Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у листопаді

118
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у листопаді

Ділимося з вами добіркою актуальних можливостей листопада. Українські та закордонні ґранти, премії, конкурси, стипендії та резиденції – усе, що потрібно для самореалізації та навчання.

ҐРАНТИ

image

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? FILI-Finnish Literature Exchange: www.finlit.fi/fili
?? Miðstöð íslenskra bókmennta - Icelandic Literature Center: www.islit.is/en
?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov.

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Програма "Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти" від Українського культурного фонду

Програма має на меті сприяти обміну знаннями, досвідом та ідеями в галузі культури та мистецтв, а також відкриттю нових мистецьких практик та імен. У рамках конкурсної програми підтримуються такі сектори культури та мистецтв: аудіовізуальне мистецтво; візуальне мистецтво; аудіальне мистецтво; дизайн та мода; перформативне та сценічне мистецтво; культурна спадщина; література та видавнича справа; культурні та креативні індустрії. Заявки можна подавати до 14 січня 2021 року. Бюджет програми на наступний рік – 50 млн грн.

Програма "Аналітика культури" від Українського культурного фонду

Програма має на меті компенсувати брак знань про стан справ та перспективи розвитку секторів культури та креативних індустрій та закласти фундамент для системного вивчення ринків, аудиторій та процесів соціальної трансформації у сфері культури. У рамках конкурсної програми підтримуються такі сектори культури та мистецтв: аудіовізуальне мистецтво; візуальне мистецтво; аудіальне мистецтво; дизайн та мода; перформативне та сценічне мистецтво; культурна спадщина; література та видавнича справа; культурні та креативні індустрії. Бюджет програми на 2021 рік – 20 млн грн. Подавати заявки можна до 14 січня 2021 року.

Програма "Інноваційний культурний продукт" від Українського культурного фонду

Програма має на меті підтримку потенціалу та конкурентоспроможності культурних та креативних індустрій шляхом створення якісних інноваційних проектів, що збільшують кількість культурних продуктів, доступних для широкої аудиторії. У рамках програми будуть підтримані такі ЛОТ-и: "Виставкові проекти", "Музика", "Театр і цирк", "Література та медіа", "Культурна спадщина", "Мода і дизайн", "Урбаністика та публічні простори", "Танець". Розмір ґранту – до 1,5 млн грн. Дедлайн подачі проєктної заявки на конкурс – 14 січня 2021 року.

Програма "Знакові події " від Українського культурного фонду

Програма спрямована на розширення вибору та можливостей доступу до кроссекторального культурного контенту; розбудову партнерств у сфері культурних та креативних індустрій; розвиток внутрішнього та зовнішнього культурного туризму; посилення позитивного іміджу України на міжнародній культурній арені. Програма націлена на підтримку культурного розмаїття та збільшення ролі культури в житті українського суспільства. У рамках програми підтримуються всі сектори культури та креативних індустрій. Бюджет програми на 2021 рік – 130 млн грн. Дедлайн подачі проєктної заявки на конкурс – 14 січня 2021 року.

image

Тревел–ґранти для митців

Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.

Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Програма надає підтримку на презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалях; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має надати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.

image

Ґранти Європейської комісії на підтримку демократії та прав людини

Гранти для громадських організацій, що фінансують захист демократії, прав людини та фундаментальних свобод. Переможці зможуть отримати до 2 500 000 євро на проєкт тривалістю від 30 до 36 місяців, що стосується таких тем: робота з довго- та середньостроковими чинниками розвитку громадянського суспільства у контексті конкретної країни; програми з розбудови потенціалу, мережування та обміну для правозахисників та представників громадянського суспільства; протидія криміналізації та поширенню неправдивої інформації щодо окремих активістів та громадянського суспільства в цілому; розробка та запуск протоколів швидкого реагування за участю кількох зацікавлених сторін тощо. Дедлайн подачі: 20 листопада 2020 року.

image

Ґранти на цифрові мистецькі проєкти

Це ґранти для організацій з України та Великої Британії, що спільно втілюють цифрові мистецькі проєкти. Ви можете отримати від 10 000 до 50 000 фунтів стерлінгів на проведення віртуальної резиденції, конференції або виставки, створення онлайн-архівів, ігор та VR/AR проєктів. Конкурс включає такі категорії грантів: на дослідження та розробку пропозицій нових проєктів цифрової співпраці; на перезапуск існуючих проєктів, призупинених через COVID-19, з допомогою цифрових засобів; на реалізацію нових проєктів з акцентом на віртуальну співпрацю та інші нові методи роботи. Кінцевий термін подачі: 18 листопада 2020 року.

image

Ґранти дофінансування на культурні проєкти

Це ґранти на підтримку культурних ініціатив, що залучають кошти громади. Ви можете отримати до 200 000 гривень, що покриють половину витрат на реалізацію проєкту. Другу половину потрібно зібрати впродовж шести місяців на "Спільнокошті" або іншій краудфандинговій платформі. Це один з конкурсів проєкту EU4USociety для посилення громадянського суспільства в Україні, що реалізується Міжнародним фондом "Відродження" і фінансується ЄС. Дедлайн подачі: 25 листопада 2020 року.

Ґранти дофінансування для медіа

Це ґранти на підтримку незалежних медіа, що залучають кошти громади та формують довкола себе сталі спільноти. Ви можете отримати до 200 000 гривень, що покриють половину витрат на реалізацію проєкту. Другу половину потрібно зібрати впродовж шести місяців на "Спільнокошті" або іншій краудфандинговій платформі. Це один з конкурсів проєкту EU4USociety для посилення громадянського суспільства в Україні, що реалізується Міжнародним фондом "Відродження" і фінансується ЄС. Дедлайн подачі: 25 листопада 2020 року.

image

Ґранти для малих проєктів, спрямованих на місцевий розвиток культури

Швейцарське бюро надає можливості на реалізацію малих проектів з врахуванням потреб громади на умовах залученості (партисипативності), а також вивчення і просування нових ідей і підходів у відповідний регіон. Заявники повинні бути зареєстровані українські неурядові організації з належним фінансовим досвідом. У виняткових випадках комерційні, урядові або міжнародні організації. Основні області підтримки малих проектів: здоров'я; місцеве самоврядування та децентралізація; розвиток торгівлі, розвитку малих та середніх підприємств (МСП), стала енергетика, вода, навколишнє середовище, містобудування; соціальні послуги; реагування на наслідки конфлікту; законності, справедливості; культурні заходи. Розмір ґранту: від 100 тис грн до 600 тис грн. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

image

Ґрантова програма "Зміни в регіоні"

Програма сприяє комплексній підтримці міжнародної співпраці, обміну, навчанню, побудови проектного партнерства, через фінансування найкращих ініціатив на довготривалий термін суспільних та економічних змін, зокрема у секторі "Культурна спадщина". Організатори: фонд "Освіта для демократії" та Польсько-Американський Фонд Свободи. Пропозиція орієнтована на неурядові організації, що можуть отримати фінансування партнерського проекту, співфінансування більшої ініціативи (у вигляді т.зв. власного внеску) чи гранти на мобільність. Розмір гранту: від 10 000 до 18 000 доларів. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica

Грант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проекти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проекти. Проекти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.

СТИПЕНДІЇ

image

Програма "Стипендії" від Українського культурного фонду

Програма покликана підтримувати митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей в розрізі: фінансування індивідуальної мистецької діяльності, навчання, стажування, участі у резиденціях, виставкових проєктах, конференціях, форумах, проведення досліджень за кордоном та в межах України. Програма має на меті стимулювати професійне становлення молодих митців, мобільність та мережування, включаючи обмін досвідом, знаннями та навичками, які можна забезпечити за допомоги грошової підтримки стипендіатів. В програмі заплановано 2 конкурси: Початок 1 конкурсу (бюджет 2,5 млн грн) – 9 жовтня 2020 року. Початок 2 конкурсу – 12 квітня 2021 року. Мінімальна сума стипендій – 5 тис. грн. Реченець подачі проєктної заявки на конкурс: 14 січня 2021 (до 18.00 за київським часом).

image

Стажування у Deutsche Welle для журналістів

Це стажування у Deutsche Welle для молодих журналістів і тих, хто хоче перейти в журналістику зі сфери права, економіки, науки чи ІТ. Це одна з найпрестижніших програм стажувань для медіа у Європі.

Півтора року ви будете працювати у міжнародній команді, вивчати тренди журналістики і створювати контент. Стажування передбачає заробітну плату та кошти на відрядження. Дедлайн: 27 листопада 2020 року.

image

Стажування в Німеччині для представників культури, медіа, громадського сектору

Програма підтримує професійні стажування українських спеціалістів у Німеччині. На основі вашої заявки організатори підберуть німецьку організацію, в якій ви працюватимете від двох до трьох місяців. Програма забезпечить щомісячну стипендію і покриє витрати на подорож та перебування. Стажування можна пройти у таких сферах: політика і суспільство; права людини і розбудова миру; сталий розвиток; медіа і культура; громадська і громадянська освіта; цифрове громадянське суспільство.

Стажування відбудуться у період з червня по листопад 2021. Через COVID-19 формат може змінитися на онлайновий. Остаточне рішення ухвалять навесні 2021. Дедлайн: 15 грудня 2020 року.

image

Beyond borders: стипендії науковцям, які здобувають PhD

Можливість для науковців, які пишуть дисертацію на здобуття ступеня PhD на тему кордонів. Ви отримаєте щомісячну стипендію розміром до 1 400 євро, що дозволить працювати над емпіричним або теоретичним дослідженням, що стосується наступних аспектів: концептуальне конструювання кордонів; зміна характеру та функціональності національних кордонів та її вплив на регіоналізацію; матеріальність та символізм кордонів; трансформація кордонів і місцеві режими; над- і субнаціональні трансформації; громадянство і приналежність; безпека та сек'юритизація кордонів; міжнаціональний соціальний захист; культурні кордони та їх прояв у мистецтві та створенні культурних продуктів. Стипендії надає німецька фундація ZEIT. Дедлайн подачі: 15 січня 2021 року.

image

Стипендії від італійського дослідницького центру "Fabrica"

Дослідницький центр і студія Fabrica в Італії сприяє співпраці представників творчих професій віком до 25 років. Взяти участь у програмі можуть програмісти, архітектори, графічні дизайнери, музиканти, письменники, режисери, фотографи, журналісти, ілюстратори, аніматори, які володіють англійською мовою. Стипендія покриває проживання та страхування. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

Стипендії на проєкти художнього розвитку

Стипендії від міністерства освіти, науки та культури Мекленбург-Передньої Померанії (Німеччина) присуджуються випускникам з видатними академічними заслугами, які планують закінчити докторську програму або здійснити проект художнього розвитку у вищому навчальному закладі Мекленбург-Передньої Померанії. Стипендії Каспара-Давіда-Фрідріха мають на меті спонсорувати митців, які бажають здійснити проект художнього розвитку. Розмір стипендії: до 1100 євро. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

image

Стипендія на наукові дослідження в Австрії

Програма Target Group (організатор – FWF Austrian Science Fund) надає фінансову підтримку для наукових досліджень і сприяє поширенню наукових знань.Податися на програму можуть молоді вчені та науковці. Розмір стипендії: 10 000 - 69 810 євро. Для того, щоб мати право претендувати на гранти за різними програмами FWF, дослідники повинні або укласти трудовий договір з австрійською науково-дослідною установою, або виконати вимоги принципу територіальності. Дедлайн: 31 грудня 2020 року.

Стипендія на безкоштовне навчання в Канаді

Donald A. Wehrung International Student Award пропонує стипендії студентам та студенткам, які досягли відмінних академічних результатів в складних умовах, і, які не мають можливості навчатися в університеті без фінансової підтримки

Умови: тільки для іноземних студентів; кандидат/ки мають відмінно володіти англійською мовою; кандидат/ки повинні вперше отримувати ступінь бакалавра; кандидат/ки мають високі академічні показники. Оплачується повне покриття вартості навчання протягом 3 років. Дедлайн: 15 Грудня 2020 року.

КОНКУРСИ

image

Центр культурного менеджменту оголосив два конкурси для митців та журналістів

В рамках проєкту "Культура законності", що впроваджується Центром культурного менеджменту за фінансування Посольства Королівства Нідерландів, оголошуються конкурси, що висвітлюють суспільну цінність верховенства права, доброчесності, антикорупційної поведінки, культури законності.

1. Конкурс мистецьких проєктів. У межах конкурсу має відбутися щонайменше один публічний захід з представленням мистецького продукту, створеного в рамках проєкту. За умов карантину заходи можуть відбуватися онлайн з використанням інтернет-платформ для відеоконференцій (Zoom, WebEx, інші). Буде підтримано щонайменше 7 проєктів з максимальним бюджетом до 30 000 гривень. Загальний бюджет конкурсу – 210 000 гривень.

2. Програма національних обмінів. Підтримуються міжрегіональні візити/ініціативи, онлайн-зустрічі та конференції, що сприяють формуванню культури законності та доброчесності як важливої складової вільного від корупції суспільства. Візити, чи зустрічі онлайн, повинні відбуватись не раніше ніж за 3 тижні, і не пізніше ніж за 2 місяці від дати подання заявок. Кожен пропонований проєкт повинен передбачати проведення принаймні одного публічного/відкритого заходу, в якому візьмуть участь щонайменше 20 осіб. Якщо це онлайн-проєкти, то таких зустрічей має бути не менше п’яти.

В рамках Програми буде підтримано щонайменше 20 проєктів з максимальним бюджетом до 15 000 гривень. Загальний бюджет Програми – 300 000 гривень. Заявки приймаються на постійній основі 30 червня 2021 року, або до вичерпання ґрантового фонду Програми.

image

Третій Конкурс "Кримський інжир" / "Qırım inciri"

Кримський дім оголошує третій конкурс поетів, прозаїків та перекладачів "Кримський інжир". На конкурс приймаються твори, досі не опубліковані у жодних виданнях (зокрема інтернет-виданнях, окрім соцмереж); вони не мають публікуватися до оголошення результатів конкурсу. Від одного автора приймаються: проза – не більше двох окремих завершених творів; поезія – одне подання: від одного вірша до добірки з п’яти віршів максимум. Переможці конкурсу будуть відзначені грошовою винагородою розміром в 5000 грн. Найкращі твори будуть опубліковані в антології "Кримський інжир"/ "Qırım inciri". Тексти оцінюватиме журі у складі українських і кримськотатарських письменників, літературознавців, журналістів, громадських діячів. Прийом робіт триватиме до 22 листопада 2020 року.

image

Прийом творів на Конкурс видавництва "Смолоскип"

З 1993 року видавництво "Смолоскип" проводить конкурс для українських літераторів. Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Твори мають надійти на розгляд журі до 31 грудня кожного року. Рукопис надсилають лише у роздрукованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21.

image

Конкурс для авторів та ілюстраторів дитячих книжок від польського видавництва Dwie Siostry Publishing House

Метою конкурсу є запуск процесу створення красивих та цінних книг для дітей та надання можливості талановитим автор/кам, ілюстратор/кам та дизайнер/кам книжок стати відомими на книжковому ринку.

Метою конкурсу є підготовка проєкту (чернетки) ілюстрованої дитячої книги польською або англійською мовами. До подання слід включити розкадрування або сценарій усієї книги, а також три готові розвороти та короткий зміст англійською мовою (обов’язково) та польською (лише якщо весь проєкт польською мовою). Розмір ґранту – 2,5 тис євро. Дедлайн подачі – 15 грудня 2020 року.

Конкурс фентезійних романів "Супергерой поруч" від платформи "Букнет"

Літературна платформа Букнет запрошує вас взяти участь у конкурсі фентезійних романів "Супергерой поруч". Мінімальний обсяг завершеного твору – 300 тисяч символів з пропусками. Можна подавати лише нові твори, написані українською мовою, які не публікувались у повному обсязі та в будь-якій формі до 01 вересня 2020 року. Літературна платформа Букнет запрошує вас взяти участь у конкурсі фентезійних романів "Супергерой поруч". Організатори шукають оригінальні твори, у яких буде розкрито образ супергероя, чоловіка або жінки, стать немає значення. Важливим елементом роману повинен стати розвиток та становлення героя. Події роману повинні відбуватися в нашому реальному світі. Переможців чекають грошові винагороди у розмірі 15 тис. грн за перше місце, 10 тис. грн і 5 тис. грн за друге і третє місця відповідно. Дедлайн подачі: 14 березня 2021 року.

image

New Media Writing Prize приймає заявки цифрових творів і поезії

Конкурс інтерактивних історій New Media Writing Prize приймає заявки від учасників. Подаватися можуть блогери, журналісти, художники, поети та прозаїки. Головна умова: витримання жанру інноваційного та інтерактивного сторітеллінгу. Тобто створення творів цифровими методами. Цього року премія матиме тільки одну категорію "if: book". На неї можна подавати художню літературу, журналістські матеріали, поезію тощо, якщо це інтерактивно та використовує цифрові медіа. Перша премія – 1 000 фунтів стерлінгів. Дедлайн подачі заявки: 27 листопада 2020 р. У студентській категорії – 18 грудня.

ПРЕМІЇ

image

Премія Drahomán Prize для перекладачів з української на мови світу

Відзнака для перекладачів з української мови на мови світу, заснована 2020 року Українським інститутом, Українським ПЕН та Українським інститутом книги. На Премію номінуються перекладачі незалежно від країни проживання, у доробку яких щонайменше один перекладений і опублікований художній чи документальний твір. До художніх і документальних творів ми відносимо прозові, поетичні, драматичні та нон-фікшн-видання (есеїстику, репортажі, інтерв’ю, біографії та мемуари). Книжка, з якою номінується перекладач, має бути опублікована в закордонному видавництві протягом трьох останніх років, а також не суперечити цінностям і принципам організацій-засновниць. Номінувати перекладача на здобуття Премії можуть закордонні культурні інституції, дипломатичні установи, наукові центри, видавництва, творчі об’єднання та члени Капітули. Реченець подачі: 30 листопада 2020 року.

image

Конкурс "Коронація слова" – 2020-2021

Міжнародний конкурс "Коронація слова" розпочинає відбір рукописів за такими номінаціями: романи, пісенна поезія, кіносценарії, п’єси, конкурс малої прози "Як тебе не любити...", "Правосуддя". Надсилати можна лише оригінальні, ніде раніше не опубліковані твори, написані українською мовою. Цьогоріч тексти можна надсилати і електронною поштою. Переможці одержать грошову винагороду і можливість додаткової промоції своїх переможних книжок. Крім основних номінацій учасники можуть претендувати на спеціальні відзнаки. Дедлайн подачі: 1 грудня 2020 року.

image

Премія імені Лесі Українки-2020

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2020 рік. Премія присуджується у чотирьох номінаціях: літературні твори для дітей та юнацтва; художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва; театральні вистави для дітей та юнацтва; кінотвори для дітей та юнацтва. Пропозиції щодо претендентів на здобуття премії вносять творчі спілки, національно-культурні та національно-просвітницькі товариства, видавництва і видавничі організації, редакції періодичних видань, вчені ради вищих навчальних закладів, наукові установи, асоціації. На здобуття премії висуваються оригінальні твори і роботи, оприлюднені у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за пів року до їх подання на конкурс. Дедлайн подачі: 1 грудня 2020 року.

image

Літературна премія від ЄБРР та Британської Ради

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) спільно з Британською Радою розпочав приймання заявок на Літературну премію. Ця премія присвячена висвітленню багатства культур у регіонах, де працює банк: від центральної Європи до східного Середземномор’я, середньої Азії та північної Африки й охоплюють 38 країн (зокрема Україну). Літературною премією ЄБРР 2021 буде нагороджено як автора/-ку, так і перекладача/-ку художнього літературного твору (зокрема, збірки оповідань одного автора), написаного будь-якою з мов країн, де працює банк, та вперше перекладеного англійською мовою. Твір має бути виданий у період з 15 листопада 2019 р. по 31 грудня 2020 р. Оригінальна мова твору може бути як офіційною мовою держави, так і однією з мов національних меншин Автор повинен мати (зараз або в минулому) громадянство цієї держави. Подаватися можна до 27 листопада 2020 року.

image

Премія Trailblazer Awards для молодих фахівців книжкової галузі

Trailblazer Awards розпочала приймання заявок на визначення найкращих молодих фахівців книжкової галузі. На нагороду можна номінувати професіоналів віком до 30 років, які демонструють інновації, хист та амбіції в цій сфері. Нагородою опікується Лондонський книжковий ярмарок у партнерстві з Асоціацією видавців за підтримки Товариства молодих видавців та BookBrunch. На Trailblazer Awards можуть номінуватися учасники з будь-якої частини світу. Подавати заявки на участь можна самостійно або ж доступна опція номінувати когось іншого. Дедлайн подачі: 27 листопада 2020 року.

РЕЗИДЕНЦІЇ

&

image Фото: Max van den Oetelaar

&

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.

Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

19 листопада 2020
118
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН