Мусаковська Юлія

Мусаковська Юлія

Українська поетка, перекладачка

Народилася 1982 року у Львові. Українська поетка, перекладачка.

Авторка чотирьох поетичних збірок: "Чоловіки, жінки і діти" (Львів, Видавництво Старого Лева, 2015), "Полювання на тишу" (Тернопіль, Крок, 2014), "Маски" (Київ, Смолоскип, 2011), "На видих і на вдих"; (Київ, Факт, 2010).

Авторка публікацій у різноманітних часописах, альманахах та антологіях. Вірші перекладені англійською, німецькою, шведською, польською, литовською, болгарською, російською мовами та на іврит.

Перекладає шведську поезію українською (Томас Транстрьомер) та сучасну українську поезію англійською мовами (переклади опубліковані в двомовній антології української поезії "Листи з України", 2016).

Ступінь магістра з відзнакою отримала на факультеті міжнародних відносин ЛНУ ім. І.Я.Франка, працює в маркетингу та комунікацях, з 2007 - у сфері ІТ. Викладає у Lviv IT School в межах курсу з розвитку бізнесу, часто виступає як спікерка на галузевих подіях.

У 2016 році режисер Олександр Фразе-Фразенко зняв поетичний фільм "Глина" (тексти і голос - Юлії Мусаковської), прем’єра якого відбулася на Книжковому Арсеналі того ж року, а на Book Forum - у 2017 році.

У вересні 2018 на Book Forum у Львові представила поетично-музичний проект "Кругообіг" на нові вірші разом з музикантами: Тарас Пузир (бас-гітара) та Лука-Теодор Гануляк (ударні).

У червні 2018 підтримала відкритий лист діячів культури, політиків і правозахисників із закликом до світових лідерів виступити на захист ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова й інших політв'язнів.

Публікації автора на сайті ПЕН: