Всі автори

Михед Олександр

Письменник, куратор мистецьких проектів, літературознавець

Народився у Києві в 1988 році. Освіту здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, є кандидатом філологічних наук. Науковий співробітник відділу теорії літератури в Інституті літератури ім. Тараса Шевченка Національної академії наук України.

Автор численних публікацій (понад 150) у провідних українських ЗМІ (від "Дзеркала тижня" й "Кореспондента" до "Українського тижня" і "Сучасності") та виданнях Німеччини, Сербії, Польщі, Чехії. Учасник літературних резиденцій у Фінляндії, Латвії, Ісландії, США та Франції. 

Автор і ведучий подкасту про літературу "Станція 451" (проект The Village Україна). У 2012-2013 роках був куратором літературної програми Гогольfest, а також десятка виставкових проектів. Долучився до створення кількох сезонів анімаційного проекту "Книга-мандрівка. Україна" як головний сценарист. Гід центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre.

Його діяльність бере початок із бажання використовувати сфери культури як інструменти пізнання реальності. Вибрані есеї та фрагменти творів перекладено десятьма мовами. Автор художніх книжок "Амнезія" (2013), "Понтиїзм" та "Астра", арт-буку "Мороки" (разом із художницею Сонею Мельник, 2016), нон-фікшн досліджень "Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн" (2016) та Я змішаю твою кров із вугіллям" Зрозуміти український Схід" (2020) і збірки оповідань "Транзишн" (2017), нон-фікш дослідження.

Здійснив українською переклад автобіографії Марини Абрамович "Пройти крізь стіни" (2018, короткий список Премії міста літератури ЮНЕСКО).

Михед Олександр
3 публікації
Публікації автора