Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у січні

224
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у січні

Український ПЕН традиційно склав для вас добірку актуальних грантів, конкурсів та стипендій від європейських та українських установ, аби новий рік приніс ще більше перемог.

ҐРАНТИ

image

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? FILI-Finnish Literature Exchange: www.finlit.fi/fili
?? Miðstöð íslenskra bókmennta - Icelandic Literature Center: www.islit.is/en
?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov.

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.image

Тревел–ґранти для митців

Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.

Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Програма надає підтримку на презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалях; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має надати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.

image

Ґранти на проєкти для творчої молоді

Ґранти підтримують проєкти, що допомагають 16-25-річним проявити себе. Інклюзивні театральні постановки, кінематографічні табори, урбаністичні лабораторії з переосмислення публічних просторів та інші ініціативи, що спонукають творити. Розмір ґранту – від 6 тис. євро до 8 тис. євро. Співучасником проєкту стане ментор або менторка з ЄС. Реченець подачі: 1 березня 2021 року.

image

Ґранти на професійні подорожі для перекладачів від i-Portunus

Метою подорожі може бути: співпраця з іноземними колегами; резиденція, орієнтована на створення проєкту; професійне зростання (участь у майстер-класі, нетворкінгу, шоукейс-фестивалі тощо). Професійна подорож може бути індивідуальною або передбачати участь групи до п’яти осіб. У рамках програми подорожувати можна до 39 країн Європи та Тунісу. Повний список розміщений на сайті i-Portunus. Поїздка має тривати від 7 до 60 днів і відбуватися влітку-восени 2021 року. Розмір ґранту – до 3 тис. євро. Якщо поїздка стане неможливою через карантин, учасникам потрібно буде обрати іншу країну, перенести поїздку або взяти участь онлайн. Дедлайн подачі: 28 лютого 2021 року.

image

Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica

Ґрант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проекти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проекти. Проекти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.

image

Ґранти на проєкти українсько-німецької співпраці

Український культурний фонд, спільно з Фондом "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ) (Берлін, Німеччина), організовують конкурсний відбір проєктів за Лотом "Українсько-німецька співпраця". На підтримку можуть претендувати проєкти, які сприяють досягненню однієї або кількох Цілей сталого розвитку у довгостроковій перспективі через активізацію суспільного діалогу навколо актуальних викликів людства, таких як: погіршення екології, порушення прав людини, гендерна нерівність тощо – в Україні та Німеччині; проєкти, що сприяють новим партнерствам між організаціями з України та Німеччини; проєкти, які сприяють створенню інноваційного міжнародного культурного та креативного продукту; проєкти, що залучають 3-тю сторону – міжгалузеве та/або кроссекторальне партнерство для посилення та залучення нової аудиторії до результатів проекту. Мінімальна сума ґранту – 50 тис. грн. Максимальна сума ґранту – 700 тис. грн. Реченець заповнення конкурсної заявки: 1 лютого 2021 року.

image

Ґранти від Visegrad Fund

За допомогою ґрантів Фонд прагне просувати інноваційні ідеї, які вирішують спільні проблеми за допомогою високоякісних проектів регіональної співпраці. Подаватися можуть організації з Вишеградського регіону, Центральної та Східної Європи. Організації з-поза Вишеградської групи мусять співпрацювати зі щонайменше трьома країнами цього об’єднання. Галузі, яких можуть стосуватися проєкти: Культура та загальна ідентичність; Освіта; Інновації, підприємництво; Демократичні цінності та ЗМІ; Державна політика та інституційне партнерство; Регіональний розвиток, навколишнє середовище, туризм; Соціальний розвиток. Реченець подачі: 1 лютого 2021 року.

СТИПЕНДІЇ

image

Стипендійна програма Пауля Целана для перекладачів

Програма підтримує переклади канонічних текстів та сучасні ключові праці з гуманітарних, соціальних та культурологічних досліджень зі східноєвропейської на західноєвропейську, або між двома східноєвропейськими мовами. Особливий акцент на перекладах відповідних праць, написаних авторами Східної Європи та / або жінками-науковицями. Програма не розповсюджується на твори художньої прози чи поезії. Запрошені стипендіати можуть провести від трьох до шести місяців у період з вересня 2021 по червень 2022 року в IWM у Відні (Institut für die Wissenschaften vom Menschen), щоб реалізувати свої перекладацькі проекти. Стипендіати отримують щомісячну стипендію у розмірі 2800 євро для покриття всіх витрат, пов’язаних із перебуванням у Відні. Крім того, IWM надає стипендіатам офіс, що включає доступ до Інтернету, внутрішніх дослідницьких та адміністративних приміщень, а також інших послуг безкоштовно. Кінцевий термін подачі заявок: 31 січня 2021 року.

Стипендійна програма для молодих українських науковців

Програма має на меті підтримати дослідження українських науковців, які закінчують або нещодавно закінчили докторантуру в українському вищому навчальному закладі. Стипендіати проведуть шість місяців у Відні (у період з липня 2021 по червень 2022 років) працюючи над власними дослідницькими проєктами у IWM. Стипендії відкриті для дослідників усіх академічних дисциплін в галузі гуманітарних та соціальних наук (включно з історією). Обмеження за віком: кандидати мусять мати менше 35 років. Передбачена щомісячна стипендія у розмірі 1800 євро на покриття витрат на проживання, харчування і транспорт. Реченець зголошення: 31 січня 2021 року.

image

Стипендійна програма Мілени Єсенської для журналістів

До участі у програмі запрошують культурних журналістів, які висвітлюють широкий спектр інтелектуальних та мистецьких питань. Запрошені чотири стипендіат/ки проведуть по три місяці у IWM та отримуватимуть місячну плату в розмірі 2500 євро. Також вони мають можливість одержати тревел-ґрант, якщо метою їхньої поїздки є проведення дослідження і створення проєкту. Реченець зголошення: 31 січня 2021 року.

Стипендійна програма Лейна Кіркланда

Стипендія передбачає безкоштовний доступ до університетських занять, ментора та стипендію в розмірі 18 тис. польських злотих (сумарно за 9 місяців). Подаватися можуть представники центральних та місцевих органів влади, юристи, підприємці, менеджери у сферах бізнесу, НГО, культури, освіти, захисту природи та охорони здоров’я, лідери громадських організацій, університетські викладачі та журналісти. Організатори надаватимуть перевагу учасникам відбору, які ще не навчалися у Польщі. Реченець подачі: 1 березня 2021 року.

image

Стипендії на навчання в Central European University

Центральноєвропейський університет у Відні об’єднує студентів та викладачів із понад 100 країн для обміну ідеями у відкритому та динамічному співтоваристві в серці Європи. CEU пропонує бакалаврські, магістерські та докторські програми світового класу англійською мовою для вирішення ключових питань 21 століття. Можна обирати з-поміж таких галузей: Когнітивна наука; Економіка та бізнес; Екологічні науки та політика; Ґендерні студії; Історія; Юридичні студії; Середньовічні студії; Мережа та наука про дані; Філософія; Політологія; Державна політика; Соціологія та соціальна антропологія. Окрім міждисциплінарних курсів, університет може похвалитися високоінтенсивним навчальним середовищем. Реченець подачі: 1 лютого 2021 року.

image

Стипендії Гентського університету науковцям, що здобувають PhD

Стипендіати можуть захистити докторську дисертацію одразу в двох університетах: українському та одному з провідних університетів Бельгії – Гентському. Науковці розпочнуть та здійснять дослідження у Бельгії, а між цим працюватимуть над дисертацією в Україні. Програма покриває дві подорожі до Генту та стипендію під час перебування там. Для подачі потрібна попередня згода від наукових керівників в обох країнах. Під час перебування у Гентському університеті здобувачі ступеня одержуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 2150 євро, а науковий керівник цього університету – 8000 євро на покриття операційних витрат, пов’язаних з дослідженням, і подорожей. Реченець подачі: 4 лютого 2020 року.

КОНКУРСИ

image

Перекладацький конкурс імені Сузанни Рот – 2021

Мережа Чеських центрів і Чеський літературний центр (секція Моравської земської бібліотеки у Брні) оголошують початок Міжнародного перекладацького конкурсу імені Сузанни Рот – 2021. Конкурс проводиться серед перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора. Цьогоріч учасники перекладають уривок із книжки Lenky Elbe "Uranova" (видавництво Argo, 2020). Нагорода за перемогу в конкурсі – кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою. Останній день подачі перекладів: 31 березня 2021 р. Оголошення результатів: до 15 травня 2021 р.

image

Конкурс художнього репортажу "Самовидець"

Цього року тема для творів "Коли ми кохаємо". Організатори чекають на дуже різні історії: історичні репортажі-реконструкції, історії кохання, що зароджується на війні й у час пандемії. Гостросюжетні й буденні, дивовижні й ліричні, такі, що викликають обурення і роздратування, й такі, що надихають. На репортажі, які розповідають, що відбувалося, відбувається і може відбуватися, коли ми кохаємо. 10 найкращих репортажів будуть опубліковані у збірці "Veni, Vidi, Scripsi". Переможець конкурсу отримує право видати свою книжку репортажів у видавництві "Темпора". Авторам-переможцям передбачена фінансова винагорода: І місце – 10 000 гривень, ІІ місце – 7 000 гривень, ІІІ місце – 5 000 гривень. Кінцевий термін подачі робіт: 25 січня 2021 року.

image

Конкурс "WorkStory: робота у фокусі літератури"

Національна спілка письменників України ("Кабінет молодого автора"), редакція журналу "Ukrainian people" (Чикаго, США), видання "Українська літературна газета" (Київ, Україна), компанія "Jobian" та креативна аґенція "Баляндраси" – пропонують авторам, віком від 15 до 40 років, представити есе і новели, в яких би розкривалася тема праці / роботи / професії. Обсяг твору – до 15 тис. знаків (із пробілами). Художні твори можна надіслати на одну з номінацій – "Есе" або "Новела", в кожній із яких будуть відзначені три перші місця. Для 15–18-річних учасників ці ж номінації винесені в окрему вікову категорію, якою опікуватиметься Київська Мала академія наук та Litosvita. Переможці одержать грошову винагороду і публікацію своїх творів на сторінках видань організаторів конкурсу. Реченець подачі: 1 березня 2021 року.

image

Міжнародний літературний конкурс "Гранослов" – 2021

Конкурс проводиться в чотирьох номінаціях: 1) "Поезія" (добірки віршів, романи у віршах, поеми тощо. В одному рукописі дозволяється компонувати твори різних жанрів. Розміщення поезій – кожен вірш із нової сторінки); 2) "Проза і драматургія" (романи, повісті, оповідання, есе, нариси, драматичні твори великого та малого обсягу. В одному рукописі можуть бути присутні або прозові, або драматичні твори). 3) "Літературно-критичні есеї та статті". Обсяг конкурсної роботи повинен мати не більше 10 сторінок (параметри тексту такі ж, як і для інших номінацій). 4) "Переклади" – проза, поезія, драматургія. Перекладати можна як з української на інші мови, так і навпаки.

До участі в конкурсі допускаються твори громадян України та іноземців віком від 16 до 35 років, які пишуть українською мовою. Автори, що пишуть іншими мовами, можуть подавати свої творчі роботи в українському перекладі. Не приймаються роботи переможців попередніх років та членів НСПУ. Реченець подачі: 1 квітня 2021 року включно.

image

Конкурс рукописів від Видавництва "Читай українською"

До участі в конкурсі приймають рукописи завершених, раніше не опублікованих, українськомовних творів. Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції. Видавництво не рецензує рукописи та не веде листування з цього приводу. Термін розгляду рукописів – від 1 до 3 місяців. У разі зацікавленості редактори сконтактують з авторами. Видавництво обіцяє: достойний гонорар, видання та оформлення коштом видавництва, інформаційний супровід та промоцію. Деталі обговорюються з авторами індивідуально. Конкурс є постійно діючим.

image

Конкурс оповідань Fantasy Banquet for Bibliophiles

Британський проєкт "The Book Collector" організовує конкурс оповідань. Учасники, віком від 16 років, мають написати англійською мовою твір, у якому, за сюжетом, відомі книжкові персонажі зібралися разом за святковою вечерею. Обсяг роботи – до 800 слів. Переможець одержить 500 фунтів; учасники в короткому списку – публікацію свого тексту на сайті "The Book Collector". Зголошення до 22 січня 2021 року, оголошення результатів – 14 лютого цього року.

image

Конкурс поезії та есе "Наважитися бути"

Культурна асоціація "Новий Акрополь" оголошує конкурс поезії та есе "Наважитися бути". Організатори закликають учасників поміркувати над філософськими питаннями: "Що значить бути людиною?", "Що означає збутися?", "Як віднайти в собі внутрішню міць, щоб приймати виклики життя?"
"В чому сенс життя?". Один автор може брати участь у двох номінаціях і подавати на конкурс не більше одного есе (обсягом до 6000 знаків) і п'яти віршів. Переможці одержать негрошові подарунки. Реченець подачі: 1 лютого 2021 року.

Конкурс фентезійних романів "Супергерой поруч" від платформи "Букнет"

Літературна платформа Букнет запрошує вас взяти участь у конкурсі фентезійних романів "Супергерой поруч". Мінімальний обсяг завершеного твору – 300 тисяч символів з пропусками. Можна подавати лише нові твори, написані українською мовою, які не публікувались у повному обсязі та в будь-якій формі до 1 вересня 2020 року. Організатори шукають оригінальні твори, у яких буде розкрито образ супергероя, чоловіка або жінки, стать немає значення. Важливим елементом роману повинен стати розвиток та становлення героя. Події роману повинні відбуватися в нашому реальному світі. Переможців чекають грошові винагороди у розмірі 15 тис. грн за перше місце, 10 тис. грн і 5 тис. грн за друге і третє місця відповідно. Дедлайн подачі: 14 березня 2021 року.

image

Літературний конкурс для казкарів від "Наш Формат"

Організатори конкурсу закликають подавати художні твори в жанрі літературної казки, адресовані дошкільнятам і молодшим школярам, віком від 4 до 8 років. Обсяг твору – щонайбільше 15 тисяч знаків з пробілами. Важливо, щоб в основі казки лежали загальнолюдські й національні цінності в зрозумілій дитині інтерпретації.

Теми збірок і дати подання:

"Страшні казки" – до 14 січня 2021 року включно.
"Казки про принцес і лицарів" – до 11 лютого 2021 року.
"Казки про різноманітну техніку" – до 11 березня 2021 року.
"Чарівні, магічні казки" – до 8 квітня 2021 року.
"Казки про ґаджети й різноманітні сучасні технології" – до 6 травня 2021 року.

image

Конкурс рукописів дитячих творів "Дитяча коронація"

Конкурс "Дитяча коронація"приймає рукописи творів у трьох групових категоріях: Дорослі для дітей (твори для дошкільнят і молодших школярів); Діти для дітей (для аудиторії 7-11 років, жанри: проза, вірш, пісенна лірика, дитяча анімація, кіносценарій, п’єса); Діти для дорослих (автори віком 7-11 років; жанри: проза, вірш, пісенна лірика, дитяча анімація, кіносценарій, п’єса). Рукописи можна надсилати Укрпоштою або електронно. Кінцева дата прийому творів – 1 квітня 2021 року.

Всеукраїнський конкурс есе "Україна – це культура"

У 2021 році "Українська культура" святкує свій столітній ювілей. З цієї нагоди журналом оголошується конкурс есе "Україна – це культура". Мета конкурсу – показати роль культури протягом різних етапів історії зародження і розвитку української нації, внесок діячів культури в становлення нашої державності, окреслити актуальні проблеми культурного життя українського народу. Організаторам конкурсу цікаві думки істориків, філологів, журналістів, митців, представників інших професій на тему минулого, теперішнього української культури, бачення її прийдешнього розвитку. Оригінальні есеї, обсягом до п’яти сторінок А4 (14 кегль, інтервал 1,5), надсилати на адресу головної редакторки журналу Тетяни Череп-Пероганич: cherep.perohanych@gmail.com до 1 квітня 2021 року.

ПРЕМІЯimage

Премія імені Миколи Гоголя

Премія присуджується щорічно до дня народження Миколи Гоголя – 1 квітня – прозаїкам, драматургам та сценаристам, які наслідують традиції творчості Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію. На здобуття Премії можна висувати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше, ніж за місяць до їх висування на здобуття Премії. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються творчими спілками та асоціаціями, літературно-мистецькими об’єднаннями, національно-просвітницькими товариствами, редакціями періодичних видань, видавництвами та окремими авторами. Переможців очікує винагорода у розмірі 20 000 гривень. Кінцевий термін подачі: 1 лютого 2021 року.

Премія імені Олеся Гончара

Премія присуджується щорічно до дня народження Олеся Гончара – 3 квітня – за найкращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.На здобуття Премії можна висувати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за півроку до їх висунення на здобуття Премії. Переможців очікує винагорода у розмірі 20 000 гривень. Кінцевий термін подачі: 1 лютого 2021 року.

image

Літературна премія імені Тодося Осьмачки – 2021

Премія присуджується за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу, втілено ідею національно-державної незалежності. До участі в конкурсі допускаються книжки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. Посмертно премія не присуджується.

Лауреатові вручається диплом і грошова винагорода − 5 000 гривень. Кінцевий термін подачі: 31 березня 2021 року.

РЕЗИДЕНЦІЯ

image

Резиденція"The Kerouac Project" в Орландо, США

"The Kerouac Project" запрошує письменників з цілого світу до участі в резиденції у тому ж місці, де свого часу Джек Керуак написав роман "Волоцюги дгарми". Відбір учасників здійснюватиметься на основі надісланих прикладів робіт у будь-якій із наведених категорій: "Поезія", "П’єса", "Сценарій", "Фікшн / Оповідання" та "Нонфікшн", обсягом до 10 сторінок. Подання заявки передбачає внесок у розмірі 35 доларів. Немає обмежень за віком, місцем проживання та наявністю формальної письменницької освіти. Резиденти одержать стипендію 1 тис. доларів на побутові витрати. Реченець подачі: 21 березня 2021 року.

&

image Фото: Joris Beugels

&

Резиденція "Voices of the Wilderness" на Алясці для письменників, художників та фотографів

Ідея резиденції полягає в тому, щоб дати митцям можливість проникнутися красою земель Америки і таким чином посприяти художньому дослідженню цих природних та культурних скарбів. Очікуваний результат – це твори мистецтва, які передають красу і важливість місцин. Резиденція відбуватиметься у період з червня по серпень цього року, дати узгоджуються з учасниками. Реченець заповнення заявки – 1 березня 2021 року.

&

image Фото: Valentina Rossoni

&

Резиденція Атлантичного центру мистецтв (ACA) у Флориді

Резиденція передбачає тритижневе перебування митців у Нью-Смирна-Біч, Флорида з 10 по 30 жовтня 2021 та доступ до ресурсів центру. У зв’язку з пандемією, всі обрані резиденти цьогоріч одержать повну стипендію. Серед вимог до претендентів (окрім професіоналізму і майстерності): базове володіння англійською мовою і вік від 21 року. Подання заявки передбачає внесок у розмірі 25 доларів. Реченець подачі заявок (лише на сайті організації): 9 травня 2021 року.

&

image Фото: Max van den Oetelaar

&

&

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.

Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

18 січня 2021
224
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН