Маріанна Кіяновська стала Європейською поеткою свободи 2022 року

795
Роздрукувати
Маріанна Кіяновська стала Європейською поеткою свободи 2022 року

Членкиня Українського ПЕН Маріанна Кіяновська здобула звання Європейської поетки свободи 2022 року (European Poet of Freedom 2022) за збірку "Бабин Яр. Голосами" (The Voices of Babyn Yar у перекладі Адама Поморського).

Цьогоріч European Poet of Freedom Literary Award of the City of Gdańsk уперше в історії отримали відразу дві номінантки. Другою лауреаткою стала албанська поетка Лульєта Лешанаку, за збірку "Вода і вугілля" (Water and Coal у перекладі Дороти Городиської). Церемонія нагородження обох поеток відбудеться 10 червня у межах фестивалю European Poet of Freedom Festival, що триватиме з 9 по 11 червня у Ґданську. Відзнаки вручать також перекладачам, які працювали над збірками.

Члени журі так описали книгу "Бабин Яр. Голосами" Маріанни Кіяновської: "Це жалобна пісня, в якій Кіяновська досягає висот, будуючи прості історії, сповнені індивідуальних переживань та позначені передчуттям неминучої загибелі. Це поезія плоті, поезія болю й крові, яка не може бути привʼязана до певного місця в часі. Досить змінити імена людей чи назви місць, щоб вірш одразу став по-жахливому актуальним – як елегія, що оплакує братські могили Бучі, Ірпеня та Маріуполя".

До короткого листа премії European Poet of Freedom 2022 увійшла також збірка членкині Українського ПЕН Катерини Калитко Nobody Knows Us Here and We Know Nobody, яку з української переклала польською поетка Анета Камінська.

European Poet of Freedom Literary Award of the City of Gdańsk вручається раз на два роки. Мета відзнаки – промотувати поезію, яка торкається найважливіших тем і проблем сучасності, популяризує цінність свободи та демонструє високу художню цінність. Нагороду у тандемі отримують автор та перекладач (або перекладачі). Поет-переможець отримує фінансову нагороду розміром у PLN 100,000, а перекладач – PLN 20,000. Усі збірки та переклади, які входять до короткого списку премії, виходять друком окремою серією.

Процес подання заявок на European Poet of Freedom Literary Award of the City of Gdańsk 2022-24 уже відкритий.

20 травня 2022
795
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: