Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у травні

180
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у травні

Пропонуємо вам добірку цікавих можливостей для реалізації своїх проектів, як в Україні, так і за кордоном. Премії, ґранти, конкурси та стипендії – усе, що зацікавить письменників, перекладачів і журналістів.

ҐРАНТИ

image

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english

?? FarLit: www.farlit.fo

?? FILI-Finnish Literature Exchange: www.finlit.fi/fili

?? Miðstöð íslenskra bókmennta - Icelandic Literature Center: www.islit.is/en

?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no

?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Ці ґранти буде призначено на переклад текстів американських авторів, опублікованих американськими видавництвами і присвячених темам, переліченим нижче. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov. Тема поданих електронних повідомлень має відповідати такому форматові: Book Translation Program (Програма книжкових перекладів): Автор і назва книжки, назва українського видавництва. У темі повідомлення вказуйте: Book Translation Program (Програма книжкових перекладів).

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019–2020 роки для підтримки проектів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проект має бути призначено для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи, що підтримуються ґрантом Посольства США, мають відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проекти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько–українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Тми конкурсу: проекти, присвячені виконавському й образотворчому мистецтву, які включають музику, танець, театр, літературу, кіно, фотографію та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Call for applications open for the International Fund for Cultural Diversity (IFCD)

UNESCO запрошує державні установи та неурядові організації фокусних країн (Україна в переліку) подавати проекти, що ведуть до сталого розвитку та структурних змін шляхом: 1. впровадження та/чи розробки політик і стратегій, що мають безпосередній вплив на створення, виробництво, розповсюдження та доступ до різноманіття культурних товарів, послуг та діяльності; 2. підвищення кваліфікації в державному секторі та організаціях громадянського суспільства для підтримки життєздатних місцевих та регіональних культурних індустрій і ринків країн, що розвиваються. Прийом заявок завершується 27 травня 2020 року.

image

Тревел–ґранти для митців

Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові. Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Сума добових для закордонних відряджень до 800 грн., для внутрішніх переїздів – до 50% від добових. Програма надає підтримку на: презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалю; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має подати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.

Програма Фонду розвитку українських ЗМІ – 2020

Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує незалежні засоби масової інформації (друковані, радіо, телевізійні та електронні) подавати заявки на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ. Конкурс проходить на постійній основі і не має кінцевого терміну. Фонд розвитку українських ЗМІ приймає заявки від незалежних українських ЗМІ – друкованих, теле–, радіо– та Інтернет–ресурсів. Партійні та державні ЗМІ під фінансування не підпадають. Програма також надає індивідуальні ґранти журналістам та представникам українських медіа. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проекти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа. Максимальна сума фінансування становить 50 000 дол. США, однак середній розмір ґрантів становить 15 000 – 25 000. Сума ґранту залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проекту, який може тривати від 1 до 12 місяців. Організації та ЗМІ заохочуються до пошуку джерел співфінансування від інших донорів. Для того, щоб взяти участь у конкурсі Фонду розвитку ЗМІ, надсилайте концепцію проекту на адресу: KyivMDF@state.gov.

image

Ґранти на підтримку ініціатив громадянського суспільства та медіа у сфері протидії корупції

Програма "Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні "ВзаємоДія!" оголошує ґрантову програму на підтримку ініціатив громадянського суспільства та медіа у сфері протидії корупції. Програма передбачає подання заявок на реалізацію проектів, які мобілізують суспільство на запобігання корупції, розроблення аналітичних матеріалів щодо механізмів підвищення обізнаності та виховання цінностей щодо запобігання корупції, сприяють виникненню коаліцій, що об’єднані довкола спільних питань, які спроможні здійснювати адвокацію ефективних антикорупційних заходів на національному та субнаціональному рівнях та ефективно комунікувати антикорупційні мессиджі. Процес подання заявки складається із двох кроків. Перший крок передбачає подання заявниками короткої концепції. Якщо на початковому етапі буде визначено, що концепція відповідає цілям Проекту "ВзаємоДія!", тоді як другий крок заявники запрошуються подати офіційну заявку на отримання ґрантового фінансування. Тривалість пропонованого проекту не повинна перевищувати 12 (дванадцять) місяців. Деталі за посиланням: https://bitly.su/lLNQrm2X. Термін подачі заявок - необмеженний.

СТИПЕНДІЇ

Нова програма грантів House of Europe для креативних українців від ...

House of Europe надаватиме стипендії за проходження курсів на Prometeus

House of Europe запускають програму стипендій за проходження онлайнкурсів з культурного менеджменту. Щоб взяти участь у конкурсі на стипендію вам потрібно отримати диплом про успішне проходження курсу та подати заявку на онлайн платформі програми. Щотижня House of Europe обиратиме серед заявок стипендіатів, що отримають по 3 000 гривень. Ця можливість створена для професіоналів зі сфери культури та креативних індустрій, митців та архітекторів. Заявки на стипендії можуть подавати і фізичні особи-підприємці, і наймані працівники. Стипедію можна виграти за проходження одного з цих курсів Prometheus: культура та політика: багатозначність (взаємо)зв’язків; логіко-структурний підхід у розробці проектної заявки; як створити стартап; фінансовий менеджмент; дизайн-мислення для інновацій; сучасне керівництво проектами; соціальний менеджмент та залучення зацікавлених сторін. Заявки приймають до 30 травня 2020 року, але ви можете починати навчання вже зараз. Стипендіатів визначатимуть щотижня протягом травня.

КОНКУРСИ

2020 Poems in Translation Contest

Words Without Borders разом з The Academy of American Poets оголосили про старт Конкурсу перекладної поезії 2020, на який приймають переклади світової поезії англійською. Переклади-переможці будуть надруковані на низці світових тематичних платформ, а також отримають винагороду у $150. Прийом перекладів триває до 1 червня 2020 року.

image

Конкурс оповідань "Open World"-2020

Метою конкурсу є популяризація української культури через художню літературу. Кожні два роки буде опублікована збірка творів переможців. На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не оприлюднювалися. До участі не допускаються оповідання, опубліковані в Інтернеті, на папері, у вигляді аудіокниги тощо. Максимальна кількість слів конкурсного твору – 3000, мінімальна – 1500. Оповідання, які не відповідають встановленому ліміту слів, до конкурсу не допускаються. Тема творів: вільна. Твори повинні відповідати жанровим характеристикам, властивим оповіданню.Оповідання приймаються у електронному вигляді на скриньку openworldkonkurs@gmail.com. Кінцевий термін подання матеріалів: 1 листопада 2020 року. Всі твори повинні бути подані не пізніше півночі 1 листопада 2020 року за київським часом.

Літературний конкурс "Пишіть вдома" для ветеранів

Розпочався прийом зголошень на конкурс "Пишіть вдома" для ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей, волонтерів та молоді. Мета конкурсу: допомогти ветеранам АТО/ООС, членам їхніх сімей, волонтерам та молоді справлятись зі складними умовами карантину та невизначеності. Переваги участі: автори матимуть змогу пройти безкоштовний вебінар зі сторітелінгу. Організатори безкоштовно відредагують та поширять їхні твори та гарантовано включать їх у перелік для голосування та у збірку конкурсу. У конкурсі можуть брати участь ветерани, члени їх сімей, волонтери та інші люди, пов’язані з війною на сході України, із Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Луганської областей. Подавати свої твори можна до 5 липня 2020 року за посиланням: https://bit.ly/2yYToNX

image

Центр культурного менеджменту оголосив два конкурси для митців та журналістів

В рамках проекту "Культура законності", що впроваджується Центром культурного менеджменту за фінансування Посольства Королівства Нідерландів, оголошуються конкурси, що висвітлюють суспільну цінність верховенства права, доброчесності, антикорупційної поведінки, культури законності.

  1. Конкурс мистецьких проектів. У межах конкурсу має відбутися щонайменше один публічний захід з представленням мистецького продукту, створеного в рамках проекту. За умов карантину заходи можуть відбуватися онлайн з використанням інтернет-платформ для відеоконференцій (Zoom, WebEx, інші). Буде підтримано щонайменше 7 проектів з максимальним бюджетом до 30 000 гривень. Загальний бюджет конкурсу – 210 000 гривень.

2.Програма національних обмінів. Підтримуються міжрегіональні візити/ініціативи, онлайн-зустрічі та конференції, що сприяють формуванню культури законності та доброчесності як важливої складової вільного від корупції суспільства. Візити, чи зустрічі онлайн, повинні відбуватись не раніше ніж за 3 тижні, і не пізніше ніж за 2 місяці від дати подання заявок. Кожен пропонований проект повинен передбачати проведення принаймні одного публічного/відкритого заходу, в якому візьмуть участь щонайменше 20 осіб. Якщо це онлайн-проекти, то таких зустрічей має бути не менше п’яти. Публічні заходи, чи зустрічі онлайн, мають бути належним чином підготовлені та анонсовані. В рамках Програми буде підтримано щонайменше 20 проектів з максимальним бюджетом до 15 000 гривень. Загальний бюджет Програми – 300 000 гривень. Заявки приймаються на постійній основі до 30 червня 2021 року, або до вичерпання ґрантового фонду Програми.

Конкурс проектів з медіаграмотності

European Expert Association приймає зголошення на участь у конкурсі проектів з медіаграмотності. У конкурсі можуть брати участь повнолітні особи, які слідкують за новинами та здатні відділити truth від fake. Потрібно, використовуючи веб-ресурси провідних іноземних ЗМІ (наприклад, New York Times, Guardian, Russia Today, тощо), знайти факти дезінформації та маніпулятивні матеріали з початку березня 2020 року і донині. Роботи будуть прийматися у форматі .doc . В документі обов’язково зазначте посилання на першоджерело, де був знайдений фейк. Під кожним посиланням опишіть, чому Ви вважаєте, що там міститься дезінформація та в чому саме вона полягає. Опис потрібно виконати українською мовою – від 1000 до 3000 знаків. Кількість викритих фейків не обмежується, але чим більше буде якісно-викритих фейків – тим вірогідніша Ваша перемога! Перевага надаватиметься роботам, які стосуються найбільш актуальних фактів та подій.

Прийом творів на Конкурс видавництва "Смолоскип"

З 1993 року видавництво "Смолоскип" проводить конкурс для українських літераторів. Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Твори мають надійти на розгляд журі до 31 грудня кожного року. Рукописи слід надсилати на конкурс в одному примірнику. Рукопис надсилають лише у роздрукованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21.

"Запалення": Open Call для текстів та візуальних есеїв

Your Art запрошує всіх охочих долучитись до творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19. "Запалення" – це open call для текстів та візуальних есеїв. Частина матеріалів виходитиме онлайн протягом року. Інші увійдуть до тематичного збірника, що вийде друком весною 2021 року. Термін подачі: до 11 жовтня 2020. Тексти: есеї та статті – філософські, поетичні, публіцистичні, спекулятивні. Візуальні матеріали: малюнки, фотографії, візуальні есеї, графіка. Гонорар варіюватиметься від 2000 до 5000 гривень. Текст може бути 8000 знаків або менше. Фото можуть бути вертикальні чи горизонтальні, але не менше 300 dpi у форматі А5. Надсилайте тексти та візуальні матеріали на поштову скриньку zapalennia@supportyourart.com.

Міжнародний літературний конкурс "Крилатий лев"

Комісія з присудження премій Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози "Крилатий лев" оголошує прийом матеріалів на визначення лауреатів 2020 року. До розгляду журі прийматиметься видрук рукопису прозової книжки українською мовою та переклади українською іншомовних рукописів, без тематичних обмежень, не опублікованих досі окремою книжкою, поданого автором чи уповноваженою особою та електронний варіант до 1-го серпня поточного року. Коротка інформація про автора із зазначенням віку та контактні телефони обов’язкові. Матеріали для участі в конкурсі просимо надсилати за адресою: Літературний Конкурс "Крилатий Лев, Львівська організація НСПУ, вулиця Соломії Крушельницької, 17 (2-й поверх), Львів-центр, 79000 або Новою поштою (відділення № 14). Книжка переможця буде опублікована накладом не менше 1000 примірників.

Конкурс на найкращу гостросюжетну повість

Видавництво Віктора Волощука оголошує конкурс на найкращу гостросюжетну повість. На конкурс приймаються твори, написані українською чи російською мовами, які раніше вже були опубліковані в журналах або збірниках. Обсяг повісті – від 20 до 30 тисяч слів. Головні вимоги: наявність гострого захопливого сюжету, лаконічна мова. За жанром: детектив, пригодницька повість, фантастика. Рукописи приймаються до 31 травня 2020 року за адресою: publishervv@gmail.com. Результати конкурсу будуть оголошені 1 липня 2020 року.

image

Літературний конкурс ім. Джона Буньяна 2020

У 2020 році Літературний конкурс ім. Джона Буньяна пройде в оновленому форматі. Тепер конкурс проводиться в трьох номінаціях: оповідання, вірш та допис у соцмережах. Найкращі твори організатори публікують однією книгою. Переможець отримує Почесний приз конкурсу, грошову винагороду та авторські примірники книги. Разом із творами на конкурс необхідно надіслати коротку автобіографію, фотографію, фізичну та електронну адреси. Організатори конкурсу передають журі рукописи без зазначення авторства. Тексти, які ввійдуть до збірки, підлягають літературному і змістовому редагуванню (за необхідністю та за згоди автора). Усі твори мають надійти на розгляд журі до 31 травня 2020 року. Усі твори надсилати на електронну адресу: konkurs.john.bunyan@gmail.com.

image

Літературний конкурс СФУЖО ім. Марусі Бек

Цього року Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) відновлює свій Літературний конкурс ім. Марусі Бек, почесної членкині СФУЖО та Союзу Українок Америки, відомої громадсько-політичної діячки США українського походження, першої жінки-адвокатки в Америці, яка понад 20 років працювала в мерії міста Детройт. Тема цьогорічного конкурсу – "Що можу я, українка третього тисячоліття?". Учасницями конкурсу можуть бути юні українки віком 14 - 25 років (незалежно від країни проживання). Учасницею вважатиметься та конкурсантка, яка вчасно надішле на конкурс ориґінальну роботу (есе, оповідання, розповідь, наукове дослідження тощо), раніше ніде не опубліковану. Робота повинна висвітлювати тему конкурсу українською мовою, бути підписана псевдонімом. Роботи надсилайте на електронну скриньку concursm.beck@gmail.com з позначкою "На Міжнародний літературний конкурс ім. Марусі Бек" до 31 травня.

image

Конкурс прозових видань "Dnipro-Book-Fest" - 2020

До 15 червня 2020 року проводиться Міжнародний літературний конкурс прозових україномовних видань "Dnipro-Book-Fest" - 2020. Метою конкурсу є популяризація сучасних українських авторів та прозових україномовних видань у місті Дніпро та регіоні, презентація авторської концепції сучасних українських письменників та дизайнерів книжкових обкладинок, у тому числі – із складу української діаспори, залучення населення до читання українських книг, знайомство авторів України з м. Дніпро та регіоном Придніпров’я. Учасником конкурсу є автор, який має у своєму доробку друковану книгу, що відповідає умовам конкурсу або дизайнер обкладинки. Кількість поданих одним автором книг не обмежується. Книга, яка бере участь у Конкурсі, повинна мати International Standard Book Number – міжнародний стандартний номер та видана не раніше 2016 р. 1 екземпляр книги та заявку на участь слід надіслати на адресу: Нова пошта № 25, м. Дніпро, Дніпровська Центральна міська бібліотека, (конт. тел. моб.: 063 7665115, роб.: 056 7403881, Анастасія Ігорівна Лагно) Контактна адреса: dniprobookfest@gmail.com.

Конкурс художніх романів "Кохання і Місто"

Конкурс проводиться літературною платформою Litnet і видавництвом КСД. Серед фіналістів конкурсу редакторами видавництва буде відібрано 1 роман для публікації (після укладення договору з автором). Конкурс "Кохання і Місто" триватиме до 30.06.2020 року. Відбір книг для видання буде проводитися впродовж усього конкурсу, а не тільки по завершенню. Нагорода переможцю конкурсу: публікація твору видавництвом КСД. До конкурсу приймаються сучасні художні романи, в яких йдеться про життя головної героїні в великому українському місті. Обов’язковою є присутність любовної лінії в сюжеті твору та драматична історія життя і кохання. Можливі деякі елементи інших жанрів в творі, але не фантастики, фентезі, еротики, містики чи жахів. На конкурс приймаються тільки твори реалістичної спрямованості. У конкурсі беруть участь романи обсягом від 400 000 до 600 000 знаків. Подати твір на конкурс можна за посиланням: http://bit.ly/38kl9fP

РЕЗИДЕНЦІЇ

*просимо зважати на умови карантину

Творча резиденція в Сієні (Італія)

Резиденція у місті Сієна запрошує митців та письменників усіх напрямків, зокрема виробників відео 2-D та 3-D, поетів, авторів художньої і науково–популярної літератури та документалістики. Резиденція передбачає проживання митців та авторів у Сієні протягом місяця, безперешкодно працюючи над своїми незалежними проектами. Учасник отримує приватну студію від Сієнського інституту мистецтв (Siena Art Institute) в історичній частині Сієни (Тоскана, Італія) – на один місяць; квартиру з однією спальною кімнатою (з двомісним ліжком) у центрі Сієни на один місяць (безплатно). Заявку можна подати за посиланням http://bit.ly/2NFVwy5 до 30–го вересня.

image

Фото: Max van den Oetelaar

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

Дім Автора – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На грецькому острові Занте (Закінтос), в Іонічному морі, автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. Мета резиденції "Дім Автора" – створити місце, у якому митцям не заважатимуть буденні справи та вони зможуть максимально зосередитись на роботі над своїми творами. Місцина на пагорбі острову Закінтос ідеально підходить для прогулянок та роздумів. Перебуваючи у резиденції, ви зможете зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проектом. Строк перебування у Домі Автора від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgari

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Ініціатива розпочалася в 2017 році з місією створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проектні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета, будь то соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Реєстрація доступна за посиланням: https://worldof.co/apply/

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. Основна діяльність BCWT – запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням: http://www.bcwt.org/1518

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.

Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь - який письменник із будь - якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

2020 Bucheon Residency (Південна Корея)

Bucheon City of Literature запрошує на першу Міжнародну резиденційну програму в в містечку Bucheon для двох письменників, перекладачів, авторів коміксів та графічних романів з Міст літератури у Мережі ЮНЕСКО (В Україні: Lviv City of Literature, Odessa City of Literature Unesco). Період проекту: 4-6 тижнів з липня по серпень 2020 року. Вартість авіаквитків до близько 2500 доларів США. Витрати на проживання до близько 850 доларів США. Документи на участь надсилайте документи у форматі PDF на електронну пошту sunmin0914@korea.kr

20 травня 2020
180
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН