Адвокат Фейгін написав листа Путіну щодо обміну Романа Сущенка

212
Роздрукувати
Адвокат Фейгін написав листа Путіну щодо обміну Романа Сущенка

Адвокат Марк Фейгін у листі до президента Росії Володимира Путіна заявляє, що, попри очевидний політичний характер справи арештованого у Росії українського журналіста Романа Сущенка, він сподівається на "гуманітарне рішення в його справі". Листа адвокат оприлюднив у Twitter 29 березня.

"Можливий обмін Романа Сущенка на когось із громадян Росії, притягнутих до кримінальної відповідальності в Україні, став би дійсно своєчасним виходом, що продемонстрував би прихильність вищого керівництва Росії до вирішення проблеми українських політв’язнів. Багато хто цього чекає, як в Україні, так і в Росії", – йдеться в листі.

 

Моё открытое обращение по поводу защиты Романа Сущенко. Прошу у друзей RT! pic.twitter.com/tBM7fF2s4k

— Mark Feygin (@FeyginMark) March 29, 2018

Крім того, Фейгін заявляє, що як захисник зазнає "штучних перешкод" у таких політичних справах.

"Хотів би сказати, що робота політичних адвокатів має бути захищена від незаконного тиску і переслідувань. Настав час, як мені здається, доповнити диспозицію статті 294 КК Росії захисниками як учасниками процесу, перешкоджання діяльності яких переслідується за законом", – йдеться в листі.

Московський міський суд 27 березня почав розглядати по суті справу Сущенка. Засідання відбуваються в закритому режимі. Наступне призначене на 23 квітня.

На початку суду Сущенко не визнав провину в повному обсязі.

27 березня Московський міський суд продовжив українському журналісту арешт на півроку.

ФСБ Росії 30 вересня 2016 року в Москві затримала Романа Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Росії, що становлять державну таємницю". Кримінальну справу стосовно журналіста порушили за статтею "шпигунство".

Сам Роман Сущенко заявив у суді, що до затримання шість років офіційно проживав у Парижі і був власним кореспондентом агентства "Укрінформ". В "Укрінформі" підтвердили що Сущенко від 2002 року є кореспондентом агентства, і відкинули звинувачення в шпигунстві, відзначивши, що журналіст був у відпустці, коли прибув до Москви у приватних справах.

Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

Наприкінці березня адвокат Сущенка Марк Фейгін заявляв, що розгляд справи українського журналіста в російському суді може завершитися вже у травні, і тоді ж під впливом міжнародних посередників Сущенко може бути звільнений. Втім підтвердження такого припущення з боку офіційних органів Росії немає.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: