасники перекладають уривок із книжки Lenky Elbe "Uranova" (видавництво Argo, 2020). Нагорода за перемогу в конкурсі – кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою. Останній день подачі перекладів: 31 березня 2021 р. Оголошення результатів: до 15 травня 2021 р.
Конкурс "WorkStory: робота у фокусі літератури"
Національна спілка письменників України ("Кабінет молодого автора"), редакція журналу "Ukrainian people" (Чикаго, США), видання "Українська літературна газета" (Київ, Україна), компанія "Jobian" та креативна аґенція "Баляндраси" – пропонують авторам, віком від 15 до 40 років, представити есе і новели, в яких би розкривалася тема праці / роботи / професії. Обсяг твору – до 15 тис. знаків (із пробілами). Художні твори можна надіслати на одну з номінацій – "Есе" або "Новела", в кожній із яких будуть відзначені три перші місця. Для 15–18-річних учасників ці ж номінації винесені в окрему вікову категорію, якою опікуватиметься Київська Мала академія наук та Litosvita. Переможці одержать грошову винагороду і публікацію своїх творів на сторінках видань організаторів конкурсу. Реченець подачі: 1 березня 2021 року.
Міжнародний літературний конкурс "Гранослов" – 2021
Конкурс проводиться в чотирьох номінаціях: 1) "Поезія" (добірки віршів, романи у віршах, поеми тощо. В одному рукописі дозволяється компонувати твори різних жанрів. Розміщення поезій – кожен вірш із нової сторінки); 2) "Проза і драматургія" (романи, повісті, оповідання, есе, нариси, драматичні твори великого та малого обсягу. В одному рукописі можуть бути присутні або прозові, або драматичні твори). 3) "Літературно-критичні есеї та статті". Обсяг конкурсної роботи повинен мати не більше 10 сторінок (параметри тексту такі ж, як і для інших номінацій). 4) "Переклади" – проза, поезія, драматургія. Перекладати можна як з української на інші мови, так і навпаки.
До участі в конкурсі допускаються твори громадян України та іноземців віком від 16 до 35 років, які пишуть українською мовою. Автори, що пишуть іншими мовами, можуть подавати свої творчі роботи в українському перекладі. Не приймаються роботи переможців попередніх років та членів НСПУ. Реченець подачі: 1 квітня 2021 року включно.
Конкурс рукописів від Видавництва "Читай українською"
До участі в конкурсі приймають рукописи завершених, раніше не опублікованих, українськомовних творів. Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції. Видавництво не рецензує рукописи та не веде листування з цього приводу. Термін розгляду рукописів – від 1 до 3 місяців. У разі зацікавленості редактори сконтактують з авторами. Видавництво обіцяє: достойний гонорар, видання та оформлення коштом видавництва, інформаційний супровід та промоцію. Деталі обговорюються з авторами індивідуально. Конкурс є постійно діючим.
Конкурс фентезійних романів "Супергерой поруч" від платформи "Букнет"
Літературна платформа Букнет запрошує вас взяти участь у конкурсі фентезійних романів "Супергерой поруч". Мінімальний обсяг завершеного твору – 300 тисяч символів з пропусками. Можна подавати лише нові твори, написані українською мовою, які не публікувались у повному обсязі та в будь-якій формі до 1 вересня 2020 року. Організатори шукають оригінальні твори, у яких буде розкрито образ супергероя, чоловіка або жінки, стать немає значення. Важливим елементом роману повинен стати розвиток та становлення героя. Події роману повинні відбуватися в нашому реальному світі. Переможців чекають грошові винагороди у розмірі 15 тис. грн за перше місце, 10 тис. грн і 5 тис. грн за друге і третє місця відповідно. Дедлайн подачі: 14 березня 2021 року.
Літературний конкурс для казкарів від "Наш Формат"
Організатори конкурсу закликають подавати художні твори в жанрі літературної казки, адресовані дошкільнятам і молодшим школярам, віком від 4 до 8 років. Обсяг твору – щонайбільше 15 тисяч знаків з пробілами. Важливо, щоб в основі казки лежали загальнолюдські й національні цінності в зрозумілій дитині інтерпретації.
Теми збірок і дати подання:
"Страшні казки" – до 14 січня 2021 року включно.
"Казки про принцес і лицарів" – до 11 лютого 2021 року.
"Казки про різноманітну техніку" – до 11 березня 2021 року.
"Чарівні, магічні казки" – до 8 квітня 2021 року.
"Казки про ґаджети й різноманітні сучасні технології" – до 6 травня 2021 року.
Конкурс рукописів дитячих творів "Дитяча коронація"
Конкурс "Дитяча коронація"приймає рукописи творів у трьох групових категоріях: Дорослі для дітей (твори для дошкільнят і молодших школярів); Діти для дітей (для аудиторії 7-11 років, жанри: проза, вірш, пісенна лірика, дитяча анімація, кіносценарій, п’єса); Діти для дорослих (автори віком 7-11 років; жанри: проза, вірш, пісенна лірика, дитяча анімація, кіносценарій, п’єса). Рукописи можна надсилати Укрпоштою або електронно. Кінцева дата прийому творів – 1 квітня 2021 року.
Конкурс коміксів та ілюстрацій "Покоління рівності"
Це можливість взяти участь у конкурсі ілюстрацій, приуроченому до 25 річниці підписання Пекінської декларації і Платформи дій – визначного документа для боротьби за гендерну рівність. Серед призів – грошові винагороди, участь у виставці, спілкування зі змінотворцями з усього світу та запрошення на міжнародну подію ООН. Робота повинна стосуватися проблем, визначених у декларації, та доносити посил без слів. Конкурс є частиною кампанії ООН Жінки "Покоління Рівності", що промотує повноцінну участь жінок в усіх сферах життя. Ваша участь – це внесок у боротьбу за рівні права. Реченець подачі: 14 березня 2021 року.
IV Всеукраїнський конкурс малої прози ім. Івана Чендея
Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея оголошує прийом робіт на IV Всеукраїнський літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея. Конкурс проводиться у двох номінаціях: 1) Мала проза - приймаються неопубліковані раніше твори українською мовою обсягом не більше 20 тисяч знаків з пробілами. 2) Чендеєзнавство - стаття, відгук, наукові роботи, які раніше не публікувалися або були опубліковані упродовж трьох останніх років. Роботи подаються на конкурс анонімно. Анкета учасника може бути прикріплена до листа окремим файлом. До участі у конкурсі у кожній номінації можна подавати лише один твір. Реченець подання заявок – 20 квітня 2021 року.
Конкурс мистецьких проєктів про віру "Face to Faith"
Міжнародний проєкт "Face to Faith" працює з темою віри в європейських суспільствах. Сім міжнародних театрів та фестивалів з Чехії, Фінляндії, Німеччини, Італії, Ізраїлю, Польщі та України досліджуватимуть віру у форматі конференцій та перформансів. До участі запрошують усіх зацікавлених митців, які можуть запропонувати цінні ідеї, релевантні до теми проєкту. Організатори покриють витрати на втілення відібраних проєктів та нададуть учасникам необхідну інституційну допомогу. Кожна з організацій-партнерів буде залучена у процес попереднього відбору заявок (Україну представляє арт-центр "Фабрика повидла"). Подавати заявки можна до 7 березня 2021 року.
Конкурс оповідань "Open world" − 2021
На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не публікувалися та не були представлені загалу у будь-якому форматі. Максимальна кількість слів конкурсного твору – 3000, мінімальна – 1500. Оповідання, які не відповідають встановленому ліміту слів, до конкурсу не допускаються. Тема творів: вільна. Оповідання повинні відповідати жанровим характеристикам, властивим оповіданню. За умови безкоштовної участі автор надає одне оповідання. Автор може надати два або більше текстів при сплаті оргвнеску у розмірі 100 грн. за кожен додатковий твір. Раз на два роки виходить збірка з творами переможців. Переможці отримають грошові винагороди. Реченець подачі: 28 лютого 2021 року.
ПРЕМІЯ
Літературна премія імені Тодося Осьмачки – 2021
Премія присуджується за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу, втілено ідею національно-державної незалежності. До участі в конкурсі допускаються книжки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. Посмертно премія не присуджується.
Лауреатові вручається диплом і грошова винагорода − 5 000 гривень. Кінцевий термін подачі: 31 березня 2021 року.
Українсько-єврейська літературна премія "Зустріч" – 2021
Канадська недержавна організація "Українсько-Єврейська Зустріч" (UJE) та ГО "Форум видавців" оголошують про старт прийому заявок на премію "Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія". Цього року Премія присуджуватиметься у категорії нон-фікшн. Подавати твори можуть видавці, некомерційні організації та асоціації видавців. Розглядатимуться твори нон-фікшн, опубліковані у 2018-2020 роках. Сума Премії буде поділена між автором і видавцем: автор отримує 4000 євро, а видавець – 2000 євро. Також присуджуватимуться чотири заохочувальні премії по 250 євро. Оголошення переможця та фіналістів Премії відбудеться під час 28 BookForum у вересні 2021 року. Реченець подачі: 22 березня 2021 року.
Премія присуджується щорічно 17 листопада до дня народження Григорія Порфировича Кочура на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України, за кращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці в царині українського художнього перекладу. Грошова винагорода – 20 тис. грн. На здобуття Премії можна висувати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за півроку до їх висування на здобуття Премії. Реченець висування пропозицій: 1 червня 2021 року.
Міжнародна премія імені Івана Франка
Фонд Франка розпочав приймати наукові роботи на здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка. Рекомендувати наукову працю на здобуття Премії у 2021 році може або академічна установа, заклад вищої освіти України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, або лауреати Премії попередніх років. Обов’язковою умовою для участі у конкурсі є заповнення електронної форми. Монографії мають бути опубліковані у 2018-2020 роках та мати ISBN. Урочиста церемонія нагородження лауреата відбувається щороку 27 серпня – у День народження Івана Франка. Реченець подачі робіт: 1 березня 2021 року.
РЕЗИДЕНЦІЯ
Резиденція"The Kerouac Project" в Орландо, США
"The Kerouac Project" запрошує письменників з цілого світу до участі в резиденції у тому ж місці, де свого часу Джек Керуак написав роман "Волоцюги дгарми". Відбір учасників здійснюватиметься на основі надісланих прикладів робіт у будь-якій із наведених категорій: "Поезія", "П’єса", "Сценарій", "Фікшн / Оповідання" та "Нонфікшн", обсягом до 10 сторінок. Подання заявки передбачає внесок у розмірі 35 доларів. Немає обмежень за віком, місцем проживання та наявністю формальної письменницької освіти. Резиденти одержать стипендію 1 тис. доларів на побутові витрати. Реченець подачі: 21 березня 2021 року.
&
Фото: Joris Beugels
&
Резиденція "Voices of the Wilderness" на Алясці для письменників, художників та фотографів
Ідея резиденції полягає в тому, щоб дати митцям можливість проникнутися красою земель Америки і таким чином посприяти художньому дослідженню цих природних та культурних скарбів. Очікуваний результат – це твори мистецтва, які передають красу і важливість цих місць. Резиденція відбуватиметься у період з червня по серпень цього року, дати узгоджуються з учасниками. Реченець заповнення заявки – 1 березня 2021 року.
&
Фото: Valentina Rossoni
&
Резиденція Атлантичного центру мистецтв (ACA) у Флориді
Резиденція передбачає тритижневе перебування митців у Нью-Смирна-Біч, Флорида з 10 по 30 жовтня 2021 та доступ до ресурсів центру. У зв’язку з пандемією, всі обрані резиденти цьогоріч одержать повну стипендію. Серед вимог до претендентів (окрім професіоналізму і майстерності): базове володіння англійською мовою і вік від 21 року. Подання заявки передбачає внесок у розмірі 25 доларів. Реченець подачі заявок (лише на сайті організації): 9 травня 2021 року.
&
Фото: Max van den Oetelaar
&
Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція
"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.
"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.
OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria
WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.
Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)
Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.
International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)
Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.
Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.