Проєкт Грузинського ПЕН "Письменники проти мови ненависті"

247
Роздрукувати
Проєкт Грузинського ПЕН "Письменники проти мови ненависті"

Цієї осені ПЕН-клуб Грузії започаткував проект "Письменники проти мови ненависті" та розробив веблатформу "Hatecontrol.ge" аби підвищити проінформованість громадськості щодо мови ворожнечі й таким чином зменшити її вплив на різні сфери суспільства.

Метою проекту є проведення дискусій щодо мови ненависті у країнах Східного партнерства (Грузія, Вірменія, Азербайджан, Україна, Молдова, Білорусь). В рамках проекту, заплановано серію дискусій та лекцій за участі 12 письменників із 6 країн- учасниць.

Учасники проекту розповідатимуть, де пролягає межа між свободою слова та дискримінацією та в яких формах існує мова ворожнечі в їхніх кранах. Статті авторів публікуватимуться на сайті проекту. Також на сайті проекту запущено сервіс "Expose Hater" ("Покажи ненависника"), за допомогою якого користувачі можуть повідомляти про випадки використання мови ворожнечі політиками, публічними особами в їхніх країнах. Наtecontrol.ge регулярно інформує про такі ситуації.

16-18 листопада у Тбілісі відбудеться перша сесія проекту, під час якої автори обговорять, як письменники та література можуть протидіяти поширенню мови ненависті й чи дієвими (і наскільки припустимими) є обмеження свободи вираження в боротьбі з нею. Учасниками дискусії від України стануть член Українського ПЕН, поет та перекладач Остап Сливинський та поет, перекладач, видавець Юрій Завадський.

Колонку Остапа Сливинського для проекту "Письменники проти мови ворожнечі" про те, чи можлива війна без ненависті, читайте за посиланням.

Проект реалізується за підтримки Німецького фонду Маршалла.

* Мова ворожнечі – практикування агресивних висловлювань, які принижують чи дискредитують людину або групу осіб за ознакою раси, релігії, статі або сексуальної орієнтації.

29 жовтня 2019
247
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: