Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у листопаді

641
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у листопаді

Український ПЕН традиційно ділиться з вами добіркою можливостей для письменників, перекладачів і журналістів. Українські та закордонні ґранти, премії, конкурси, стипендії та резиденції – усе, що потрібно для самореалізації та навчання.

ҐРАНТИ

&

image Фото: Jaredd Craig

&

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:
?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

Програма Фонду розвитку українських ЗМІ – 2021

Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує незалежні засоби масової інформації (друковані, радіо, телевізійні та електронні) подавати заявки на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ. Програма також надає індивідуальні гранти журналістам та представникам українських медіа. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проєкти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа. Максимальна сума фінансування становить 50 тис. дол. США, однак середній розмір грантів становить 15-25 тис. Сума гранту залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проєкту, який може тривати від 1 до 12 місяців. Організації та ЗМІ заохочуються до пошуку джерел співфінансування від інших донорів. Гранти надаються за наявності коштів. Конкурс проходить на постійній основі та не має кінцевого терміну.

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Ґранти від Українського культурного фонду

Інноваційний культурний продукт

Третій лот цього напрямку – Літературна справа. Пріоритетні продукти ЛОТ-у: видання (друковане/електронне); промотур; проєкт (популяризація української книги та читання); літературний простір (хаб, онлайн платформа). Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 300 тис. грн Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1,5 млн грн. Реченець заповнення заявки: 20 січня 2022 року.

Культура без бар'єрів

Програма "Культура без бар’єрів" відповідає пріоритетному напряму діяльності Фонду – сприянню дотриманню культурних прав, безбар’єрного доступу до споживання і створення культурного продукту, забезпеченню рівних можливостей особистісного розвитку та самореалізації для всіх громадян та спільнот. У програмі є 3 лоти:

Бюджет програми на 2022 рік – 30 млн грн. Кінцевий термін подачі заявок: 17 січня 2022 року.

Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії

Цілі програми "Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії": отримати аналітичні дані, які стали б підґрунтям для вироблення культурних політик на національному, регіональному та місцевому рівнях; згенерувати нові знання про споживачів культурного продукту та стан розвитку ринку культури та креативних індустрій; підтримати створення освітніх програм для вдосконалення мистецької освіти в Україні (формальної і неформальної). Бюджет програми на 2022 рік – 45 млн грн. У програмі є 4 лоти:

Кінцевий термін подачі проєктної заявки на конкурс: 31 січня 2022 (до 18.00 за київським часом).

Аудіовізуальне мистецтво

Програма спрямована на підтримку та розвиток національного аудіовізуального сектору, зокрема, телебачення, радіомовлення та медіаплатформ, впровадження новітніх мультимедійних інформаційних технологій, стимулювання митців до створення конкурентоспроможного аудіовізуального продукту та його представлення за кордоном. Бюджет програми на 2022 рік – 110 млн грн. У рамках конкурсної програми "Аудіовізуальне мистецтво" на 2022 рік пропонуємо ЛОТ-и:

Кінцевий термін подачі проєктної заявки на конкурс: 17 січня 2022 (до 18.00 за київським часом).

Ґранд подія

Цілі програми "Ґранд-подія": збільшення кількості професійної аудиторії в культурних та креативних індустріях, яка реалізує масштабні знакові події; стимулювання внутрішнього та зовнішнього туризму; активна співпраця з міжнародними інституціями, експертами, митцями, культурними операторами; формування позитивного іміджу України в міжнародному середовищі завдяки реалізації якісних інноваційних масштабних та знакових подій, які мають світове визнання; посилення культурної ідентичності українського народу. У рамках конкурсної програми "Ґранд-подія" на 2022 рік є ЛОТ-и:

Бюджет програми на 2022 рік – 85 753 тис. грн. Кінцевий термін подачі проєктної заявки на конкурс: 31 січня 2022 (до 18.00 за київським часом).

image

Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica

Ґрант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проєкти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проєкти. Проєкти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.

image

Ґрант Фонду Говарда Баффетта для жінок-журналісток

Фонд Говарда Баффетта надає ґрантову підтримку жінкам-журналісткам, які висвітлюють раніше невідомі, але критично важливі глобальні проблеми; здійснюють амбітні медіапроєкти, що кидають виклик традиційним медіанаративам; запускають підприємницький новинний проєкт або набувають навичок, щоб це здійснити. Основні вимоги: 3 роки професійного досвіду; журналістика – головний вид діяльності. Перевага надається індивідуальним заявкам, але якщо мова про групову діяльність, то у складі команди журналістки-заявниці повинно бути не менше, ніж 50% жінок. Пропозиція діє на постійній основі. Термін розгляду заявки – до трьох тижнів.

image

Fixing the Future: конкурс ініціатив, що змінюють світ на краще

Міністерство закордонних справ Австрії спільно з радіо Ö1 проводить конкурс ініціатив, що якісно вплинуть на сфери освіти, харчування, охорони здоров‘я, клімату, культури, соціального сектору, технологій, економіки тощо. Заявники можуть презентувати інноваційну ідею або вже дійсний проєкт. Серед винагород – участь у тренінгах, презентаціях, менторських сесіях та нетворкінгових подях Міністерства закордонних справ Австрії, Віденської академії мистецтв, Віденського центру архітектури і Технічного університету Граца. Також проєкти з усього світу будуть опубліковані на інтерактивній мапі. Для участі у конкурсі потрібно коротко описати заявлену ініціативу (до 800 символів) і залишити посилання на персональний (чи корпоративний) сайт заявника або його соцмережі. Крім того, апліканти мають зняти невелику відеопрезентацію (до 3 хвилин, горизонтальний формат) своєї ініціативи англійською мовою. Кінцевий термін подання заявки: 31 грудня 2021 року.

image

Ґрант на просування плюралізму і поваги до різноманіття серед молоді засобами мистецтва у програмі USAID "Мріємо та діємо"

Програма USAID "Мріємо та діємо" спрямована на заохочення поваги й визнання соціокультурного розмаїття, а також на вивчення точок перетину між расою, гендером, етнічною приналежністю, релігією, здібностями й віком. Ґрантодавці закликають подавати на конкурс програми, які використовують образотворчі або перформативні види мистецтва (танцювальне, театральне, письменницьке мистецтва, сторітелінг, образотворчі мистецтва, цирк, музика, стендап, література, фотографія, відео, дизайн, ремесла, тощо) задля посилення підтримки цінностей, толерантності, соціальної інклюзії, плюралізму, соціальної справедливості та прав людини серед української молоді. Максимальна сума підтримки одного проєкту – 60 тис. доларів, у конкурсному відборі може бути до трьох переможців. Термін виконання програми: січень 2022 року – січень 2023 року. Кінцевий термін подачі заявок: 28 листопада 2021 року.

&

СЕМІНАРИ

image

Міжнародний семінар "Перекладачі без кордонів" 2021

Колегіум Східної Європи імені Яна Новака-Єзьоранського оголошує набір на Міжнародний семінар для перекладачів, який відбудеться 14-18 грудня в замку Войновіце поблизу Вроцлава. До участі запрошують перекладачів літератури з мов регіону (української, білоруської, російської, литовської, чеської і словацької) польською, а також з польської цими мовами. Організатори покривають вартість проживання в замку, харчування, освітні матеріали та витрати на місцевий транспорт.

Критерії відбору учасників:

  • Наявність перекладацького досвіду (книга або публікація в журналі чи онлайн);
  • Бажання покращувати свої перекладацькі навички;
  • Вік – до 45 років;
  • Додатковою перевагою буде перекладацький інтерес до творчості Тадеуша Ружевича.

Участь у семінарі візьмуть 15 перекладачів. Подати заявку можна тут. Кінцевий термін: 5 грудня 2021.

СТИПЕНДІЇ

image

Стипендії Коледжу Європи

Це можливість для випускників українських університетів продовжити освіту в провідному інституті європеїстики, де навчаються майбутні дипломати, міністри та чиновники європейських урядів. Подаватися можуть випускники українських університетів, що мають дипломи магістра права, економіки, міжнародних відносин, політології або інших суміжних дисциплін.

Стипендія покриє витрати на навчання, проживання, харчування і подорожі. Вивчати можна одну з цих програм:

  • Європейські економічні студії;
  • Європейські міждисциплінарні студії;
  • Студії з європейських міжнародних відносин та дипломатії;
  • Європейські правові студії;
  • Європейські політичні та адміністративні студії;
  • Трансатлантичні відносини.

Кампуси коледжу знаходяться в Брюгге та Варшаві. Навчання розпочнеться у вересні 2022 року. Випускники отримають магістерські дипломи. Реченець подачі документів: 20 січня 2022 року.

image

Стипендії Гентського університету науковцям,
які здобувають PhD

Це можливість захистити докторську дисертацію одразу в двох університетах: українському та одному з провідних університетів Бельгії – Гентському. Стипендіат здійснить дослідження у Бельгії, а між цим працюватимете над дисертацією в Україні. Програма покриває дві подорожі до Генту та стипендію під час перебування там. Для подачі потрібна попередня згода від наукових керівників в обох країнах. Під час перебування у Гентському університеті стипендіат отримуватиме щомісяця 2252 євро та здобуде ступінь PHD. До участі у стипендіальному конкурсі запрошують українських науковців, які мають актуальну і перспективну тему докторської дисертації; наукового керівника в Гентському університеті; іншу стипендію на час дослідження в Україні; наукового керівника в українському університеті; можливість повністю сконцентруватися на дисертації в Україні. Кандидати можуть присвячувати викладанню та іншим завданням не більше 10% свого часу. Реченець подачі документів: 1 лютого 2022 року.

image

Перекладацька стипендія імені Пауля Целяна

Стипендія Віденського інституту гуманітарних наук на переклад текстів у сфері гуманітарних, соціологічних та культурологічних наук з української на інші європейські мови і навпаки. Три місяці відібраний стипендіат працюватимете над перекладом у Відні, а програма забезпечить робочий простір і покриє витрати. Стипендія відбудеться в період з вересня 2022 року до червня 2023 року. Для перекладу можна обрати як канонічні тексти, так і сучасні праці. Розмір щомісячної стипендії – 2800 євро. Кінцевий термін зголошення: 15 січня 2022 року.

image

Стипендійна програма Мілени Єсенської для журналістів

До участі у програмі запрошують культурних журналістів, які висвітлюють широкий спектр інтелектуальних та мистецьких питань. Запрошені чотири стипендіат/ки проведуть по три місяці у IWM та отримуватимуть місячну плату в розмірі 2500 євро. Також вони мають можливість одержати тревел-ґрант, якщо метою їхньої поїздки є проведення дослідження і створення проєкту. Реченець зголошення: 15 січня 2022 року.

image

Стипендія "Україна в Європейському діалозі"

Стипендіальна програма має на меті підтримати дослідження українських науковців, які закінчують або нещодавно закінчили докторантуру в українському закладі вищої освіти. Стипендії відкриті для всіх навчальних дисциплін з гуманітарних та соціальних наук (включаючи історію). Пропозиції щодо досліджень, пов’язані з одним із основних напрямків дослідження інституту, особливо заохочуються. Кандидати на стипендію: повинні бути громадянами України; зараховані на докторську програму в українському закладі вищої освіти або нещодавно здобули ступінь кандидата наук; не старші за 35 років. Кінцевий термін подачі заявок: 1 лютого 2020 року

image

ATLAS: Стипендії для кандидатів наук на проведення досліджень у Франції

Це можливість пройти стажування у сфері суспільних та гуманітарних наук у Франції. Упродовж двох-трьох місяців стипендіат зможе проводити польові дослідження, працювати у бібліотеках та архівах. Стажування відбуватиметься у період з березня по липень або з вересня по грудень 2022 року. Відібраний учасник одержуватиме стипендію 3 204 євро на два місяці або 4 704 євро на три від уряду Франції. До участі у конкурсі запрошують кандидатів наук, які: мають українське громадянство; працюють у галузі суспільних та гуманітарних наук: антропологія, літературознавство, мистецтвознавство, історія, географія, філософія, політичні науки, соціологія, археологія тощо; захистили дисертацію не раніше 2016 року; працюють в українському внз чи науковій установі; запрошені на стажування до лабораторії чи дослідницького центру у Франції. Для участі потрібно зібрати пакет документів і подати заявку французькою або англійською мовами. Реченець: 10 грудня 2021 року.

image

Магістратура у Швеції: стипендії на навчання від Шведського інституту

Програма пропонує стипендію на навчання на одному з магістерських курсів, які стосуються сталого розвитку, інновацій або відповідального управління. Стипендіат пройде курс, який поєднує практику й теорію, познайомиться з лідерами з інших країн та зрозуміє, як влаштоване шведське суспільство. Шведський інститут обіцяє щомісячну стипендію 1 тис. євро, грант на подорож розміром близько 1 тис. євро і медичне страхування. Для участі у програмі потрібно мати лідерський досвід керування колективом і щонайменше 3 тис. годин досвіду роботи у не більше ніж трьох організаціях (станом на 10 лютого 2022 року). Кінцевий термін заповнення аплікаційної заявки – 28 лютого 2022 року.

КОНКУРСИ

image

Конкурс рукописів від Видавництва "Читай українською"

До участі в конкурсі приймають рукописи завершених, раніше не опублікованих, українськомовних творів. Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції. Видавництво не рецензує рукописи та не веде листування з цього приводу. Термін розгляду рукописів – від 1 до 3 місяців. У разі зацікавленості редактори сконтактують з авторами. Видавництво обіцяє: достойний гонорар, видання та оформлення коштом видавництва, інформаційний супровід та промоцію. Деталі обговорюються з авторами індивідуально. Конкурс діє постійно.

image

Літературний конкурс видавництва "Смолоскип"

З 1993 року видавництво "Смолоскип" проводить конкурс для українських літераторів. Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Рукопис варто надіслати лише у роздрукованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21. Участь у конкурсі можлива лише за умови сплати благодійного внеску: від 200 грн. Твори мають надійти на розгляд журі до 31 грудня кожного року.

image

Видавництво "Промова" оголошує відбір рукописів дебютних книжок

Молоде видавництво "Промова", за участі журналу "Сьогодення є Промова", оголошує початок відбору творів авторів-дебютантів. Жанрових обмежень немає, проте пріоритетними напрямками будуть сучасна проза, наукова фантастика. Рукописи не рецензуватимуться. Конкурс триває на постійній основі.

image

Конкурс рукописів "Драматичні романи. Новий голос в літературі" від КСД

Видавництво КСД оголошує конкурс рукописів сучасної прози. Організатори закликають надсилати у редакцію синопсиси сучасних художніх романів, у яких йдеться про драматичні події в житті головної героїні/героя. Дія твору повинна відбуватися переважно на території України, з відображенням українських реалій, героями книги також повинні бути переважно українці. Обов’язковою є присутність любовної лінії в сюжеті твору та драматична історія життя і кохання. Можливі деякі елементи інших жанрів у творі (історичного, детективного тощо), але не фантастики, фентезі, еротики, містики чи жахів. На конкурс приймаються тільки твори реалістичної спрямованості. Обсяг роману – 350-600 тис. знаків з пробілами. Один автор може надіслати до розгляду не більше 2 творів. Прийом конкурсних творів завершується 20 січня 2022 року.

image

Літературний конкурс "Кримський інжир" 2021

Літературний конкурс "Кримський інжир" / "Qırım inciri" покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур.

Номінації конкурсу:
1) Проза про Крим українською мовою;
2) Проза кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
3) Поезія про Крим українською мовою;
4) Поезія кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
5) Дитяча література – дитячий прозовий або поетичний твір українською мовою про Крим чи кримськотатарською мовою без тематичних обмежень;
6) Переклад художнього твору з української на кримськотатарську та навпаки.

На конкурс приймаються твори, досі не опубліковані у жодних виданнях, зокрема й у соцмережах; вони не мають публікуватися до оголошення результатів конкурсу. Від одного автора приймаються:

  • проза – не більше двох окремих завершених творів;
  • поезія – одне подання: від одного вірша до добірки з п’яти віршів максимум.

Обсяг прозових творів – від 15 000 до 100 000 знаків без пробілів.

Обсяг поетичних творів – без обмежень. У номінації "Переклад" на конкурс приймаються переклади як класичних, так і сучасних творів або їхніх уривків. Загальний обсяг прозових перекладених творів або уривків – від 15 000 до 100 000 знаків без пробілів. Обсяг поетичних творів – без обмежень. Результати конкурсу оголошуються на церемонії нагородження та через ЗМІ. Переможці конкурсу будуть відзначені грошовою винагородою розміром в 5000 грн. Найкращі твори будуть опубліковані в антології "Кримський інжир" / "Qırım inciri". Кінцевий термін надсилання творів: 28 лютого 2022 року.

ПРЕМІЇ

image

Конкурс на здобуття премії Drahomán Prize 2021

Організатори Премії – Український інститут, Український ПЕН та Український інститут книги – оголошують початок прийому зголошень на здобуття премії Drahoman Prize. За умовами Премії, на неї номінуються перекладачі незалежно від країни проживання, у доробку яких щонайменше один перекладений і опублікований художній чи документальний твір. Книжка, з якою номінується перекладач, має бути опублікована в закордонному видавництві протягом трьох останніх років. Перекладач не може бути номінований на здобуття Премії із книжкою, перекладеною колективом перекладачів. Номінувати перекладача на здобуття Премії можуть закордонні культурні інституції, дипломатичні установи, наукові центри, видавництва, творчі об’єднання та члени Капітули. Зголошення включає в себе заповнену аплікаційну форму, а також електронний і паперовий примірники номінованої книжки українською мовою та мовою перекладу. 2021 року зголошення прийматимуться з 1 вересня до 30 листопада.

image

Премія імені Лесі Українки – 2021

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2021 рік.

Премія присуджується у чотирьох номінаціях:

  • літературні твори для дітей та юнацтва;
  • художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва;
  • театральні вистави для дітей та юнацтва;
  • кінотвори для дітей та юнацтва.

Претендентами на здобуття Премії можуть бути: творчі спілки, національно-культурні та національно-просвітницькі товариства, видавництва і видавничі організації, редакції періодичних видань, вчені ради вищих навчальних закладів, наукові установи, асоціації. До участі у конкурсі не приймаються твори, що вже були відзначені іншими преміями. Кінцевий термін подання заявки - 1 грудня 2021 року.

Літературна Премія імені Олеся Гончара – 2022

Премію імені Олеся Гончара присуджують щорічно на конкурсних засадах до дня народження письменника – 3 квітня. Грошова винагорода – 20 тис. грн. Премію вручають "за найкращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України". Подавати можна нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за пів року до їх висунення на здобуття премії. Кінцевий термін подання заявки – 1 лютого 2022 року.

Літературна Премія імені Миколи Гоголя – 2022

Премія імені Миколи Гоголя присуджується щорічно до дня народження митця – 1 квітня – "за найкращі літературно-мистецькі твори, що наслідують традиції творчості М.В. Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію". Грошова винагорода до премії – 20 тис. грн. На здобуття премії висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за місяць до їх висування премію. Кінцевий термін подання заявок на обидві премії – 1 лютого 2022 року.

image

Літературна премія імені Джозефа Конрада – 2021

Премія заснована Польським Інститутом у Києві 2007 року, вручається раз на два роки. Її присуджують українському письменникові/письменниці віком до 40 років (на момент вручення Премії), незалежно від місця його/її проживання, прижиттєво, за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Висунути кандидатів на Премію можуть як українські, так і іноземні культурні інституції, видавництва, творчі об’єднання, приватні особи, заповнивши аплікаційну форму. Кожна установа або приватна особа може висунути лише одного кандидата. Лауреати Премії Конрада попередніх років повторно не можуть бути номіновані. Лауреатку/лауреата та фіналістів визначить та оголосить польсько-українське журі, взоруючись на прозову україномовну творчість авторки/автора, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури. Лауреатка/Лауреат Премії-2021 отримає: диплом та нагороду розміром у 3000 євро від Польського Інституту у Києві; піврічне стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща "GAUDE POLONIA" від Партнера Премії, Національного центру культури (Варшава). Кінцевий термін висування кандидатур – 30 листопада 2021 року.

image

Літературна премія ЄБРР для українських книжок, перекладених англійською

Це міжнародна премія Європейського банку реконструкції і розвитку та Британської Ради. Її вручають за книги, написані українською або однією з мов українських нацменшин та видані англійською. Змагатися за премію можуть різні художні твори, у тому числі збірки оповідань одного автора. Премія відзначає важливість хорошого перекладу для популяризації книги, тож винагороду розміром 20 тис. євро (за перше місце) автор та перекладач розділять порівну. Міжнародне журі розгляне англомовні видання, що вийшли друком у період з 15 листопада 2020 по 14 листопада 2021. Це має бути перший переклад книги англійською. На конкурс можуть подаватися видавництва з ЄС і Великої Британії, що мають дійсний номер ISBN; продають свої книги за цінами, визначеними у валюті європейської країни. Автор книги повинен мати громадянство України або іншої країни, де працює ЄБРР. Автори, що мали громадянство України, але змінили його на інше, теж підходять за умовами конкурсу. Кінцевий термін заповнення аплікаційної форми – 3 грудня 2021 року.

image

Премія імені Анни Друмєвої для літературних агентів

Премія Анни Друмєвої – засновниці болгарської філії міжнародної літературної агенції Andrew Nurnberg Associates – бере початок у 2021 року. Її завдання – допомогти літературним агентам "глибше зрозуміти ринок перекладів і книжкову культуру, відмінну від їхньої". Претенденти мають працювати в літературному агентстві або бути скаутом на момент подачі заявки. За результатами Премії переможцю щороку вручатиметься стипендія в розмірі до 2500 фунтів стерлінгів (2965 євро). Заявки розглядатимуть директор ANA Дуг Воллес та агентка Міра Друмєва, дочка Анни Друмєвої, яка багато років була співдиректоркою ANA разом з Анною Друмєвою. Кінцевий термін подачі заявок – 31 січня 2022 року.

image

Літературна премія Ірпеня 2021

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія в галузі літератури, заснована 2020 року товариством "Відважних" та Інвестиційною радою Ірпеня з метою пошуку нових авторів і їх мотивації до подальшої творчості. Премія вручається в трьох номінаціях: "Проза", "Поезія" та "Література для дітей". На розгляд журі приймаються не видані раніше рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Вік та географія претендентів на отримання премії необмежений. Тематика творів та їхній обсяг – вільні. Нагородження лавреатів премії за 2021 рік відбудеться 21 березня 2022 року. Троє переможців у кожній з номінацій отримають по 50 тис. грн кожен. Кінцевий термін подачі робіт – 31 грудня 2021 року.

image

Літературна премія імені Василя Кожелянка

Премія має на меті ініціювання та реалізацію активностей, які сприятимуть тому, щоб ім’я Василя Кожелянка стало одним із центральних культурних брендів Чернівців, символом "Книжкової столиці України – 2022" та загалом точкою тяжіння літературно-мистецького, книжкового життя міста в ювілейний рік письменника (2022 року Василеві Кожелянкові – 65). У 2022 році Премію буде вручено у двох основних номінаціях:

Номінація 1 "Срібний павук". Найкраща книга, яка осмислює Чернівці. Беруть участь книжки будь-якого роду, жанру, крім наукових, видані впродовж 2020–2021 років. Передбачає одного переможця. Подавати книжки на конкурс можуть автори, видавництва, бібліотеки, книгарні, клуби та інші гравці книжкового ринку.

Номінація 2 "Homo Ludens". Тексти малої прози, створені у жанрі альтернативної історії та/або ретропрози. Передбачає трьох переможців (І, ІІ, ІІІ місця) та видання збірки найкращих творів. Подавати твори можуть лише автори.

Переможець у першій номінації одержить брендований срібний перстень та грошову винагороду у розмірі 49 тис. грн. Переможці у другій номінації: І місце – 30 тис. грн.; ІІ місце – 20 тис. грн.; ІІІ місце – 15 тис. грн. Завершення прийому заявок, книжок і творів на участь у конкурсі (у двох номінаціях) – 31 грудня 2021 року о 15 годині.

РЕЗИДЕНЦІЇ

&

image Фото: Patrick Tomasso

&

Дослідницька резиденція у студії Amant у Нью-Йорку (USA)

Щороку Amant Studio & Research Residency Program дозволяє митцям з усього світу попрацювати над власними дослідженнями в новому кампусі в Брукліні, штат Нью-Йорк. Протягом кожної тримісячної резиденції четверо митців отримують у розпорядження індивідуальні студійні приміщення, стипендію на особисті витрати (3 тис. доларів), а також ресурси для підтримки довгострокових дослідницьких проєктів чи архівної роботи. Amant також допомагає своїм резидентам із доступом до відповідних установ, архівів і консультацій науковців Нью-Йорку. Подаватися можуть і досвічені митці (або академіки), і перспективні початківці. Реченець зголошення: 30 листопада 2021 року.

image

Резиденція Akademie Schloss Solitude у Штутгарті, Німеччина

Резиденція запрошує молодих митців, дослідників та культурних менеджерів на пів року або рік переїхати до Штутгарта, щоб сконцентруватися на проєкті з: візуального мистецтва і медіа; музики і перформативного мистецтва; діджиталу; архітектури і дизайну; мови і літератури; освіти і медіації; гуманітарних, соціальних, природничих, економічних наук. Резидент одержить щомісячну стипендію розміром 1200 євро, помешкання, робочий простір, оплату квитків в обидва боки, медичне страхування і кошти на втілення власного проєкту. Подавати заявки можуть особи віком до 40 років, які завершили навчання чи працюють над докторською дисертацією. Обов’язковим є знання англійської, німецької або французької мов. Для зголошення варто заповнити аплікаційну форму, поділитися зразками своїх робіт і залишити контакти двох фахових осіб, які можуть дати рекомендації. Реченець подачі документів: 30 листопада 2021 року.

image

Міжнародна резиденція Вентспілс/Ventspils для письменників та перекладачів (Латвія)

Латвійська резиденція запрошує письменників, перекладачів (з латвійської) та дослідників зі всього світу у мальовниче портове місто Вентспілс, що на узбережжі Балтійського моря. Тривалість перебування: до чотирьох тижнів. Подавати заявки варто не пізніше, ніж за два місяці до початку візиту. Резиденти отримують разову стипендію в розмірі 320 євро. Програма фінансується Міністерством культури Латвії. Заявки приймаються протягом усього року.

image

Міжнародна літературна резиденція Flavia Cosma у провінції Квебек, Канада

Резиденція, керована місцевою неприбутковою організацією, знаходиться у селищі Валь-Давід (Val-David) у Канаді. Організатори запрошують на перебування поетів, прозаїків і перекладачів. Завдання резиденції: створити простір, сприятливий для співпраці та обміну мистецьких думок. Резидент може перебувати від 1 до 6 тижнів. Організатори не покривають витрати на транспорт і їжу. Письменники на резиденції зобов’язуються згадати про резиденцію у своїх публікаціях. Заявки приймають упродовж року.

&

image Фото: Max van den Oetelaar

&

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2021: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких досліджень та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, особливо дизайн, можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції: 270 євро – місячна програма, і 450 – двомісячна. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників. Замок Готорнден розташований на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

25 листопада 2021
641
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН