Програма стипендій для українських письменників, перекладачів та літературних критиків

9332
Роздрукувати
Програма стипендій для українських письменників, перекладачів та літературних критиків

Після надання 120 стипендій українським авторам і авторкам у 2022 році, Український ПЕН ухвалив рішення про продовження програми підтримки українських літераторів на ще один, четвертий, етап.

Прийом заявок триватиме з 26 грудня 2022 року до 26 лютого 2023 року. Імена переможців буде оголошено 3 березня. Заявниками програми можуть стати українські прозаїки, поети, драматурги, есеїсти, перекладачі, літературні критики, що перебувають в Україні або змушені були залишити Україну через війну. Результати будуть оголошені публічно на платформах Українського ПЕН. Зацікавлені учасники мають заповнити аплікаційну форму.

Аплікаційна форма включає в себе синопсис твору, над яким автор планує працювати в рамках стипендійної програми. Під твором маються на увазі роман, збірка оповідань, поезій, п’єс, художніх репортажів, есеїв, серія матеріалів у медіа на літературну тематику (рецензії, інтерв’ю, критичні огляди тощо), переклад художньої літератури з іноземних мов. У рамках програми не розглядаються наукові роботи.

Кожен автор може подати лише одну заявку в рамках програми та отримати стипендію лише один раз. Заявки, які не були підтримані на попередніх етапах розгляду стипендій, можуть бути повторно розглянуті членами журі під час наступних етапів програми.

Рішення про підтримані заявки ухвалюватиме журі у складі 5 осіб, до якого входять: Ростислав Семків, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Тетяна Огаркова та Оксана Луцишина.

Стипендійна програма Українського ПЕН покликана зберегти сталість і тяглість літературного процесу в Україні й надати авторам можливість продовження роботи над важливими проєктами в умовах війни. Розмір стипендії – 30 000 грн.

Перші три етапи програми було реалізовано за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та New Democracy Fund в рамках програми Rapid Response Fund. Четвертий етап буде профінансовано з коштів внутрішнього фонду Українського ПЕН – PEN Ukraine Emergency Fund.

11 січня 2023
9332
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН