Програма стипендій для українських письменників, перекладачів та літературних критиків

5471
Роздрукувати
Програма стипендій для українських письменників, перекладачів та літературних критиків

Мета програми

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії до України чимало представників літературного сектора опинилися без фінансових можливостей для продовження творчих проєктів. Більшість українських видавництв і друкарень призупинила роботу і відклала заплановані до друку нові твори і переклади, медіа, які були майданчиком для публікації колонок, есеїв та рецензій, теж опинилися у скрутній ситуації і сьогодні не можуть сплачувати гонорари.

Стипендійна програма Українського ПЕН покликана зберегти сталість і тяглість літературного процесу в Україні й надати авторам можливість продовження роботи над важливими проєктами.

Для кого

Українські прозаїки, поети, драматурги, есеїсти, перекладачі, літературні критики, що перебувають в Україні або змушені були залишити Україну через війну.

Тривалість програми

29 червня – 30 листопада 2022.

Умови

Автори, які хочуть отримати підтримку в рамках програми, мають заповнити аплікаційну форму.

Звертаємо увагу, що аплікаційна форма включає в себе синопсис твору, над яким автор планує працювати в рамках стипендійної програми. Під твором маються на увазі роман, збірка оповідань, поезій, п’єс, художніх репортажів, есеїв, серія матеріалів у медіа на літературну тематику (рецензії, інтерв’ю, критичні огляди тощо), переклад художньої літератури з іноземних мов. Перекладачі надсилають фрагмент перекладу, над яким вони зараз працюють. У рамках програми не розглядаються наукові роботи.

Кожен автор може подати лише одну заявку в рамках програми та отримати стипендію лише один раз.

Оцінювання

Заявки прийматимуться на постійній основі до 30 листопада 2022 року. Розгляд заявок і оголошення переможців відбуватиметься раз на два місяці: 3 серпня, 30 вересня та 30 листопада.

Рішення про підтримані заявки ухвалюватиме журі у складі 5 осіб. До складу журі входять: Ростислав Семків, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Тетяна Огаркова та Оксана Луцишина.

Підтримані заявки оголошуватимуться публічно на платформах Українського ПЕН.

До кінця 2022 року в рамках програми буде надано 100 стипендій.

Розмір стипендії – 30 000 грн.

Програма стипендій реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та New Democracy Fund (Данія) в рамках програми Rapid response fund.

29 червня 2022
5471
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН