Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою

Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою

Спільний спецпроєкт Українського ПЕН та онлайн-журналу The Ukrainians. Список, упорядкований членами ПЕН, покликаний промотувати українську літературу та українських письменників в Україні та світі; показати повноту і різнорідність української великої прози; стати дороговказом для видавців, бібліотекарів та культурних організацій, а також спонукати молоду аудиторію до читання великих текстів.

Рік: 2021

Координаторка: Тетяна Терен

Опис проєкту

Спільний спецпроєкт Українського ПЕН та онлайн-журналу The Ukrainians. Список, упорядкований членами ПЕН, покликаний промотувати українську літературу та українських письменників в Україні та світі; показати повноту і різнорідність української великої прози; стати дороговказом для видавців, бібліотекарів та культурних організацій, а також спонукати молоду аудиторію до читання великих текстів. До списку ввійшли твори, які збагатили українську та світову літературу, відзначаються особливим авторським стилем, запропонували нові ідеї та смисли, вплинули на розвиток української мови та становлення України.

Укладання довгого списку та кілька етапів голосування, в яких взяли участь усі члени Українського ПЕН, відбувалися у березні-червні 2020 року. Загалом довгий список складався з 436 позицій.

Над проєктом працювала дорадча експерта група, до якої ввійшли літературознавці Тамара Гундорова, Микола Рябчук, Оля Гнатюк, Елеонора Соловей, Ірина Старовойт, Анатолій Дністровий, Олексій Сінченко, Ростислав Семків, Олена Галета та Марко-Роберт Стех.

Партнери проєкту
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН
Новини та публікації проєкту