Розпочався прийом заявок на участь у фестивалі-воркшопі “Прописи” для молодих авторів

Опубліковано: 29.06.2021

Про проєкт

9-12 вересня Український ПЕН за підтримки Українського культурного фонду організує фестиваль-воркшоп “Прописи” в Івано-Франківську. У рамках проєкту запланована професійна програма для 10 авторів-дебютантів та публічна – для всіх, хто цікавиться літературою. На читання й подіумні розмови вхід буде вільним. 

Проєкт покликаний сприяти розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен і діалогу між поколіннями, а також має на меті просувати правозахисні цінності ПЕН серед молодих авторів. 

Заходи в рамках професійної програми

Знані українські письменники, критики, літературні менеджери, фахівці з авторського права проведуть лекції та майстер-класи для відібраних за конкурсом дебютантів. Молоді автори отримають теоретичні та практичні поради з творчого письма, зокрема матимуть можливість попрацювати над вдосконаленням своїх текстів із досвідченими менторами. 

Окрім того, дебютанти здобудуть знання про економічні, юридичні й соціальні аспекти літератури, а також про роль письменників у відстоюванні свободи слова й правозахисті. Водночас відібрані за конкурсом 10 учасників дізнаються про оптимальні моделі співпраці з редакціями, видавництвами, літературними агенціями. Окремим тематичним акцентом фестивалю стане взаємодія літератури та суміжних мистецтв, як-от театру та кіно.

Умови участі для авторів-початківців

Взяти участь у “Прописах” можуть дебютанти у сфері письменництва та літературної критики віком 18-35 років, які

1. мають щонайменше 3 художні чи критичні твори, опубліковані в інтернеті, медіа чи колективних збірках, однак жодної опублікованої книжки;  

2. поділяють цінності та ідеали ПЕН, закріплені в Хартії Міжнародного ПЕН, зокрема свободи слова і самовираження, а також принцип протистояння перекручуванню чи спотворенню фактів у політичних чи особистих цілях.

Як взяти участь у конкурсі

Аплікантам потрібно до 5 серпня заповнити цю онлайн-анкету.

Учасник чи учасниця проєкту “Прописи” буде зобов’язаний:

1. Взяти участь у заходах відповідно до програми фестивалю-воркшопу, а також комунікаційного плану проєкту.

2. Не пізніше 15 вересня надати оригінальний не опублікований раніше текст чи добірку текстів (написаних ним раніше або під час фестивалю) обсягом до 20 000 знаків для публікації в альманасі, а також рефлексію про участь у “Прописах” у вільній формі обсягом до 7 000 знаків.

За бажанням, учасник також може спробувати себе в модеруванні літературних читань/дискусій фестивалю та долучитися до культурних заходів поза основною програмою фестивалю (екскурсії, неформальні зустрічі з учасниками проєкту тощо).

Хто оцінюватиме заявки аплікантів

До журі “Прописів”, яке відбиратиме учасників фестивалю-воркшпу, ввійшли Андрій Курков, Тарас Прохасько, Остап Сливинський, Тетяна Терен та Андрій Вахтель.

Альманах

У жовтні 2021 року вийде друком альманах, до якого ввійдуть твори 10 учасників та учасниць проєкту, а також їхні публіцистичні тексти з враженнями про фестиваль-воркшоп. Альманах буде доступний у друкованому та електронному форматах.

Команда фестивалю сподівається, що в майбутньому фестиваль-воркшоп “Прописи” стане щорічним.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

З усіма питаннями можете звертатися до координатора проєкту Андрія Вахтеля: vakhtel.andrii@gmail.com.

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 136 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Є співзасновником Премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.