Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у жовтні

91
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у жовтні

Пропонуємо вам добірку цікавих можливостей для реалізації своїх проектів, як в Україні, так і за кордоном. Премії, ґранти, конкурси та стипендії – усе, що зацікавить письменників, перекладачів і журналістів.

ҐРАНТИ

image

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? FILI-Finnish Literature Exchange: www.finlit.fi/fili
?? Miðstöð íslenskra bókmennta - Icelandic Literature Center: www.islit.is/en
?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov.

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько–українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Програма "Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти" від Українського культурного фонду

Програма має на меті сприяти обміну знаннями, досвідом та ідеями в галузі культури та мистецтв, а також відкриттю нових мистецьких практик та імен. У рамках конкурсної програми підтримуються такі сектори культури та мистецтв: аудіовізуальне мистецтво; візуальне мистецтво; аудіальне мистецтво; дизайн та мода; перформативне та сценічне мистецтво; культурна спадщина; література та видавнича справа; культурні та креативні індустрії. Заявки можна подавати до 14 січня 2021 року. Бюджет програми на наступний рік – 50 млн грн.

Програма "Аналітика культури" від Українського культурного фонду

Програма має на меті компенсувати брак знань про стан справ та перспективи розвитку секторів культури та креативних індустрій та закласти фундамент для системного вивчення ринків, аудиторій та процесів соціальної трансформації у сфері культури. У рамках конкурсної програми підтримуються такі сектори культури та мистецтв: аудіовізуальне мистецтво; візуальне мистецтво; аудіальне мистецтво; дизайн та мода; перформативне та сценічне мистецтво; культурна спадщина; література та видавнича справа; культурні та креативні індустрії. Бюджет програми на 2021 рік – 20 млн грн. Подавати заявки можна до 14 січня 2021 року.

Програма "Інноваційний культурний продукт" від Українського культурного фонду

Програма має на меті підтримку потенціалу та конкурентоспроможності культурних та креативних індустрій шляхом створення якісних інноваційних проектів, що збільшують кількість культурних продуктів, доступних для широкої аудиторії. У рамках програми будуть підтримані такі ЛОТ-и: "Виставкові проекти", "Музика", "Театр і цирк", "Література та медіа", "Культурна спадщина", "Мода і дизайн", "Урбаністика та публічні простори", "Танець". Розмір ґранту – до 1,5 млн грн. Дедлайн подачі проєктної заявки на конкурс – 14 січня 2021 року.

image

Ґранти Фонду прав людини уряду Нідерландів

Ґранти Фонду прав людини уряду Нідерландів – це гранти для організацій громадянського суспільства, що захищають і промотують дотримання прав людини в Україні. За умовами пропозиції організації можуть отримати від 1,5 млн грн до 3,5 млн грн на проєкт, тривалістю до двох років в одному з цих напрямів: свобода вираження поглядів та свобода інтернету; свобода віросповідання та вільне вираження переконань; рівні права для ЛГБТІ+; рівні права для жінок; підтримка правозахисників; верховенство права та боротьба з безкарністю. Дедлайн подачі – 1 листопада 2020 року.

image

Ґрантова програма від Harald Binder Cultural Enterprises

Очікувані проєкти у сфері культури і мистецтва можуть передбачати реалізацію кроссекторальних і секторальних заходів та ініціатив, спрямованих на дослідження та розвиток різних секторів культури: гуманітарні науки, урбаністика, культурна спадщина, візуальне і мультимедійне мистецтво, музика, кіно, перформативні мистецтва, тощо. Очікувані освітні проєкти можуть стосуватися різних сфер культури і мистецтва та бути спрямованими на розвиток професійного середовища, або широкої авдиторії. Проєкти можуть бути реалізовані у форматі майстер-класів, лабораторій, курсів, лекцій, освітніх заходів/програм в межах фестивалів, тощо. Сума фінансування може варіюватися від 500 євро до 5 тис. євро і покривати до 70% проєктного бюджету. Заявки можуть подавати громадські організації, благодійні фонди та інші недержавні організації, які мають статус неприбутковості. Реченець подачі: 31 жовтня 2020 року.

image

Ґранти на переклади від House of Europe

"House of Europe" запустив новий конкурс ґрантів на переклади для видавництв. Ґранти фінансують переклади художньої та нон-фікшн літератури, якою ви мрієте поділитися з читачем. Ви отримаєте до 4 000 євро на переклад, редактуру, передачу прав, дизайн, друк та маркетингові заходи для популяризації новинки. Українські видавництва можуть перекладати з мов ЄС на українську або з мов нацменшин на українську. Видавництва з ЄС та Великої Британії змагатимуться за ґрант на переклад з української на мову ЄС. Реченець подачі: 20 жовтня 2020 року.

Ґранти на персональні проєкти у сфері культури та креативних індустрій

Це ґрант на особистий проєкт у сфері культури та креативних індустрій. Проєкт – це будь-яка ініціатива, що допоможе отримати новий досвід, прокачати навички та поділитися ідеями з іншими. До проєкту мають бути залучені ЄС або Велика Британія. Це про двосторонній рух досвідів, тож ви можете як навчатися у європейських експертів, так і ділитися своїми думками. Учасники можуть подаватися осібно (за умови, що вони ФОП), або у парі з роботодавцем / організацією, з якою співпрацюєте. Фінансування: від 1 тис. до 4 тис. євро. Реченець подачі: 21 жовтня 2020 року, до 15:00 за київським часом.

image

Тревел–ґранти для митців

Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.

Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Програма надає підтримку на презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалях; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має надати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.

image

Ґрант Президента України молодим діячам культури

Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує конкурс претендентів на одержання у 2021 році щорічних ґрантів Президента України молодими діячами у галузях театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтв, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. На момент заповнення заявки на ґрант подавачам повинно бути від 14 до 35 років. Реченець: 1 листопада 2020 року.

СТИПЕНДІЇ

image

Програма "Стипендії" від Українського культурного фонду

Програма покликана підтримувати митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей в розрізі: фінансування індивідуальної мистецької діяльності, навчання, стажування, участі у резиденціях, виставкових проєктах, конференціях, форумах, проведення досліджень за кордоном та в межах України. Програма має на меті стимулювати професійне становлення молодих митців, мобільність та мережування, включаючи обмін досвідом, знаннями та навичками, які можна забезпечити за допомоги грошової підтримки стипендіатів. В програмі заплановано 2 конкурси: Початок 1 конкурсу (бюджет 2,5 млн грн) – 9 жовтня 2020 року. Початок 2 конкурсу – 12 квітня 2021 року. Мінімальна сума стипендій – 5 тис. грн. Реченець подачі проєктної заявки на конкурс: 14 січня 2021 (до 18.00 за київським часом).

image

Fulbright Research and Development Program

У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО). До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проєкти – дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання. Термін подання документів – 1 листопада щороку.

КОНКУРСИ

image

Конкурс читацьких рецензій від Премії "Книга року BBC"-2020

У конкурсі читацьких рецензій може брати участь рецензія будь-якої книжки з довгого списку Премії, обсягом від 500 до 1000 слів, написана українською мовою будь-яким резидентом України (окрім авторів книжок, що увійшли до довгого списку). Рецензії треба надсилати поштою чи електронною поштою від моменту оголошення довгого списку до окремо оголошеного дедлайну. Члени журі визначають остаточного переможця у кожній номінації. Переможців чекає негрошова винагорода. Рецензії можна надсилати до 15 листопада 2020 року.

З чим їдять кримський інжир? Питання та відповіді про перший ...

Третій Конкурс "Кримський інжир" / "Qırım inciri"

Кримський дім оголошує третій конкурс поетів, прозаїків та перекладачів "Кримський інжир". На конкурс приймаються твори, досі не опубліковані у жодних виданнях (зокрема інтернет-виданнях, окрім соцмереж); вони не мають публікуватися до оголошення результатів конкурсу. Від одного автора приймаються: проза – не більше двох окремих завершених творів; поезія – одне подання: від одного вірша до добірки з п’яти віршів максимум. Переможці конкурсу будуть відзначені грошовою винагородою розміром в 5000 грн. Найкращі твори будуть опубліковані в антології "Кримський інжир" / "Qırım inciri". Тексти оцінюватиме журі у складі українських і кримськотатарських письменників, літературознавців, журналістів, громадських діячів. Прийом робіт триватиме до 31 жовтня 2020 року.

image

Конкурс оповідань "Open World"-2020

Метою конкурсу є популяризація української культури через художню літературу. Кожні два роки буде опублікована збірка творів переможців. На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не оприлюднювалися. До участі не допускаються оповідання, опубліковані в Інтернеті, на папері, у вигляді аудіокниги тощо. Максимальна кількість слів конкурсного твору – 3000, мінімальна – 1500. Оповідання, які не відповідають встановленому ліміту слів, до конкурсу не допускаються. Тема творів: вільна. Твори повинні відповідати жанровим характеристикам, властивим оповіданню. Оповідання приймаються в електронному вигляді на скриньку openworldkonkurs@gmail.com. Кінцевий термін подання матеріалів: 1 листопада 2020 року.

image

Центр культурного менеджменту оголосив два конкурси для митців та журналістів

В рамках проєкту "Культура законності", що впроваджується Центром культурного менеджменту за фінансування Посольства Королівства Нідерландів, оголошуються конкурси, що висвітлюють суспільну цінність верховенства права, доброчесності, антикорупційної поведінки, культури законності.

1. Конкурс мистецьких проєктів. У межах конкурсу має відбутися щонайменше один публічний захід з представленням мистецького продукту, створеного в рамках проєкту. За умов карантину заходи можуть відбуватися онлайн з використанням інтернет-платформ для відеоконференцій (Zoom, WebEx, інші). Буде підтримано щонайменше 7 проєктів з максимальним бюджетом до 30 000 гривень. Загальний бюджет конкурсу – 210 000 гривень.

2.Програма національних обмінів. Підтримуються міжрегіональні візити/ініціативи, онлайн-зустрічі та конференції, що сприяють формуванню культури законності та доброчесності як важливої складової вільного від корупції суспільства. Візити, чи зустрічі онлайн, повинні відбуватись не раніше ніж за 3 тижні, і не пізніше ніж за 2 місяці від дати подання заявок. Кожен пропонований проєкт повинен передбачати проведення принаймні одного публічного/відкритого заходу, в якому візьмуть участь щонайменше 20 осіб. Якщо це онлайн-проєкти, то таких зустрічей має бути не менше п’яти. В рамках Програми буде підтримано щонайменше 20 проєктів з максимальним бюджетом до 15 000 гривень. Загальний бюджет Програми – 300 000 гривень. Заявки приймаються на постійній основі 30 червня 2021 року, або до вичерпання ґрантового фонду Програми.

image

Прийом творів на Конкурс видавництва "Смолоскип"

З 1993 року видавництво "Смолоскип" проводить конкурс для українських літераторів. Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Твори мають надійти на розгляд журі до 31 грудня кожного року. Рукопис надсилають лише у роздрукованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21.

image

Конкурс для авторів та ілюстраторів дитячих книжок від польського видавництва Dwie Siostry Publishing House

Метою конкурсу є запуск процесу створення красивих та цінних книг для дітей та надання можливості талановитим автор/кам, ілюстратор/кам та дизайнер/кам книжок стати відомими на книжковому ринку. Метою конкурсу є підготовка проєкту (чернетки) ілюстрованої дитячої книги польською або англійською мовами. До подання слід включити розкадрування або сценарій усієї книги, а також три готові розвороти та короткий зміст англійською мовою (обов’язково) та польською (лише якщо весь проєкт польською мовою). Розмір ґранту – 2,5 тис євро. Дедлайн подачі – 15 грудня 2020 року.

ПРЕМІЇ

image

Премія Drahomán Prize для перекладачів з української на мови світу

Відзнака для перекладачів з української мови на мови світу, заснована 2020 року Українським інститутом, Українським ПЕН та Українським інститутом книги. На Премію номінуються перекладачі незалежно від країни проживання, у доробку яких щонайменше один перекладений і опублікований художній чи документальний твір. До художніх і документальних творів ми відносимо прозові, поетичні, драматичні та нон-фікшн-видання (есеїстику, репортажі, інтерв’ю, біографії та мемуари). Книжка, з якою номінується перекладач, має бути опублікована в закордонному видавництві протягом трьох останніх років, а також не суперечити цінностям і принципам організацій-засновниць. Номінувати перекладача на здобуття Премії можуть закордонні культурні інституції, дипломатичні установи, наукові центри, видавництва, творчі об’єднання та члени Капітули. Реченець подачі: 30 листопада 2020 року.

image

Національна Премія України імені Тараса Шевченка-2021

Члени Комітету, експерти та культурні інституції можуть внести пропозиції щодо участі твору у конкурсі лише в одній номінації ‑ "Література", "Публіцистика, журналістика", "Музичне мистецтво", "Театральне мистецтво", "Кіномистецтво" або "Візуальне мистецтво". Реченець подачі – 30 жовтня 2020 року. У зв'язку з епідемічною ситуацією книги та каталоги художніх робіт бажано подавати у pdf-файлах.

image

Конкурс "Коронація слова" – 2020-2021

Міжнародний конкурс "Коронація слова" розпочинає відбір рукописів за такими номінаціями: романи, пісенна поезія, кіносценарії, п’єси, конкурс малої прози "Як тебе не любити...", "Правосуддя". Надсилати можна лише оригінальні, ніде раніше не опубліковані твори, написані українською мовою. Цьогоріч тексти можна надсилати і електронною поштою. Переможці одержать грошову винагороду і можливість додаткової промоції своїх переможних книжок. Крім основних номінацій учасники можуть претендувати на спеціальні відзнаки. Дедлайн подачі: 1 грудня 2020 року.

РЕЗИДЕНЦІЇ*

*просимо зважати на умови карантину

&

image Фото: Max van den Oetelaar

&

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.

Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

19 жовтня 2020
91
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН