Дискусія про ультраправі рухи в Україні

202
Роздрукувати

Завтра, 26 березня, в межах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини "Docudays UA" пройде дискусія про актуальну для України проблему - поширення ультраправих рухів.

Результати і парламентських, і президентських виборів в Україні показують, що праві сили в Україні - все ще політичний марґінес. Проте події останніх місяців змушують говорити про проблему правого радикалізму якщо не в політичних категоріях, то принаймні в категоріях внутрішньої безпеки. Держава та її інститути не можуть (чи не хочуть) забезпечити право громадян на свободу зібрань, вільного висловлювання своєї думки та їхню особисту недоторканність. За останні три місяці в Україні відбулося щонайменше 10 нападів представників праворадикальних сил на учасників маршів, презентацій, виставок, які "розходяться" з їхніми політичними поглядами. Реакції з боку правоохоронних органів та органів влади немає або вона суто формальна. Виникає враження, що українська держава не просто втратила монополію на насильство, а делегувала частину функцій із "наведення порядку" напівкримінальним угрупуванням, що діють під патріотичними гаслами, таким чином ставлячи їх понад законом.

Протягом дискусії учасники й учасниці обговорять гіпотетичний розвиток подій в Україні, якщо в майбутньому до влади прийдуть ультраправі сили. Експерт(к)и проаналізують, як саме це відобразиться на правах людини, зокрема на правах жінок і ЛГБТ.

Організатори: ГО "Інсайт" та Центр інформації про права людини, Коаліція з протидії дискримінаціїі.

Модерує: Тетяна Печончик

Експерт(к)и:
Олена Шевченко, голова ГО "Інсайт"
Анна Гриценко, дослідниця право-радикальних рухів
В’ячеслав Ліхачов, голова групи моніторингу прав національних меншин

Місце проведення: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8. Час: 17:00.

Вхід вільний, зареєструватися можливо за посиланням: https://goo.gl/qUeXcb

25 березня 2018
202
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: