Всі автори

Карпа Ірена

Українська письменниця, журналістка

Народилася 8 грудня 1980 року у м. Черкаси.

1984 року переїхала з батьками в м. Яремча Івано-Франківської області. 1998 року вступила до Київського Національного лінгвістичного університету на факультет французької мови, здобуває ступінь магістра. Переїхала до Індонезії, в м. Джокджакарта, де співпрацює з міжнародними неурядовими організаціями, що займаються правами людини (зокрема правами жінок). Читала вільні лекції в місцевому університеті.

2004 року повернулася до Києва. З 2005 по 2013 рік співпрацювала як авторка та ведуча з чисельними телеканалами. ICTV, Інтер ("Перша Експедиція, книжкова рубрика", Новий, MTV). Напрямок: культурно-соціальний. 

Разом з гуртом "Фактично Самі" виступала на сцені Майдану 2004-го року. Брала активну участь у політичних протестах: проти закону про мови, про захист суспільної моралі тощо. Їздила на міжнародні конференції, книжкові форуми та літературні стипендії.

Як музикантка, письменниця, політична активістка брала активну участь в подіях Революції Гідності. Співпрацювала з низкою іноземних ЗМІ для максимально об'єктивного висвітлення подій Майдану.

З початком окупації Донбасу Ірена пише сценарій, консультує художників та озвучує мінімалістичний анімаційний фільм "Ватник". 12 сатиричних епізодів викликають гостру полеміку і набирають сотні тисяч переглядів в Інтернеті. Від початку війни Карпа активно займається волонтерством: допомагає армії матеріально (продає власне авто, купує військове устаткування), організовує виступи для солдатів та активних громадських осередків на звільнених територіях.

Із грудня 2015 року Карпа працює в посольстві України у Франції на посаді першого секретаря з питань культури. Серед її доробку в галузі культурної дипломатії: мультидисциплінарний фестиваль "Week-end à l’Est" з запрошеним містом Київ, участь України в книжковому салоні Salon du Livre, міжнародному бієнале молодої фотографії Circulation, міжнародному фестивалі анімаційних фільмів та креативних технологій Mifa Market, виставці "A l’Est, la Guerre sans fin?" в Музеї Армії (Invalides) в Парижі, сприяння українським дизайнерам у Paris fashion week, Paris Design Week, Maison et Objets, сприяння перекладам українських авторів французькою мовою тощо.

Брала участь в акціях на підтримку Олега Сенцова. Під час Книжкового Салону 2018-го року вручила Президенту Макрону книгу перекладів оповідань Сенцова французькою мовою.

Карпа Ірена
4 публікації
Публікації автора