Всі автори

Чапай Артем

Член Виконавчої ради

Письменник, перекладач, репортер. Народився 2 грудня 1981 року в Коломиї. Cправжнє ім’я – Водяний Антон Васильович. Український письменник, перекладач, репортер. Закінчив коломийську гімназію 1998 року; з 1998 по 2001 навчався в Академії СБУ, кинув під час акцій протесту "Україна без Кучми"; з 2001 по 2008 навчався в Києво-Могилянській академії за спеціальністю "філософія".

У 2006-2007 півтора року мандрував Північною та Центральною Америкою. За результатами цієї тривалої подорожі написав книгу "Авантюра", що вперше вийшла друком 2008 року (друге вид. – 2017 року). Наступні книги потрапляли до топ-5 Книги року Бі-Бі-Сі. "The Ukraine" також увійшла у фінал премії сайту "Літакцент" та була номінована на літературну премію імені Юрія Шевельова. Вихід англомовного видання заплановано у США та Великій Британії у травні 2023 року. Оповідання та репортажі Чапая видано також англійською, польською, чеською, словенською мовами. Перекладав книжки Магатми Ганді, Едварда Саїда, Чарлза Тейлора.

Брав участь у громадському русі "Збережи старий Київ". Під час війни на Донбасі працював репортером. Двічі фіналіст журналістської "Честі професії". У 2015 вийшла спільна з Катериною Сергацковою збірка репортажів із Донбасу "Війна на три букви". Три репортажі Чапая з цієї книжки було номіновано на міжнародну журналістську премію Kurt Schork Awards.

З початком повномасштабного російського вторгнення у 2022 вступив до лав ЗСУ.

Чапай Артем
2 публікації
Публікації автора