All authors

Yegorushkina Kateryna

Writer, fairytale therapist, animation screenwriter

Народилася 30 жовтня 1984 року у Броварах на Київщині. За освітою – філологиня та психологиня. Здобула ступені бакалавра (за спеціальністю "Українська мова та література") і магістра (за спеціальністю "Історія, теорія літератури і компаративістика"). Закінчила аспірантуру на кафедрі психології та конфліктології Національного університету "Києво-Могилянська академія" (дисертація про підвищення професійної самосвідомості засобами арт-терапії). Авторка низки наукових статей і методичних напрацювань, випробуваних на міжнародних наукових конференціях.

Вірші почала писати з семи років. Відтоді й вирішила стати письменницею. Перша поетична збірка "Пульсація миті" побачила світ 2006 року за підтримки ґранту Президента України. Публікувалася в періодиці й альманахах.

Авторка п’ятнадцяти виданих книжок (14 – для дітей) та співавторка кількох колективних видань. Співпрацювала з видавництвами: "Vivat", "Портал", "Видавництво Старого Лева", "Ранок", "Видавництво для підлітків", "Екобюро УГКЦ", "Classica" та ін. Розробила і втілила такі книжкові серії: "Казкотерапія", "Музична казкотерапія для малят", "Classica – мацьопам!".

Твори Катерини потрапили до кількох шкільних підручників: "Хрестоматія з літературного читання для 1,2 класів", "Українська мова. Інтегрований курс" та ін. За її книжками "Скриня" (дітям про Голодомор), "Різдво і мої дванадцять бабусь" (про різдвяні традиції світу й українську діаспору) розроблено й апробовано уроки. Співпрацювала з Інститутом національної пам’яті та Українським інститутом книги, які закупили книжки Катерини до бібліотек.

Книжка "Будиночок з води" увійшла до списку десяти найкращих книжок для дітей 2012 року (рейтинг "Читають всі") та витримала п’ять перевидань.

Книжка "Арчі (екоказка)" стала першою українською книжкою для дітей про сортування сміття, а третє видання цієї екоказки вийшло спеціальним шрифтом Antidyslexia (для дітей з дислексією) і відкрило цілу серію таких книжок в Україні.

Книжка "Історії хоробриків із Горішкових Плавнів" нещодавно побачила світ також і литовською мовою та за рік витримала три видання загальним накладом 7100 примірників.

Разом із видавництвом "Грані-Т" працювала над серією проблемних творів для дітей "Книготерапія". Вела передачу "Чарівний світ казок" на радіо "Марія". Працювала сценаристкою мультсеріалу з мінної безпеки для "UNICEF". Підготувала до видання серію книжок "Казки про корпоративні цінності" для кількох міжнародних компаній (Epam, Luxoft, Київстар, Boehringer ingelheim, Bell та ін.). Інноваційний проект Катерини Єгорушкіної "Казки про цінності" здобув Міжнародну премію Event Awards (2016).

Створила "Майстерню Доброї Казки" та волонтерський проект "Посилки Доброти" (для дітей загиблих захисників). За свою волонтерську діяльність потрапила до "Зеленої книги української доброчинності".

У 2018 року виступила на міжнародній конференції TEDxKyiv з темою "Казки та цінності майбутнього".

Постійна учасниця конференцій для педагогів та психологів, проводить лекції про розвиток емоційного інтелекту школярів засобами художньої літератури, ціннісне наповнення художніх текстів.

Yegorushkina Kateryna
1 publications
Author's publications