Акція "Порожні стільці" на підтримку українських заручників Кремля

603
You can read this article in English
Акція "Порожні стільці" на підтримку українських заручників Кремля

15 листопада о 14.00 Міжнародний осередок Українського ПЕН-клубу та Центр громадянських свобод організовують у Києві акцію "Порожні стільці" на підтримку українських політичних в’язнів у Росії й Криму, а також полонених у самопроголошених республіках на сході України.

З кінця 1980-х років за ініціативи Міжнародного ПЕН порожній стілець символізує автора, який не може бути присутнім на певній події через ув’язнення, затримання, зникнення, загрозу життю чи вбивство. Звідтоді 15 листопада в усьому світі є Днем ув’язненого письменника, з нагоди якого в різних містах, де діє ПЕН, відбуваються акції та перформанси.

В Україні в останні роки акція трансформувалася і традиційно присвячується всім українським політв’язням у Криму та Росії, а також полоненим у самопроголошених республіках на сході України.

Цього року до акції "Порожні стільці" в Києві приєднаються не лише правозахисники, громадські та культурні активісти, а й політики та дипломати, аби висловити свою підтримку українським заручникам Кремля та їхнім рідним, а також продемонструвати спільність зусиль, спрямованих на звільнення українських політв’язнів та полонених.

Станом на сьогодні близько 70 українців ув’язнені за політичними мотивами в Росії й окупованому Криму та понад 100 – перебувають у полоні в ОРДЛО.

Акція "Порожні стільці" відбудеться 15 листопада о 14.00 на Михайлівській площі в Києві. Участь в акції, зокрема, візьмуть, перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, перша заступниця Міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар, донька журналіста, політв’язня Романа Сущенка Юлія, акторка Ірма Вітовська-Ванца, журналісти Андрій Куликов, Денис Казанський та ін.

14 листопада 2018
603
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: