Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у серпні

150
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у серпні

Український ПЕН склав для вас підбірку актуальних грантів, конкурсів та стипендій від європейських та українських установ, аби ви змогли втілити усі свої мрії.

ҐРАНТИ

image

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english

?? FarLit: www.farlit.fo

?? FILI-Finnish Literature Exchange: www.finlit.fi/fili

?? Miðstöð íslenskra bókmennta - Icelandic Literature Center: www.islit.is/en

?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no

?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Ці ґранти буде призначено на переклад текстів американських авторів, опублікованих американськими видавництвами і присвячених темам, переліченим нижче. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov. Тема поданих електронних повідомлень має відповідати такому форматові: Book Translation Program (Програма книжкових перекладів): Автор і назва книжки, назва українського видавництва. У темі повідомлення вказуйте: Book Translation Program (Програма книжкових перекладів).

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019–2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. проєкт має бути призначено для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи, що підтримуються ґрантом Посольства США, мають відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько–українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Тми конкурсу: проєкти, присвячені виконавському й образотворчому мистецтву, які включають музику, танець, театр, літературу, кіно, фотографію та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Тревел–ґранти для митців

Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.

Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Сума добових для закордонних відряджень до 800 грн., для внутрішніх переїздів – до 50% від добових. Програма надає підтримку на: презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалю; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має подати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.

image

Ґранти Українського культурного фонду в рамках програми "Культура плюс"

Програма "Культура плюс" підтримує проєкти, що використовують партисипативні методи (методи залучення) як окремих осіб, так і соціальних груп, а також розвивають мистецьку інтервенцію у суспільно значимі галузі – медицину, освіту та науку, захист довкілля, розвиток громад, підтримку ветеранів тощо. Таким чином, культура та мистецтво стають основою для вирішення соціально значущих проблем в усіх сферах життєдіяльності суспільства. В рамках програми "Культура плюс" підтримуються всі типи проєктів: індивідуальні, проєкти міжнародної та національної співпраці. Максимальна сума ґранту: 2 млн грн. Кінцевий термін подачі проєктної заявки: 31 серпня 2020 року.

image

Ґранти на кроссекторальні проєкти від Allianz Kulturstiftung

За допомогою конкурсу організатори прагнуть створити відкриті простори, що дозволяють критично обговорювати майбутнє Європи, а також підтримувати обмін та мережування культурних організацій. До участі запрошують організації, що створюють проєкти транслокального характеру, тобто ті, до складу команд яких належать представники з різних країн чи регіонів. Організаторів цікавлять проєкти на межі мистецтва та оцифрування. Ґрант може покрити не більше 50 % кошторису, а максимальна запитувана сума – 80 000 євро. Подаватися можна до 1 вересня 2020 року.

Партнери - Партнери - 16-а Щорічна Зустріч YES

Конкурс ідей для партнерства в краудфандінговій ініціативі "Культура. Спільнота"

Міжнародний фонд "Відродження" продовжує конкурс ідей для партнерства у краудфандінговій ініціативі "Культура. Спільнота" у 2020 році. Цією ініціативою Фонд прагне зміцнити практику фінансування значущих суспільних ініціатив шляхом краудфандінгу – залучення коштів від громадян. Якщо вашу заявку схвалено – вам потрібно залучити кошти від громадян на свій проєкт на "Спільнокошті" (партнерській платформі нашої програми) або іншому краудфандінговому веб-сайті. Термін підготовки та проведення кампанії – не більше 6 місяців від повідомлення від Фонду про партнерство. Якщо краудфандінг завершилася успішно – Фонд фінансує проєкт громадської організації у сумі, яка дорівнює зібраній шляхом краудфандінгу (але не більшій, ніж мета кампанії). Дедлайн: 7 вересня 2020 року.

СТИПЕНДІЇ

image

Стипендія на реалізацію проєктів у Польщі Gaude Polonia

Міністерство культури та національної спадщини Польщі надасть стипендії культурним діячам із країн Східної та Центральної Європи, зокрема – України і Білорусі. Подаватися можуть ті працівники культури, які представляють сфери кіно, фотографії, збереження пам'ятників, літератури / перекладу, музики, образотворчого мистецтва, театру та кінокритики. Діє обмеження у віці: стипендіатами можуть стати особи, які ще не досягли 40 років (в окремих випадках – 45). Стипендія триває шість місяців і передбачає 3500 злотих на місяць. Дедлайн подачі: 16 жовтня 2020 року.

image

Стипендія Goethe-Institut для науковців, митців та кураторів

Goethe-Institut, архів документальних фільмів та Університет Касселя розпочинають спільну програму стипендій для молодих міжнародних науковців, дослідників, художників та кураторів. Від аплікантів потрібні: знання сучасного мистецтва, інтерес до наукових напрямів, зазначених у конкурсі заявок; досвід архівних досліджень, перевірені результати роботи у проєктах, уже реалізованих у галузі наукових, мистецьких чи кураторських досліджень; знання німецької мови, принаймні розуміння читання на рівні B1/B2. Подаватися можна до 7 вересня 2020 року.

image

Research and Engagement Fellow, University of Cambridge Museums

Ця посада дає можливість молодому досліднику / дослідниці працювати у мережі музеїв Кембриджського університету, щоб у результаті створити програму, в якій досліджено імперський спадок та колоніалізм на базі експонатів їхніх колекцій. Таким чином організатори прагнуть поширити знання про музейні колекції серед громадськості й надати можливість досліднику попрацювати над актуальними темами. Останній термін зголошення – 4 вересня 2020 року.

КОНКУРСИ

З чим їдять кримський інжир? Питання та відповіді про перший ...

Третій Конкурс "Кримський інжир" / "Qırım inciri"

Кримський дім оголошує третій конкурс поетів, прозаїків та перекладачів "Кримський інжир" / "Qırım inciri" На конкурс приймаються твори, досі не опубліковані у жодних виданнях (зокрема інтернет-виданнях, окрім соцмереж); вони не мають публікуватися до оголошення результатів конкурсу. Від одного автора приймаються: проза – не більше двох окремих завершених творів; поезія – одне подання: від одного вірша до добірки з п’яти віршів максимум. Переможці конкурсу будуть відзначені грошовою винагородою розміром в 5000 грн. Найкращі твори будуть опубліковані в антології "Кримський інжир" / "Qırım inciri". Тексти оцінюватиме журі у складі українських і кримськотатарських письменників, літературознавців, журналістів, громадських діячів. Прийом робіт триватиме до 31 жовтня 2020 року. Детальніше за посиланням: https://bit.ly/3juEmSF

image

Конкурс "Книжка майбутнього" – 2020 від Book Space

Конкурс "Книжка майбутнього - 2020" стане продовженням і розширенням конкурсу "Книжка майбутнього", проведеного командою книжкового фестивалю Book Space у 2019 році. Мета конкурсу – стимулювати використання інноваційних підходів і технологій у сучасній українській літературі та книговиданні. Конкурс відбудеться у чотирьох номінаціях: "Експеримент у цифрі", "Експеримент у папері", "Папір і нові технології" та "Спеціальний вибір журі". До змагання в номінації "Експеримент у цифрі" запрошуються інноваційні книжкові проєкти в електронному форматі: інтерактивні електронні книги, веб-проєкти тощо. Переможець номінації "Спеціальний вибір журі" отримає грошову винагороду розміром 50 тисяч гривень у формі цільової допомоги на реалізацію наступного інноваційного проєкту. Дедлайн: 30 вересня 2020.

image

Конкурс для дитячих письменників "Наш Формат"

Видавництво "Наш Формат" запрошує авторів, які пишуть для дітей і підлітків українською мовою, взяти участь у літературному конкурсі. Мета конкурсу: з допомогою найкращих українських дитячих письменників, експертів із дитячої літератури, а також самих дітей-читачів відібрати і видати найцікавіші твори для дітей і молодших підлітків, потенційні бестселери. Конкурс є анонімним. Імена авторів-переможців оприлюднюються лише на церемонії нагородження. Винагорода за перше місце: 15 000 грн + контракт на видання книжки. Участь у конкурсі передбачає організаційний внесок. Рукописи приймаються з 7 липня до 31 серпня 2020 року.

image

Конкурс рецензій "Читання Молодого Міста"

"Львів – місто літератури ЮНЕСКО" запрошує молодих літкритиків та літературознавців взяти участь у Конкурсі рецензій "Читання Молодого Міста". За умовами конкурсу треба надіслати рецензію на будь-яку книгу з довгого списку Премії Львова – Міста літератури ЮНЕСКО-2020. Найкращі роботи будуть опубліковані в тематичному виданні "Читання Молодого Міста". До участі приймаються лише оригінальні рецензії, створені спеціально під конкурс, або ж ніде не опубліковані раніше. Прийом заявок триває з 6 серпня до 15 вересня 2020 за адресою young.city.readings@gmail.com з вказаною темою листа "Рецензія".

image

Конкурс оповідань "Open World"-2020

Метою конкурсу є популяризація української культури через художню літературу. Кожні два роки буде опублікована збірка творів переможців. На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не оприлюднювалися. До участі не допускаються оповідання, опубліковані в Інтернеті, на папері, у вигляді аудіокниги тощо. Максимальна кількість слів конкурсного твору – 3000, мінімальна – 1500. Оповідання, які не відповідають встановленому ліміту слів, до конкурсу не допускаються. Тема творів: вільна. Твори повинні відповідати жанровим характеристикам, властивим оповіданню. Оповідання приймаються у електронному вигляді на скриньку openworldkonkurs@gmail.com. Кінцевий термін подання матеріалів: 1 листопада 2020 року. Всі твори повинні бути подані не пізніше півночі 1 листопада 2020 року за київським часом.

image

IV Міжрегіональний літературний конкурс "Кальміюс"

Міжрегіональний літературний конкурс "Кальміюс" запрошує до участі в конкурсі поетів, прозаїків, публіцистів і драматургів з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпровської областей, а також внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей віком від 17 років. Учасники можуть подавати заявки на участь у конкурсі за такими номінаціями: "Поезія для дорослих", "Проза для дорослих", "Поезія та проза" для дітей і підлітків; "Драматургія" для дітей і дорослих, "Публіцистика". Обсяг текстів у номінаціях "Поезія для дорослих", "Проза для дорослих: "Проза" - від 50 сторінок, "Поезія" - 10 поезій. На конкурс повинні подаватися тільки оригінальні твори, які раніше не друкувалися. Роботи приймаються з 5 липня до 4 жовтня 2020 року. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами (у зв’язку з пандемією в електронному форматі), підтримуються промоцією у пресі.

image

Центр культурного менеджменту оголосив два конкурси для митців та журналістів

В рамках проєкту "Культура законності", що впроваджується Центром культурного менеджменту за фінансування Посольства Королівства Нідерландів, оголошуються конкурси, що висвітлюють суспільну цінність верховенства права, доброчесності, антикорупційної поведінки, культури законності.

  1. Конкурс мистецьких проєктів. У межах конкурсу має відбутися щонайменше один публічний захід з представленням мистецького продукту, створеного в рамках проєкту. За умов карантину заходи можуть відбуватися онлайн з використанням інтернет-платформ для відеоконференцій (Zoom, WebEx, інші). Буде підтримано щонайменше 7 проєктів з максимальним бюджетом до 30 000 гривень. Загальний бюджет конкурсу – 210 000 гривень.

2.Програма національних обмінів. Підтримуються міжрегіональні візити/ініціативи, онлайн-зустрічі та конференції, що сприяють формуванню культури законності та доброчесності як важливої складової вільного від корупції суспільства. Візити, чи зустрічі онлайн, повинні відбуватись не раніше ніж за 3 тижні, і не пізніше ніж за 2 місяці від дати подання заявок. Кожен пропонований проєкт повинен передбачати проведення принаймні одного публічного/відкритого заходу, в якому візьмуть участь щонайменше 20 осіб. Якщо це онлайн-проєкти, то таких зустрічей має бути не менше п’яти. Публічні заходи, чи зустрічі онлайн, мають бути належним чином підготовлені та анонсовані. В рамках Програми буде підтримано щонайменше 20 проєктів з максимальним бюджетом до 15 000 гривень. Загальний бюджет Програми – 300 000 гривень. Заявки приймаються на постійній основі до 30 червня 2021 року, або до вичерпання ґрантового фонду Програми.

image

Прийом творів на Конкурс видавництва "Смолоскип"

З 1993 року видавництво "Смолоскип" проводить конкурс для українських літераторів. Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Твори мають надійти на розгляд журі до 31 грудня кожного року. Рукописи слід надсилати на конкурс в одному примірнику. Рукопис надсилають лише у роздрукованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21.

image

"Запалення": Open Call для текстів та візуальних есеїв

Your Art запрошує всіх охочих долучитись до творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19. "Запалення" – це open call для текстів та візуальних есеїв. Частина матеріалів виходитиме онлайн протягом року. Інші увійдуть до тематичного збірника, що вийде друком весною 2021 року. Термін подачі: до 11 жовтня 2020. Тексти: есеї та статті – філософські, поетичні, публіцистичні, спекулятивні. Візуальні матеріали: малюнки, фотографії, візуальні есеї, графіка. Гонорар варіюватиметься від 2000 до 5000 гривень. Текст може бути 8000 знаків або менше. Фото можуть бути вертикальні чи горизонтальні, але не менше 300 dpi у форматі А5. Надсилайте тексти та візуальні матеріали на поштову скриньку zapalennia@supportyourart.com.

ПРЕМІЇ

image

Конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2020

Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу оголошує конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова з есеїстики за 2020 рік. За умовами Премії, запропонувати кандидатів можуть українські та іноземні культурні інституції, видавництва, наукові центри, творчі обʼєднання і приватні особи. До розгляду приймаються художні або наукові есеї українських авторів (нон-фікшн), опубліковані в паперовому вигляді (книжка, збірка) протягом 2020 року. Звертаємо увагу, що кожен твір може брати участь у конкурсі на здобуття Премії лише один раз. Лауреат Премії нагороджується статуеткою Бронзового Ангела, а також грошовою премію та дипломом лауреата. Номінанти отримують дипломи номінантів та добірку книжок видавництва "Дух і Літера". Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня.

Книга року ВВС - BBC News Україна

Книга року ВВС-2020

Книги, подані на премію, мають бути написані українською мовою (оригінальні твори або переклади) та видані впродовж останніх дванадцяти місяців на момент оголошення старту премії. Переможець у кожній із трьох номінацій – "Книга року ВВС", "Дитяча Книга року ВВС" та "Книга року ВВС - Есеїстика" – одержить винагороду 1 000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці книг-переможців отримають право використовувати логотип премії Книга року ВВС на наступних виданнях. Останній термін подання книг на премію - 7 вересня 2020 року. Читачі можуть надсилати свої рецензії з 15 жовтня до 15 листопада 2020 року.

РЕЗИДЕНЦІЇ

*просимо зважати на умови карантину

&

image Фото: Sebastien Burel

&

Творча резиденція в Сієні (Італія)

Резиденція у місті Сієна запрошує митців та письменників усіх напрямків, зокрема виробників відео 2-D та 3-D, поетів, авторів художньої і науково–популярної літератури та документалістики. Резиденція передбачає проживання митців та авторів у Сієні протягом місяця, безперешкодно працюючи над своїми незалежними проєктами. Учасник отримує приватну студію від Сієнського інституту мистецтв (Siena Art Institute) в історичній частині Сієни (Тоскана, Італія) – на один місяць; квартиру з однією спальною кімнатою (з двомісним ліжком) у центрі Сієни на один місяць (безплатно). Заявку можна подати за посиланням http://bit.ly/2NFVwy5 до 30–го вересня.

image

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

Дім Автора – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На грецькому острові Занте (Закінтос), в Іонічному морі, автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. Мета резиденції "Дім Автора" – створити місце, у якому митцям не заважатимуть буденні справи та вони зможуть максимально зосередитись на роботі над своїми творами. Місцина на пагорбі острову Закінтос ідеально підходить для прогулянок та роздумів. Перебуваючи у резиденції, ви зможете зосередити сили на творчості. "Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування у Домі Автора від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Ініціатива розпочалася в 2017 році з місією створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета, будь то соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Реєстрація доступна за посиланням: https://worldof.co/apply/

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. Основна діяльність BCWT – запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням: http://www.bcwt.org/1518

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників. Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь - який письменник із будь - якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

21 серпня 2020
150
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН