Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у серпні

166
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у серпні

Ділимося з вами добіркою актуальних можливостей серпня. Українські та закордонні ґранти, премії, конкурси, стипендії та резиденції – усе, що потрібно для самореалізації та навчання.

ҐРАНТИ

image Фото: Jaredd Craig

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? NORLA – Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov.

Програма Фонду розвитку українських ЗМІ – 2021

Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує незалежні засоби масової інформації (друковані, радіо, телевізійні та електронні) подавати заявки на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ. Програма також надає індивідуальні гранти журналістам та представникам українських медіа. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проєкти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа. Максимальна сума фінансування становить 50 тис. дол. США, однак середній розмір грантів становить 15-25 тис. Сума гранту залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проєкту, який може тривати від 1 до 12 місяців. Організації та ЗМІ заохочуються до пошуку джерел співфінансування від інших донорів. Гранти надаються за наявності коштів. Конкурс проходить на постійній основі та не має кінцевого терміну.

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica

ґрант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проекти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проекти. Проекти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.

image

Ґрант Фонду Говарда Баффетта для жінок-журналісток

Фонд Говарда Баффетта надає ґрантову підтримку жінкам-журналісткам, які висвітлюють раніше невідомі, але критично важливі глобальні проблеми; здійснюють амбітні медіапроєкти, що кидають виклик традиційним медіанаративам; запускають підприємницький новинний проєкт або набувають навичок, щоб це здійснити. Основні вимоги: 3 роки професійного досвіду; журналістика – головний вид діяльності. Перевага надається індивідуальним заявкам, але якщо мова про групову діяльність, то у складі команди журналістки-заявниці повинно бути не менше, ніж 50% жінок. Пропозиція діє на постійній основі. Термін розгляду заявки – до трьох тижнів.

image

Crafting Futures: гранти цифрової співпраці від Британської Ради

Ґранти для українсько-британських тандемів, що тестуватимуть використання цифрових технологій в ремісничій справі. Переможці ґрантового конкурсу одержать до 8 тис. фунтів стерлінгів на проведення віртуальних резиденцій, конференцій і виставок, створення онлайн-архівів, розробку онлайн-курсів або будь-які інші проєкти із застосуванням віртуальних та альтернативних способів роботи в ремісництві. Подаватися можуть як організації, так і окремі дослідники. Подавати заявку, укладати ґрантову угоду і відповідати за комунікацію та розподіл коштів має саме партнер з Великої Британії. Шанс на фінансування мають як нові ідеї, так і вже наявні проєкти, що потребують розвитку. Кінцевий термін – 22 серпня 2021 року.

image

Підтримка книжкових перекладів від Goethe-Institut

Програма Goethe-Institut "Переклади німецьких книжок іноземними мовами" підтримує закордонні видавництва у публікації німецької літератури. За умови надання підтримки Goethe-Institut відшкодовує іноземному видавництву частину витрат на переклад після виходу книги. Повне покриття коштів на переклад, так само як і фінансування друку чи редакторської роботи не передбачені. Іноземне видавництво зобов‘язується розмістити у вихідних даних книги вказіку на підтримку та логотип Goethe-Institut. Якщо цього не було зроблено, кошти на підтримку перекладу не можуть бути виплачені. Засідання комісії з розгляду заявок відбувається чотири рази на рік. Найближчий реченець подачі заявок: 15 вересня 2021 року.

image

Конкурси програми "Креативна Європа" від Європейського Союзу

Програма "Креативна Європа" спрямована на фінансування проєктів та ініціатив, які є націленими на зміцнення культурного різноманіття, а також відповідають потребам та викликам сектору культурних та креативних індустрій (ККІ). До підпрограми "Культура" належать такі конкурси:

Креативна Європа: ґранти на переклад художньої літератури

Видавці можуть отримати до 300 тис. євро, щоб ознайомити українських читачів з відбірними творами європейських авторів або перекласти українську літературу, щоб промотувати за кордоном. Можна обрати одразу декілька книжок – від 5 і набагато більше. Ґрант покриє до 60% витрат на переклад, видавництво, дистрибуцію та промоцію книг в паперовому, електронному або аудіоформаті. Перекласти усі книжки потрібно протягом трьох років. Ґрантоотримувачі можуть працювати самостійно або подаватися з видавництвами, книжковими магазинами та літературними фестивалями з України, ЄС та ще 12 країн. Європейська комісія рекомендує подаватися в команді з партнерами з ЄС. Якщо видавець планує видати від 5 до 10 книг, то отримає до 100 тис. євро; від 11 до 20 книг – до 200 тис. євро., більш як 20 книг – до 300 тис. євро. Реченець зголошення: 30 вересня 2021 року.

Європейські проєкти співпраці (маломасштабні, середньомасштабні і великомасштабні)

Проєкти повинні відповідати визначеному програмою пріоритету: у видавничому секторі – посилити потенціал професіоналів з продажу прав на переклад чи адаптацію європейських літературних творів, зокрема тих, що написані менш поширеними мовами, в Європі та за її межами. Реченець: 7 вересня 2021 року.

Європейські мережі культурних та креативних організацій

Підтримку одержать проєкти, реалізовані високорепрезентативними мережами європейських культурних організацій, що базуються у кількох країнах та охоплюють широкий спектр країн-учасниць Креативної Європи. Мережі повинні мати спільну місію, правила управління, права та обов'язки членів, як це офіційно визначено (у "статуті" або еквіваленті) та погоджено його членами. Проєкти мають відповідати одному (чи кільком) пріоритетам програми: сприяти більшій залученості аудиторії у культуру; посилювати активність організації на міжнародній арені в Європі та за її межами; поділяти цінності Європейського Зеленого Курсу; допомогти європейським креативним і культурним секторам вповні скористатися перевагами нових технологій. Реченець подачі заяв: 26 серпня 2021 року.

image

На додачу до краудфандингу: ґранти дофінансування на культурні проєкти

Один з конкурсів проєкту EU4USociety для посилення громадянського суспільства в Україні, що реалізується Міжнародним фондом "Відродження" і фінансується ЄС. Ґранти спрямовані на підтримку культурних ініціатив, що залучають кошти громади. Подавачі можуть одержати до 200 000 гривень, що покриють половину витрат на реалізацію проєкту. Другу половину потрібно зібрати впродовж шести місяців на "Спільнокошті" або іншій краудфандинговій платформі. Подаватися можуть громадські та благодійні організації з усієї України. Кінцевий термін подання заявки – 1 вересня 2021 року.

На додачу до краудфандингу: ґранти дофінансування для медіа

Ґрантові кошти мають бути спрямовані на підтримку незалежних медіа, що залучають кошти громади. Організатори проєктів можуть одержати до 200 000 гривень, що покриють половину витрат на реалізацію проєкту. Другу половину потрібно зібрати впродовж шести місяців на "Спільнокошті" або іншій краудфандинговій платформі. Подаватися можуть громадські та благодійні організації з усієї України. Кінцевий термін подання заявки – 1 вересня 2021 року.

image

Ґранти на дослідження в історичних архівах ЄС (Флоренція, Італія)

Ґрантом опікується Міжнародний Вишеградський Фонд спільно з Інститутом Європейського університету. Програма надає можливість українським науковцям, які цікавляться темою євроінтеграції, попрацювати з історичними архівами ЄС (HAEU). Подаватися можуть науковці, які або навчаються на магістратурі, аспірантурі чи докторантурі, або закінчили студії не раніше як 10 років тому, і зараз працюють в університеті або науково-дослідницькому інституті. Максимальна сума ґранту на дослідження з права, історії, політології, економіки, соціології або будь-якої іншої гуманітарної чи соціальної дисципліни – 5 тис. євро. Реченець подачі: 31 жовтня 2021 року.

СТИПЕНДІЇ

image

Стипендія імені Марії Склодовської-Кюрі від Брістольського університету (University of Bristol, Великобританія)

Стипендія покриває проживання, участь в конференціях і семінарах та надає 800 євро в місяць на інші витрати. Дослідження можна проводити у будь-якій із дисциплін. Учасники відбору повинні мати ступінь кандидата наук або досвід проведення досліджень (мінімум 4 роки). У дослідницьких проєктах можуть брати участь не тільки дослідники, але і треті особи, такі як музеї, архіви, НВО, благодійні організації. Реченець подачі: 1 вересня 2021 року.

image

Постдокторські стипендії програми Марії Склодовської-Кюрі

Програма ЄС Horizon Europe запрошує науковців з докторським ступенем поїхати за кордон для професійного зростання і проведення дослідження разом з партнерською організацією з однієї з 44 країн-учасниць Horizon Europe. Стипендія покриє один з наступних видів мобільності:

1. європейська – один-два роки в країні партнера;

2. глобальна – один-два роки будь-якій країні, що не бере участь в Horizon Europe, та рік в країні партнера.

Стипендіати можуть залучати до співпраці як наукові установи, так і організації з неакадемічної сфери. Програма гарантує офіційне працевлаштування в організації, що приймає; відшкодування витрат на житло і подорож; виплати до 1 тис. євро в місяць на участь в конференціях, мовних курсах, придбання літератури та будь-які інші витрати, що сприятимуть професійному розвитку стипендіата. Реченець подачі документів: 12 жовтня 2021 року.

image

ХХІ Стипендійна програма Gaude Polonia 2022

Національний центр культури оголошує набір на участь у ХХІ стипендійній програмі Gaude Polonia 2022. Подаватися можуть молоді митці і перекладачі польської літератури з країн Центрально-Східної Європи, в першу чергу з Білорусі та України. Стипендіальна програма триватиме у Польщі з 1 лютого до 31 липня 2022 року. Відбір стипендіатів відбудеться шляхом конкурсу. Від кандидатів вимагається володіння польською мовою, щонайменше на початковому рівні. Необхідні документи потрібно надіслати до 15 жовтня 2021 року (включно).

image

Академія культурного лідера: онлайнова нетворкінгова навчальна подорож до Тюрингії

Goethe Institut запрошує управлінців, менеджерів, митців, представників громадських організацій та активістів подаватися на онлайн-подорож до однієї з федеральних земель Німеччини – Тюрингії (триватиме з 21 по 24 вересня 2021 року). Учасники проєкту познайомляться з менеджерами та управлінцями, яким вдається втілювати якісні культурні проєкти у невеликих містах та з мінімальними ресурсами; дізнаються, які інструменти їм допомагають, вивчать структуру й процедури місцевих установ та отримають персональні поради. Для участі потрібно зробити презентацію на 3-5 слайдів про себе та свої проєкти українською або англійською мовами. Учасники подорожі одержуватимуть стипендію 200 євро для власного професійного розвитку. Реченець подачі: 2 вересня 2021 року.

КОНКУРСИ

image

Літературний конкурс "Крилатий Лев" 2021

Міжнародний літературний конкурс рукописів прози "Крилатий Лев" оголошує прийом матеріалів на визначення лауреатів 2021 року. Цьогоріч брати участь у конкурсі можуть автори з України та з-поза її меж, без обмежень за віком. Головний приз: видання книжки переможця накладом не менше 1000 примірників. Фрагменти творів авторів-фіналістів будуть опубліковані у молодіжних числах часопису "Дзвін". До розгляду журі приймається видрук на "А-четвертому" 14-м кеглем рукопису прозової книжки українською мовою та переклади українською іншомовних рукописів, без тематичних обмежень (за винятком творів для дітей та фантастики), не опублікованих досі окремою книжкою, поданого автором чи уповноваженою особою до 1 жовтня поточного року.

image

Літературний конкурс для дитячих письменників від видавництва
"Наш формат"

Дитяча редакція видавництва "Наш формат" закликає письменників надсилати рукописи оригінальних художніх дитячих творів – повістей або романів, написаних українською мовою і ніде не опублікованих до 31 серпня 2021 року. Твір має бути на актуальну для сучасного читача та ринку тему, нести загальнолюдські цінності. У номінації 6+ – обсяг тексту від 80 до 200 тисяч знаків з пробілами (допустиме відхилення +/− 10 тисяч знаків з пробілами). У номінації 10+ – обсяг від 120 до 300 тисяч знаків з пробілами (допустиме відхилення +/− 20 тисяч знаків з пробілами). Внесок за участь у конкурсі складає 600 грн. Автор має право подати на конкурс необмежену кількість рукописів, але кожен надсилається незалежно від попередніх. Відповідно і внесок за кожен рукопис сплачується окремо. На переможців чекають такі нагороди: 1 місце – 15 000 грн + контракт на видання книжки; 2 місце – 10 000 грн + контракт на видання книжки; 3 місце – 5 000 грн + контракт на видання книжки. Кінцевий термін подавання рукописів – 31 серпня (включно) 2021 року.

image

Конкурс рукописів від Видавництва "Читай українською"

До участі в конкурсі приймають рукописи завершених, раніше не опублікованих, українськомовних творів. Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції. Видавництво не рецензує рукописи та не веде листування з цього приводу. Термін розгляду рукописів – від 1 до 3 місяців. У разі зацікавленості редактори сконтактують з авторами. Видавництво обіцяє: достойний гонорар, видання та оформлення коштом видавництва, інформаційний супровід та промоцію. Деталі обговорюються з авторами індивідуально. Конкурс діє постійно.

image

Літературний конкурс видавництва "Смолоскип"

З 1993 року видавництво "Смолоскип" проводить конкурс для українських літераторів. Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Рукопис варто надіслати лише у роздрукованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21. Участь у конкурсі можлива лише за умови сплати благодійного внеску: від 200 грн. Твори мають надійти на розгляд журі до 31 грудня кожного року.

image

Конкурс оповідань "Open World" – 2021 від літературної студії "Орфей"

Метою конкурсу є популяризація української культури через художню літературу. Кожні два роки буде опублікована збірка творів переможців. На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не оприлюднювалися. До участі не допускаються оповідання, опубліковані в Інтернеті, на папері, у вигляді аудіокниги тощо. Максимальна кількість слів конкурсного твору – 3000, мінімальна – 1500. Оповідання, які не відповідають встановленому ліміту слів, до конкурсу не допускаються. Тема творів: вільна. Твори повинні відповідати жанровим характеристикам, властивим оповіданню. Оповідання приймаються в електронному вигляді на скриньку openworldkonkurs@gmail.com. Кінцевий термін подання матеріалів: 1 листопада 2021 року.

image

Літературний конкурс "Кримський інжир" 2021

Кримський Інжир/Qırım inciri оголошує четвертий конкурс поетів, прозаїків та перекладачів. Учасники можуть подавати твори у таких номінаціях:

1) Проза про Крим українською мовою;
2) Проза кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
3) Поезія про Крим українською мовою;
4) Поезія кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
5) Дитяча література – дитячий прозовий або поетичний твір українською мовою про Крим чи кримськотатарською мовою без тематичних обмежень;
6) Переклад художнього твору з української на кримськотатарську та навпаки.

На конкурс приймаються твори, досі не опубліковані у жодних виданнях, зокрема й у соцмережах; вони не мають публікуватися до оголошення результатів конкурсу. Від одного автора приймають не більше двох окремих завершених прозових творів (обсягом від 15 тис. до 100 тис. знаків без пробілів), або від одного до п’яти віршів (обсяг – без обмежень). У номінації "Переклад" на конкурс можна подавати переклади як класичних, так і сучасних творів або їхніх уривків. Загальний обсяг прозових перекладених творів або уривків – від 15 тис. до 100 тис. знаків без пробілів. Переможці конкурсу будуть відзначені грошовою винагородою розміром 5000 грн. Кінцевий термін зголошення учасників – 31 жовтня 2021 року.

Міжнародний Конкурс прози "Без Меж" 2021

Міжнародний конкурс прози "Без Меж", започаткований на підтримку російськомовних і україномовних письменників усього світу, незалежно від країни їхнього проживання, оголошує початок відбору оповідань. Тема сезону: "Нова реальність". Фінал конкурсу відбуватиметься 21-23 жовтня 2021 року в рамках Міжнародного двомовного літературного проєкту "Без Меж" в Музеї сучасного мистецтва Одеси. Три дні заходу будуть наповнені культурними подіями, лекціями, дискусіями, презентаціями від членів журі і гостей проєкту, а головне: церемонією нагородження лауреатів конкурсу. Кінцевий термін подачі заявок – 5 вересня 2021 року.

image

Видавництво "Промова" оголошує відбір рукописів дебютних книжок

Молоде видавництво "Промова", за участі журналу "Сьогодення є Промова", оголошує початок відбору творів авторів-дебютантів. Жанрових обмежень немає, проте пріоритетними напрямками будуть сучасна проза, наукова фантастика. Рукописи не рецензуватимуться. Конкурс триває на постійній основі.

Видавництво "Промова" оголошує відбір прозових творів до збірки "Рожеві хмари мого життя"

Видавництво закликає авторів надсилати короткі прозові твори (обсягом до 45 текстових сторінок) про сучасне життя в Україні. Можна надсилати і незавершені рукописи, обсягом 30 сторінок. Для участі у відборі треба надіслати текст поштою, чи залишити на сайті видавництва, всередині файлу вказавши необхідну контактну інформацію. Реченець відбору – 19 вересня 2021 року (включно).

image

Читання молодого міста Лема: конкурс книжкової критики

Учасники конкурсу – молоді українські критики та літературознавці – мають написати логічно обґрунтовану рецензію на одну з книг довгого списку книг Премії – Львова Міста літератури ЮНЕСКО 2021 року. Мова тексту – українська, обсяг роботи – від 6 до 8 тисяч знаків. Кінцевий термін надсилання рецензії – 29 серпня 2021 року.

Читання молодого міста Лема: конкурс книжкової ілюстрації

Учасники конкурсу мають створити книжкову ілюстрацію до цілого твору або ж частини будь-якого твору фантаста Станіслава Лема. Для участі варто надіслати серію зі щонайменше двох ілюстрацій: для цілого книжкового розвороту та для окремої сторінки. Серія має бути об’єднана виразною графічною стилістикою. Допускається комбінування графіки з текстом. Техніка виконання довільна. Разом з ілюстрацією просять надати текст. Технічні вимоги: формат сторінки вертикальний, А4 (210х297 mm), формат розвороту – 420х297mm, PDF, 300 dpi, RGB, 1754×2480 pixels. Учасниками можуть бути особи будь-якого віку, які визначають себе як ілюстратори-початківці. Журі оберуть найкращі роботи та дадуть фіналістам кілька порад, які допоможуть покращити текст. Обрані тексти увійдуть до альманаху "Читання Молодого Міста" та будуть оприлюднені в електронному та друкованому варіантах. До того ж головний переможець конкурсу отримає грошову винагороду від міста. Реченець зголошення – 16 серпня 2021 року.

image

Конкурс "Книжка майбутнього" – 2021 від Book Space

Третій конкурс "Книжка майбутнього" відбудеться у двох номінаціях: "Експеримент у папері" та "Папір і нові технології", а також спеціальний конкурс "Авторський проєкт" для незалежних авторів, куди можна буде подавати і цифрові проєкти також. Від кожного заявника – чи то видавництв, чи то незалежних авторів – приймаються до 3 заявок. У конкурсі можуть узяти участь книжки або проєкти, що були опубліковані або реалізовані в період із 30 вересня 2020 року до 23 серпня 2021 року, або ж постійні проєкти, що були активні в цей період (для цифрових авторських проєктів). Кінцевий термін подання заявок: 23 серпня 2021 року включно.

image

Конкурс Best Book Award 2021 від Форуму видавців

Книжковий конкурс Best Book Award 2021 – щорічна головна премія Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. До участі в Конкурсі приймають книжки, які: видані в Україні або поза межами України українською мовою, або ж українських авторів різними мовами, або на українську тематику впродовж 2020-2021 рр.; видані вперше й такі, що не брали участі в конкурсі минулих років; перевидані зі значними змінами, доповненнями, концептуально оновлені за змістом та оформленням; багатотомні видання є завершеними і всі томи представлені на конкурс; не містять матеріалів, заборонених до опублікування та розповсюдження чинним законодавством України. Переможців премії BookForum Best Book Award 2021 оголосять під час урочистої церемонії нагородження 16 вересня на Львівському міжнародному 28 BookForum, який відбудеться 15-19 вересня 2021 року. Щоби номінувати книжку на цьогорічний конкурс Best Book Award, потрібно заповнити анкету та надіслати до 30 серпня 2021.

image

Конкурс "Книга Chebookfest 2021" від Черкаського книжкового фестивалю

Конкурс проводиться в рамках IV Черкаського книжкового фестивалю. До участі в Конкурсі приймаються книжки, які заявлені на Конкурс українськими видавництвами; видані в Україні впродовж 2021 року; виконані на високому естетичному та поліграфічному рівні; не містять матеріалів, заборонених до публікування та розповсюдження чинним законодавством України.

Книги-переможці визначатимуть у номінаціях:

1. науково-популярна книга для дорослих, есеїстика, публіцистика, мемуари;
2. художня література (сучасних українських авторів);
3. художня література (переклад іноземного автора);
4. мотиваційна і бізнесова література;
5. краєзнавчі видання про Черкащину;
6. науково-популярна книга для дітей;
7. книга для найменших (0-3 роки);
8. книга для дошкільного віку (3-6 років);
9. книга для молодшого шкільного віку (6-12);
10. підліткова література.

Результати Конкурсу будуть оголошені під час Фестивалю, опубліковані на сайті Фестивалю та повідомлені в засобах масової інформації. Книжки на Конкурс та супровідну інформацію (назва видавництва, телефон, електронна пошта відповідальної особи) варто надіслати до 17 серпня 2021 року.

image

Мистецький конкурс на виробництво радіопроєкту "Радіоесеїстика"

Акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України" оголошує мистецький конкурс на виробництво радіопроєкту "Радіоесеїстика" для радіоканалу "Радіо "Культура"" дирекції "Українське радіо" АТ "НСТУ". Метою конкурсу є пошук найкращих творчих ідей на розроблення і написання автором чи авторкою-наратором 25 сценаріїв передач. Сценарії будуть начитані під аудіозапис у студії організатора конкурсу та виходитимуть на радіоканалі "Радіо "Культура"" протягом 2022 року. Участь у конкурсі можуть брати юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, а також фізичні особи-підприємці 3-ї групи. Подати можна лише один проєкт, який буде оцінювати конкурсна комісія. Приймання проєктів відбувається до 30 серпня 2021 року.

ПРЕМІЇ

image

Конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова – 2021

Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу оголошує конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова з есеїстики за 2021 рік. За умовами Премії, запропонувати кандидатів можуть українські та іноземні культурні інституції, видавництва, наукові центри, творчі обʼєднання і приватні особи. До розгляду приймаються художні або наукові есеї українських авторів (нон-фікшн), опубліковані в паперовому вигляді (книжка, збірка) протягом 2020 року. Кожен твір може брати участь у конкурсі на здобуття Премії лише один раз. Для зголошення варто заповнити електронну форму і надіслати два примірники книжки на адресу Українського ПЕН (за посередництва Нової пошти чи кур’єрської доставки). Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня 2021 року.

image

Літературна премія Ірпеня 2021

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія в галузі літератури, заснована 2020 року товариством "Відважних" та Інвестиційною радою Ірпеня з метою пошуку нових авторів і їх мотивації до подальшої творчості. Премія вручається в трьох номінаціях: "Проза", "Поезія" та "Література для дітей". На розгляд журі приймаються не видані раніше рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Вік та географія претендентів на отримання премії необмежений. Тематика творів та їхній обсяг – вільні. Нагородження лавреатів премії за 2021 рік відбудеться 21 березня 2022 року. Троє переможців у кожній з номінацій отримають по 50 тис. грн кожен. Кінцевий термін подачі робіт – 31 грудня 2021 року.

image

Премія імені Максима Рильського для перекладачів

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2021 рік у двох номінаціях: 1) за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів; 2) за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу. На здобуття Премії висуваються нові оригінальні твори, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за півроку до їх висунення на здобуття Премії. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії вносять творчі спілки, національно-культурні та національно-просвітницькі товариства, видавництва і видавничі організації, редакції періодичних видань, вчені ради вищих навчальних закладів, наукові установи, асоціації тощо. Реченець подання – 1 листопада 2021 року.

Літературна премія імені Василя Кожелянка

Премія має на меті ініціювання та реалізацію активностей, які сприятимуть тому, щоб ім’я Василя Кожелянка стало одним із центральних культурних брендів Чернівців, символом "Книжкової столиці України – 2022" та загалом точкою тяжіння літературно-мистецького, книжкового життя міста в ювілейний рік письменника (2022 року Василеві Кожелянкові – 65). У 2022 році Премію буде вручено у двох основних номінаціях:

Номінація 1 "Срібний павук". Найкраща книга, яка осмислює Чернівці. Беруть участь книжки будь-якого роду, жанру, крім наукових, видані впродовж 2020–2021 років. Передбачає одного переможця. Подавати книжки на конкурс можуть автори, видавництва, бібліотеки, книгарні, клуби та інші гравці книжкового ринку.

Номінація 2 "Homo Ludens". Тексти малої прози, створені у жанрі альтернативної історії та/або ретропрози. Передбачає трьох переможців (І, ІІ, ІІІ місця) та видання збірки найкращих творів. Подавати твори можуть лише автори.

Переможець у першій номінації одержить брендований срібний перстень та грошову винагороду у розмірі 49 тис. грн. Переможці у другій номінації: І місце – 30 тис. грн.; ІІ місце – 20 тис. грн.; ІІІ місце – 15 тис. грн. Завершення прийому заявок, книжок і творів на участь у конкурсі (у двох номінаціях) – 31 грудня 2021 року о 15 годині.

РЕЗИДЕНЦІЇ

image

Міжнародна резиденція Вентспілс/Ventspils для письменників та перекладачів (Латвія)

Латвійська резиденція запрошує письменників, перекладачів (з латвійської) та дослідників зі всього світу у мальовниче портове місто Вентспілс, що на узбережжі Балтійського моря. Тривалість перебування: до чотирьох тижнів. Подавати заявки варто не пізніше, ніж за два місяці до початку візиту. Резиденти отримують разову стипендію в розмірі 320 євро. Програма фінансується Міністерством культури Латвії. Заявки приймаються протягом усього року.

image

Міжнародна літературна резиденція Flavia Cosma у провінції Квебек, Канада

Резиденція, керована місцевою неприбутковою організацією, знаходиться у селищі Валь-Давід (Val-David) у Канаді. Організатори запрошують на перебування поетів, прозаїків і перекладачів. Завдання резиденції: створити простір, сприятливий для співпраці та обміну мистецьких думок. Резидент може перебувати від 1 до 6 тижнів. Організатори не покривають витрати на транспорт і їжу. Письменники на резиденції зобов’язуються згадати про резиденцію у своїх публікаціях. Заявки приймають упродовж року.

&

image Фото: Max van den Oetelaar

&

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2021: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких досліджень та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, особливо дизайн, можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції: 270 євро – місячна програма, і 450 – двомісячна. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.

Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

16 серпня 2021
166
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН