Куценко (Poзумна) Оксана

Оксана Куценко (Розумна) народилася 9 грудня 1975 року в м. Остер на Чернігівщині. Українська поетка, авторка книжок для дітей, філософиня.

Зростала і навчалася (у школі та університеті) в м. Чернігові. Дебютна книга поезій «У зимах бажань» вийшла у 1996 році як результат перемоги в конкурсі видавництва «Смолоскип». У 2004 році захистила дисертацію з філософії за спеціальністю «релігієзнавство». Працювала в Комітеті ВРУ з питань культури і духовності, Національному інституті стратегічних досліджень. З 2018 року – українська дипломатка у складі Посольства України в Південно-Африканській Республіці. Дослідниця проблем культурної дипломатії та її інституційного розвитку в Україні.

Оксана Куценко започаткувала проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра», присвячений перекладам українською творів сучасних поетів країн Африки. Спільно з фольклорним театром «Дивина» (Донецьк) та театром сучасного танцю «Black Orange Dance Production» створила проекти «Пісок» та «Пісок. Повернення», що піднімають тему внутрішніх мігрантів, яка резонує з проблемою переселенців та біженців у світових масштабах.

Як поетка-перформерка Оксана Куценко виступає з театром «Дивина», висвітлюючи у поезіях та перформансах ідеї екологічного фемінізму, поширеного в країнах Африки («Пам’яті однієї ріки», 2018-2019).

Публікується у антологіях та періодичних виданнях України та Південної Африки, виступає на фестивалях та літературних сценах двох країн.

Бібліографія

Книги поезій:
У зимах бажань (Смолоскип, 1996);
Балетна школа (Просвіта, 2007);
Лялечки (ВСЛ, 2016).
Книги для дітей:
Печені яблука (Фонтан казок, 2015);
Аврора та інші принцеси (2019).

Переклади:
співперекладачка (з французької) книги Леопольда Седара Сенґора «Поетичні твори» (Видавництво Жупанського, 2018).