Можливості для письменників, перекладачів і журналістів у грудні

164
Роздрукувати
Можливості для письменників, перекладачів і журналістів у грудні

Ділимося з вами добіркою актуальних можливостей грудня. Українські та закордонні ґранти, премії, конкурси, стипендії та резиденції – усе, що потрібно для самореалізації та навчання.

ҐРАНТИ

image

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? FILI-Finnish Literature Exchange: www.finlit.fi/fili
?? Miðstöð íslenskra bókmennta - Icelandic Literature Center: www.islit.is/en
?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov.

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Програма "Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти" від Українського культурного фонду

Програма має на меті сприяти обміну знаннями, досвідом та ідеями в галузі культури та мистецтв, а також відкриттю нових мистецьких практик та імен. У рамках конкурсної програми підтримуються такі сектори культури та мистецтв: аудіовізуальне мистецтво; візуальне мистецтво; аудіальне мистецтво; дизайн та мода; перформативне та сценічне мистецтво; культурна спадщина; література та видавнича справа; культурні та креативні індустрії. Заявки можна подавати до 14 січня 2021 року. Бюджет програми на наступний рік – 50 млн грн.

Програма "Аналітика культури" від Українського культурного фонду

Програма має на меті компенсувати брак знань про стан справ та перспективи розвитку секторів культури та креативних індустрій та закласти фундамент для системного вивчення ринків, аудиторій та процесів соціальної трансформації у сфері культури. У рамках конкурсної програми підтримуються такі сектори культури та мистецтв: аудіовізуальне мистецтво; візуальне мистецтво; аудіальне мистецтво; дизайн та мода; перформативне та сценічне мистецтво; культурна спадщина; література та видавнича справа; культурні та креативні індустрії. Бюджет програми на 2021 рік – 20 млн грн. Подавати заявки можна до 14 січня 2021 року.

Програма "Інноваційний культурний продукт" від Українського культурного фонду

Програма має на меті підтримку потенціалу та конкурентоспроможності культурних та креативних індустрій шляхом створення якісних інноваційних проектів, що збільшують кількість культурних продуктів, доступних для широкої аудиторії. У рамках програми будуть підтримані такі ЛОТ-и: "Виставкові проекти", "Музика", "Театр і цирк", "Література та медіа", "Культурна спадщина", "Мода і дизайн", "Урбаністика та публічні простори", "Танець". Розмір ґранту – до 1,5 млн грн. Дедлайн подачі проєктної заявки на конкурс – 14 січня 2021 року.

Програма "Знакові події " від Українського культурного фонду

Програма спрямована на розширення вибору та можливостей доступу до кроссекторального культурного контенту; розбудову партнерств у сфері культурних та креативних індустрій; розвиток внутрішнього та зовнішнього культурного туризму; посилення позитивного іміджу України на міжнародній культурній арені. Програма націлена на підтримку культурного розмаїття та збільшення ролі культури в житті українського суспільства. У рамках програми підтримуються всі сектори культури та креативних індустрій. Бюджет програми на 2021 рік – 130 млн грн. Дедлайн подачі проєктної заявки на конкурс – 14 січня 2021 року.

Програма "Аудіовізуальне мистецтво" від Українського культурного фонду

Програма спрямована на підтримку та розвиток національного аудіовізуального сектору, зокрема, телебачення, радіомовлення та медіаплатформ, впровадження новітніх мультимедійних інформаційних технологій, стимулювання митців до створення конкурентоспроможного аудіовізуального продукту та його представлення за кордоном. У рамках програми підтримуються два сектори культури та креативних індустрій: аудіальне мистецтво; аудіовізуальне мистецтво. Лоти програми: телепродукт; радіопродукт; відеоконтент для медіаплатформ. Реченець подачі: 14 січня 2021 року.

image

Тревел–ґранти для митців

Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.

Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Програма надає підтримку на презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалях; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має надати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.

image

Ґранти для малих проєктів, спрямованих на місцевий розвиток культури

Швейцарське бюро надає можливості на реалізацію малих проєктів з урахуванням потреб громади на умовах залученості (партисипативності), а також вивчення і просування нових ідей і підходів у відповідний регіон. Заявники повинні бути зареєстровані українські неурядові організації з належним фінансовим досвідом. У виняткових випадках комерційні, урядові або міжнародні організації. Основні області підтримки малих проєктів: здоров'я; місцеве самоврядування та децентралізація; розвиток торгівлі, розвитку малих та середніх підприємств (МСП), стала енергетика, вода, навколишнє середовище, містобудування; соціальні послуги; реагування на наслідки конфлікту; законності, справедливості; культурні заходи. Розмір ґранту: від 100 тис грн до 600 тис грн. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

image

Ґрантова програма "Зміни в регіоні"

Програма сприяє комплексній підтримці міжнародної співпраці, обміну, навчанню, побудови проектного партнерства, через фінансування найкращих ініціатив на довготривалий термін суспільних та економічних змін, зокрема у секторі "Культурна спадщина". Організатори: фонд "Освіта для демократії" та Польсько-Американський Фонд Свободи. Пропозиція орієнтована на неурядові організації, що можуть отримати фінансування партнерського проекту, співфінансування більшої ініціативи (у вигляді т.зв. власного внеску) чи гранти на мобільність. Розмір гранту: від 10 000 до 18 000 доларів. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica

Грант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проекти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проекти. Проекти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.

СТИПЕНДІЇ

image

Програма "Стипендії" від Українського культурного фонду

Програма покликана підтримувати митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей в розрізі: фінансування індивідуальної мистецької діяльності, навчання, стажування, участі у резиденціях, виставкових проєктах, конференціях, форумах, проведення досліджень за кордоном та в межах України. Програма має на меті стимулювати професійне становлення молодих митців, мобільність та мережування, включаючи обмін досвідом, знаннями та навичками, які можна забезпечити за допомоги грошової підтримки стипендіатів. В програмі заплановано 2 конкурси: Початок 1 конкурсу (бюджет 2,5 млн грн) – 9 жовтня 2020 року. Початок 2 конкурсу – 12 квітня 2021 року. Мінімальна сума стипендій – 5 тис. грн. Реченець подачі проєктної заявки на конкурс: 14 січня 2021 (до 18.00 за київським часом).

image

Стажування в Німеччині для представників культури, медіа, громадського сектора

Програма підтримує професійні стажування українських спеціалістів у Німеччині. На основі вашої заявки організатори підберуть німецьку організацію, в якій ви працюватимете від двох до трьох місяців. Програма забезпечить щомісячну стипендію і покриє витрати на подорож та перебування. Стажування можна пройти у таких сферах: політика і суспільство; права людини і розбудова миру; сталий розвиток; медіа і культура; громадська і громадянська освіта; цифрове громадянське суспільство.

Стажування відбудуться у період з червня по листопад 2021. Через COVID-19 формат може змінитися на онлайновий. Остаточне рішення ухвалять навесні 2021. Дедлайн: 15 грудня 2020 року.

image

Beyond borders: стипендії науковцям, які здобувають PhD

Можливість для науковців, які пишуть дисертацію на здобуття ступеня PhD на тему кордонів. Ви отримаєте щомісячну стипендію розміром до 1 400 євро, що дозволить працювати над емпіричним або теоретичним дослідженням, що стосується наступних аспектів: концептуальне конструювання кордонів; зміна характеру та функціональності національних кордонів та її вплив на регіоналізацію; матеріальність та символізм кордонів; трансформація кордонів і місцеві режими; над- і субнаціональні трансформації; громадянство і приналежність; безпека та сек'юритизація кордонів; міжнаціональний соціальний захист; культурні кордони та їх прояв у мистецтві та створенні культурних продуктів. Стипендії надає німецька фундація ZEIT. Дедлайн подачі: 15 січня 2021 року.

image

Стипендії від італійського дослідницького центру "Fabrica"

Дослідницький центр і студія Fabrica в Італії сприяє співпраці представників творчих професій віком до 25 років. Взяти участь у програмі можуть програмісти, архітектори, графічні дизайнери, музиканти, письменники, режисери, фотографи, журналісти, ілюстратори, аніматори, які володіють англійською мовою. Стипендія покриває проживання та страхування. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

Стипендії на проєкти художнього розвитку

Стипендії від міністерства освіти, науки та культури Мекленбург-Передньої Померанії (Німеччина) присуджуються випускникам з видатними академічними заслугами, які планують закінчити докторську програму або здійснити проект художнього розвитку у вищому навчальному закладі Мекленбург-Передньої Померанії. Стипендії Каспара-Давіда-Фрідріха мають на меті спонсорувати митців, які бажають здійснити проект художнього розвитку. Розмір стипендії: до 1100 євро. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

image

Стипендія на наукові дослідження в Австрії

Програма Target Group (організатор – FWF Austrian Science Fund) надає фінансову підтримку для наукових досліджень і сприяє поширенню наукових знань. Податися на програму можуть молоді вчені та науковці. Розмір стипендії: 10 000 - 69 810 євро. Для того, щоб мати право претендувати на гранти за різними програмами FWF, дослідники повинні або укласти трудовий договір з австрійською науково-дослідною установою, або виконати вимоги принципу територіальності. Дедлайн: 31 грудня 2020 року.

image

Стипендії Гентського університету науковцям, що здобувають PhD

Стипендіати можуть захистити докторську дисертацію одразу в двох університетах: українському та одному з провідних університетів Бельгії – Гентському. Науковці розпочнуть та здійснять дослідження у Бельгії, а між цим працюватимуть над дисертацією в Україні. Програма покриває дві подорожі до Генту та стипендію під час перебування там. Для подачі потрібна попередня згода від наукових керівників в обох країнах. Під час перебування у Гентському університеті здобувачі ступеня одержуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 2150 євро, а науковий керівник цього університету – 8000 євро на покриття операційних витрат, пов’язаних з дослідженням, і подорожей. Реченець подачі: 4 лютого 2020 року.

image

Стипендії Коледжу Європи: післядипломна освіта

Випускники українських університетів можуть продовжити освіту в провідному інституті європеїстики, де навчаються майбутні дипломати, міністри та чиновники європейських урядів. Майбутні стипендіати можуть вибирати з-поміж таких програм: Європейські економічні студії; Європейські міждисциплінарні студії; Студії з європейських міжнародних відносин та дипломатії; Європейські правові студії; Європейські політичні та адміністративні студії; Трансатлантичні відносини.

Кампуси коледжу знаходяться в Брюгге та Варшаві. Навчання розпочнеться у вересні 2021 року. Стипендія покриє витрати на навчання, проживання, харчування і подорожі. Випускники отримають магістерські дипломи. Реченець подачі: 13 січня 2021 року.

image

&

Стипендійна програма Пауля Целана для перекладачів

Програма підтримує переклади канонічних текстів та сучасні ключові праці з гуманітарних, соціальних та культурологічних досліджень зі Східної на Західну, із Західної на Східну, або між двома східноєвропейськими мовами. Особливий акцент на перекладах відповідних праць, написаних авторами Східної Європи та / або жінками-вченими. Програма не розповсюджується на твори художньої прози чи поезії. Запрошені стипендіати можуть провести від трьох до шести місяців у період з вересня 2021 по червень 2022 року в IWM у Відні (Institut für die Wissenschaften vom Menschen), щоб реалізувати свої перекладацькі проекти. Стипендіати отримують щомісячну стипендію у розмірі 2800 євро для покриття всіх витрат, пов’язаних із перебуванням у Відні. Крім того, IWM надає стипендіатам офіс, що включає доступ до Інтернету, внутрішніх дослідницьких та адміністративних приміщень, а також інших послуг безкоштовно. Кінцевий термін подачі заявок: 31 січня 2021 року.

Стипендійна програма для молодих українських науковців

Програма має на меті підтримати дослідження українських науковців, які закінчують або нещодавно закінчили докторантуру в українському вищому навчальному закладі. Стипендіати проведуть шість місяців у Відні (у період з липня 2021 по червень 2022 років) працюючи над власними дослідницькими проєктами у IWM. Стипендії відкриті для дослідників усіх академічних дисциплін в галузі гуманітарних та соціальних наук (включно з історією). Обмеження за віком: кандидати мусять мати менше 35 років. Передбачена щомісячна стипендія у розмірі 1800 євро на покриття витрат на проживання, харчування і транспорт. Реченець зголошення: 31 січня 2021 року.

Стипендійна програма Мілени Єсенської для журналістів

До участі у програмі запрошують культурних журналістів, які висвітлюють широкий спектр інтелектуальних та мистецьких питань. Запрошені чотири стипендіат/ки проведуть по три місяці у IWM та отримуватимуть місячну плату в розмірі 2500 євро. Також вони мають можливість одержати тревел-ґрант, якщо метою їхньої поїздки є проведення дослідження і створення проєкту. Реченець зголошення: 31 січня 2021 року.

image

Діджитал-лабораторія для менеджерів артрезиденцій

Учасники отримають фундаментальні знання про кожен етап організації й одразу ж їх застосують – створять робочий проєкт нової резиденції або покроковий план, як поліпшити наявну. Міжнародні експерти будуть поруч, щоб порадити й допомогти. Організатори готові підтримати п’ять найцікавіших ідей і надати по 1000 євро на їх реалізацію. Лабораторія розпочнеться в кінці січня або на початку лютого і триватиме два тижні. Дедлайн подачі: 21 грудня 2020 року.

КОНКУРСИ

image

Прийом творів на Конкурс видавництва "Смолоскип"

З 1993 року видавництво "Смолоскип" проводить конкурс для українських літераторів. Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Твори мають надійти на розгляд журі до 31 грудня кожного року. Рукопис надсилають лише у роздрукованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21.

image

Конкурс художнього репортажу "Самовидець"

Цього року тема для творів "Коли ми кохаємо". Організатори чекають на дуже різні історії: історичні репортажі-реконструкції, історії кохання, що зароджується на війні й у час пандемії. Гостросюжетні й буденні, дивовижні й ліричні, такі, що викликають обурення і роздратування, й такі, що надихають. На репортажі, які розповідають, що відбувалося, відбувається і може відбуватися, коли ми кохаємо. 10 найкращих репортажів будуть опубліковані у збірці "Veni, Vidi, Scripsi". Переможець конкурсу отримує право видати свою книжку репортажів у видавництві "Темпора". Авторам-переможцям передбачена фінансова винагорода: І місце – 10 000 гривень, ІІ місце – 7 000 гривень, ІІІ місце – 5 000 гривень. Кінцевий термін подачі робіт: 25 січня 2021 року.

image

Конкурс поезії та есе "Наважитися бути"

Культурна асоціація "Новий Акрополь" оголошує конкурс поезії та есе "Наважитися бути". Організатори закликають учасників поміркувати над філософськими питаннями: "Що значить бути людиною?", "Що означає збутися?", "Як віднайти в собі внутрішню міць, щоб приймати виклики життя?"
"В чому сенс життя?". Один автор може брати участь у двох номінаціях і подавати на конкурс не більше одного есе (обсягом до 6000 знаків) і п'яти віршів. Переможці одержать негрошові подарунки. Реченець подачі: 1 лютого 2021 року.

image

Міжнародний конкурс драматургії в Іспанії

Іспанська видавнича компанія Dalya проводить V Міжнародний конкурс драматургії. Участь у ньому можуть узяти драматурги з усього світу. Головна мета конкурсу – стимулювати письменників до створення яскравих п’єс на молодіжну тематику. Призовий фонд конкурсу: 10 000 євро. Роботи приймаються будь-якою офіційною мовою світу. Єдині обмеження: до участі не приймаються мюзикли та спектаклі для дитячої аудиторії. Дедлайн для подання заявок – 31 грудня 2020 року.

image

Конкурс для авторів та ілюстраторів дитячих книжок від польського видавництва Dwie Siostry Publishing House

Метою конкурсу є запуск процесу створення красивих та цінних книг для дітей та надання можливості талановитим автор/кам, ілюстратор/кам та дизайнер/кам книжок стати відомими на книжковому ринку.

Метою конкурсу є підготовка проєкту (чернетки) ілюстрованої дитячої книги польською або англійською мовами. До подання слід включити розкадрування або сценарій усієї книги, а також три готові розвороти та короткий зміст англійською мовою (обов’язково) та польською (лише якщо весь проєкт польською мовою). Розмір ґранту – 2,5 тис євро. Дедлайн подачі – 15 грудня 2020 року.

Конкурс фентезійних романів "Супергерой поруч" від платформи "Букнет"

Літературна платформа Букнет запрошує вас взяти участь у конкурсі фентезійних романів "Супергерой поруч". Мінімальний обсяг завершеного твору – 300 тисяч символів з пропусками. Можна подавати лише нові твори, написані українською мовою, які не публікувались у повному обсязі та в будь-якій формі до 1 вересня 2020 року. Організатори шукають оригінальні твори, у яких буде розкрито образ супергероя, чоловіка або жінки, стать немає значення. Важливим елементом роману повинен стати розвиток та становлення героя. Події роману повинні відбуватися в нашому реальному світі. Переможців чекають грошові винагороди у розмірі 15 тис. грн за перше місце, 10 тис. грн і 5 тис. грн за друге і третє місця відповідно. Дедлайн подачі: 14 березня 2021 року.

image

Літературний конкурс для казкарів від "Наш Формат"

Організатори конкурсу закликають подавати художні твори в жанрі літературної казки, адресовані дошкільнятам і молодшим школярам, віком від 4 до 8 років. Обсяг твору – щонайбільше 15 тисяч знаків з пробілами. Важливо, щоб в основі казки лежали загальнолюдські й національні цінності в зрозумілій дитині інтерпретації.

Теми збірок і дати подання:

"Страшні казки" – до 14 січня 2021 року включно.
"Казки про принцес і лицарів" – до 11 лютого 2021 року.
"Казки про різноманітну техніку" – до 11 березня 2021 року.
"Чарівні, магічні казки" – до 8 квітня 2021 року.
"Казки про ґаджети й різноманітні сучасні технології" – до 6 травня 2021 року.

image

Конкурс рукописів дитячих творів "Дитяча коронація"

Конкурс "Дитяча коронація"приймає рукописи творів у трьох групових категоріях: Дорослі для дітей (твори для дошкільнят і молодших школярів); Діти для дітей (для аудиторії 7-11 років, жанри: проза, вірш, пісенна лірика, дитяча анімація, кіносценарій, п’єса); Діти для дорослих (автори віком 7-11 років; жанри: проза, вірш, пісенна лірика, дитяча анімація, кіносценарій, п’єса). Рукописи можна надсилати Укрпоштою або електронно. Кінцева дата прийому творів – 1 квітня 2021 року.

ПРЕМІЯ

image

Премія імені Шолом-Алейхема

Премія присуджується щорічно у березні на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі. Грошова винагорода до Премії виплачується у розмірі 20 000 гривень. На здобуття Премії можна висувати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше, ніж за місяць до їх висунення на здобуття Премії. На здобуття Премії не висуваються твори, які вже були відзначені іншими преміями або державними нагородами. Дедлайн подачі: 31 грудня 2020 року.

image

Премія імені Миколи Гоголя

Премія присуджується щорічно до дня народження Миколи Гоголя – 01 квітня – прозаїкам, драматургам та сценаристам, які наслідують традиції творчості Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію. На здобуття Премії можна висувати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше, ніж за місяць до їх висування на здобуття Премії. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються творчими спілками та асоціаціями, літературно-мистецькими об’єднаннями, національно-просвітницькими товариствами, редакціями періодичних видань, видавництвами та окремими авторами. Переможців очікує винагорода у розмірі 20 000 гривень. Кінцевий термін подачі: 1 лютого 2021 року.

Премія імені Олеся Гончара

Премія присуджується щорічно до дня народження Олеся Гончара – 3 квітня – за найкращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.На здобуття Премії можна висувати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за півроку до їх висунення на здобуття Премії. Переможців очікує винагорода у розмірі 20 000 гривень. Кінцевий термін подачі: 1 лютого 2021 року.

image

Літературна премія імені Тодося Осьмачки – 2021

Премія присуджується за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу, втілено ідею національно-державної незалежності. До участі в конкурсі допускаються книжки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. Посмертно премія не присуджується.

Лауреатові вручається диплом і грошова винагорода − 5 000 гривень. Кінцевий термін подачі: 31 березня 2021 року.

РЕЗИДЕНЦІЯ

image

Модернізм для майбутнього 360 / 365 для митців з Литви, Чехії, Бельгії та України

Проєкт "Модернізм для майбутнього" (MoFu 360/365) ставить собі за мету відповісти на два важливі виклики захисту глобальної модерністської спадщини: а) неповну історію (у багатьох країнах архітектурі модернізму не приділяють належної уваги через присутність архітектури більш старих "славетних" епох); б) залучення власників та користувачів до діалогу (дуже часто об’єкти модерністської спадщини перебувають у приватній власності конкретних осіб; тому важливо сприяти тому, аби згадані особи розуміли цінність споруд модернізму і не шкодили спадщині). Партнери проєкту шукають митців-дослідників будь-якої дисципліни з Литви, Чехії, Бельгії чи України, які пропонують мистецькі проєкти на основі інтерпретації культурної спадщини. Митці-резиденти проведуть мистецькі дослідження однієї модерністської будівлі (Каунас, Кортрійк, Брно, Львів), залучивши місцеву громаду, власників спадщини, експертів, працівників, що працюють у галузі культурної спадщини, і, нарешті, але не менш важливе для загалу. Кінцевий термін подачі: 15 січня 2021 року.

image

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.

Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

18 грудня 2020
164
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН