Дух свободи: інтелектуально-музичний вечір до ювілею Сковороди

42
Роздрукувати
Дух свободи: інтелектуально-музичний вечір до ювілею Сковороди

9 грудня о 18:00 у просторі ПЕН у Києві відбудеться інтелектуально-музичний вечір до 300-річчя з дня народження філософа Григорія Сковороди.

🔹Подія складатиметься з двох частин. У першій – філософ Тарас Лютий прочитає лекцію в рамках попередньої презентації його книжки "Сковорода. Самовладання".

Григорій Сковорода (1722–1794) посідає особливе місце в історії України, позаяк є свідком поступової втрати Гетьманщиною автономії та її перетворення на провінцію в умовах експансії Російської імперії. Подібні процеси залишали мало шансів для розвитку людини не лише в політичній, а й у культурній сфері. За таких умов інтелектуальна місія Сковороди полягала у створенні філософського проєкту формування особистості, розрахованого на тих, хто готовий до самовладного існування. Ідея самовладання Сковороди виростає з учення про самопізнання та споріднену працю. Адже кожна особа здатна розпізнати отримані від Бога таланти, знайти себе у світі, самореалізуватися та здобути щастя.

🔹У другій частині заходу кобзар Тарас Компаніченко представить аудиторії поезію і музику доби Григорія Сковороди – насамперед пісні зі збірки філософа "Сад божественних пісень".

Захід відбудеться наживо у просторі ПЕН на Подолі за адресою: вул. Лук’янівська, 14а.

Умовою участі є благодійний внесок, мінімальна сума – 100 грн.

У рамках цієї події ми допомагаємо розвідникам окремої 241-ї бригади сил ТрО Збройних сил України, в якій служить Тарас Компаніченко, завершити збір коштів на авто для розвідки та розпочати збір для потреб зв'язківців, що винайшли сучасну систему комунікації.

Реквізити карток для внесків:

4731185630921010 (Тарас Компаніченко, ПриватБанк)

4441114419206642 (МоноБанк)

Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму: https://cutt.ly/f1NiAaH

Підтвердження реєстрації надійде всім зареєстрованим учасникам в окремому листі від організаторів (будь ласка, уважно перевіряйте папку зі спамом).

У разі повітряної тривоги всі учасники події зможуть пройти до укриття на нижньому поверсі будівлі.

Контакт: ukraine.pen@gmail.com

9 грудня 2022
42
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: