Український ПЕН презентує проєкт "Словник війни": короткі історії українського спротиву"

432
Роздрукувати
Український ПЕН презентує проєкт "Словник війни": короткі історії українського спротиву"

16 квітня (субота) о 18:00 на Facebook-сторінці Українського ПЕН відбудеться презентація проєкту "Словник війни".

Від початку збройної агресії проти України Остап Сливинський укладає такий собі лексикон війни — збирає фрагменти чужих історій чи спостережень, які зосереджені довкола окремих слів. Здавалося б, ці слова звичайні, але у дні війни вони набувають особливої ваги і значення, викликають асоціації, до яких ми не звикли.

Значення деяких слів притуплюються, і їх треба гострити, як ніж каменем. Деякі, навпаки, стають такими гострими, що на них неможливо дивитися. Деякі слова взагалі відмирають і опадають. Деякі виринають з якогось минулого і починають знов означати, стають важливими.

Всі історії зі "Словника…" є крихтами документальних свідчень, але, зібрані докупи, вони стають літературою, переносять пережите нами у вимір універсального досвіду. Досвіду втрати і безповоротності, болю і втіхи.

"Словник війни" — це відкритий проєкт. Тому ми запрошуємо всіх долучатися до нього і розповідати. Слово за словом формувати нашу колективну абетку пам’яті. Надсилайте свої історії для "Словника війни" на адресу: dictionaryofwar2022@gmail.com.

Цього вечора історіями поділяться Остап Сливинський, Катерина Міхаліцина, Павло Коробчук, Олена Степаненко, Борис Херсонський, Гаська Шиян, Олег Коцарев, Богдана Романцова, Катерина Єгорушкіна, Анастасія Левкова, Станіслав Туріна.

Модератор заходу: Остап Сливинський.

У майбутньому "Словник війни" буде виданий окремою книгою, яка побачить світ у видавництві Vivat і стане частиною серії "Бібліотека Українського ПЕН".

14 квітня 2022
432
Теги: #Війна
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: