Український ПЕН на Запорізькій книжковій толоці

545
Роздрукувати
Український ПЕН на Запорізькій книжковій толоці

26-28 жовтня у Запоріжжі вже вчетверте відбудеться фестиваль "Запорізька книжкова толока". Упродовж трьох днів тут діятиме книжковий ярмарок, відбуватимуться майстер-класи, дискусії, творчі зустрічі з письменниками, виставки, покази документальних фільмів, виставки та виступи музичних колективів. Цього року Український ПЕН матиме на толоці свою власну програму заходів.

Зокрема, у Запоріжжі відбудуться дві зустрічі в рамках Дискусійного ПЕН-клубу:

26 жовтня (п’ятниця) 15.00-15.50

Дискусія "Командна гра. Чому так важливо об’єднуватися?"

Учасники: Вахтанґ Кебуладзе, Станіслав Лячинський, Віктор Кривоносов, Вікторія Амеліна.

Модераторка: Тетяна Терен (локація 5, 2-й поверх).

Останні роки навчили нас, що можна вирішити будь-яку проблему, якщо згуртуватися. Завдяки цьому відбувся Майдан. Завдяки цьому постала українська армія. Завдяки цьому в країні з’явилися безліч нових важливих громадських організацій, об’єднань та ініціатив. Але як тільки наближаються вибори, ми знову й знову переконуємося в тому, що, "де два українці, там три гетьмани". Чому ми не вміємо об'єднуватися? Чому такою важливою у кожній сфері є роль команди? Як її сформувати? Яким має бути баланс поміж відповідальністю, яку слід брати на себе, і важливістю спільного результату?

27 жовтня (субота), 10.00-10.50

"Крапля в океані. Що може зробити одна людина?"

Учасники: Лариса Денисенко, Ольга Вакало, Олена Стяжкіна, Алім Алієв.

Модераторка: Тетяна Терен (локація 1 "Сильні духом")

Ми часто скаржимося, що нам бракує однодумців, колег, друзів, аби реалізувати якусь ідею, щоб змінити наш під’їзд, місто, компанію, регіон, країну. Натомість під час Майдану ми постійно повторювали, що кожен із нас – це крапля, з якої складається великий океан. Тож що під силу зробити кожному із нас для таких бажаних змін? Яких принципів маємо дотримуватися? Коли брати на себе відповідальність? Які зміни починати із самих себе?

Окрім того, у день-відкриття, 26 жовтня, виконавча директорка Українського ПЕН прочитає лекцію "Література та літподії як інструмент правозахисту. Досвід Українського ПЕН" (локація 6, 2-й поверх).

Також у п'ятницю о 14.00 на локації 1 "Сильні духом" відбудеться акція на підтримку українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму "Порожні стільці"/ Empty Chairs". Подія організована в рамках фокус-теми фестивалю, яка цього року присвячена "сильним духом людям – їхній незламності, боротьбі за незалежність і людську гідність".

Із повною програмою Запорізької книжкової толоки-2018 можна ознайомитися за посиланням.

25 жовтня 2018
545
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: