Treasures of Ukraine. A Nation’s Cultural Heritage

Виданню надано гриф “Бібліотека Українського ПЕН”

Упорядниця: Вікторія Бурлака

Автор передмови: Андрій Курков

Співавтори: Андрій Пучков, Крістіан А. Раффенспергер, Діана Клочко, Максим Яременко, Аліса Ложкіна, Мирослава Мудрак, Олександр Соловйов

Видавництво: Thames and Hudson

Рік видання: 2022

Кількість сторінок: 256

Опис книги

У книзі "Скарби України: культурна спадщина народу" (Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage) зібрано 220 кольорових зображень найважливіших мистецьких творів та архітектурних монументів від доісторичних часів донині.

"Демонструючи понад сотню об’єктів і будівель – від візантійських ікон і дерев’яних церков до золотоверхих соборів, народного мистецтва й авангардних шедеврів – книга "Скарби України" розповідає про багате мистецтво та спадщину країни, яка зараз зазнає руйнування та спустошення.

Про значення творів мистецтва розповідають відомі художники, куратори та критики, розкриваючи складну історію нації та її вплив на сьогодення. Від розвитку давніх культур, таких як Трипілля та Скіфія, до ранніх держав, таких як Київська Русь і козацька Гетьманщина, до світанку модернізму та вражаючих сучасних картин і політичних творів мистецтва, що створюються сьогодні, "Скарби України" нагадують нам, що мистецтво та пам’ятники є потужними джерелами колективної пам'яті та ідентичності", – йдеться в анотації до видання.

Усі кошти, отримані від продажу книги, будуть передані для стипендійної програми ПЕН на підтримку письменників, що опинилися у скрутній ситуації через війну Росії проти України, та для відновлення пошкоджених українських музеїв.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо також переглянути книжки: