“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: лекція Тараса Лютого

92
Роздрукувати
“Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН”: лекція Тараса Лютого

Український ПЕН запускає серію культурних подій у Києві на підтримку Збройних Сил України – "Інтелектуальні вечори у просторі ПЕН". Їхня мета – повернути офлайн-події у культурне життя столиці, а також підтримати волонтерські ініціативи, які збирають кошти на потреби українських захисників та захисниць.

Перший захід відбудеться 10 серпня о 19:00 у просторі ПЕН у Києві.

Лектор: Тарас Лютий, філософ, письменник, колумніст, музикант, член Українського ПЕН.

Тема лекції: "Сковорода: філософ у часи імперської експансії"

Життя Григорія Сковороди припадає на XVIII століття. В історії Старої України це період втрати автономії та перетворення Гетьманщини на провінцію. В умовах експансії Російської імперії такий стан справ залишає небагато шансів для свободи людини і в політичній, і в культурній сфері. Місія Сковороди полягає в протистоянні означеному крахові. Філософ висуває програму філософсько-антропологічного й освітньо-педагогічного проєкту формування особистості.

Тарас Лютий – доктор філософських наук, письменник, колумніст та музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Григорія Сковороди. Автор наукових монографій "Нігілізм: анатомія Ніщо" (2002), "Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади" (2016), поетичної збірки "Елегії" (2010), збірки поезій та оповідань "Паладини луни" (2019), збірки малої прози "Вулики сновидінь" (2007), а також збірок есеїв "Корабель шаленців" (2017) та "Культура принад і спротиву" (2020). Лауреат Премії імені Юрія Шевельова 2020 року.

Захід відбудеться наживо в Києві на Подолі. Умовою участі є благодійний внесок для Фонду "Повернись живим". Мінімальна сума – 100 грн. Внесок можна зробити за посиланням: https://savelife.in.ua/donate/ 

Після сплати внеску потрібно заповнити реєстраційну онлайн-форму. Детальніша інформація про захід і місце події надійде всім зареєстрованим учасникам в окремому листі від організаторів. 

У разі повітряної тривоги всі учасники події зможуть пройти до укриття на нижньому поверсі будівлі.

 

10 серпня 2022
92
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: