Національний фонд демократії (NED)

Національний фонд демократії (NED) — незалежний, неприбутковий фонд, який займається розвитком і зміцненням демократичних інститутів у всьому світі. Щороку NED надає понад 2000 грантів на підтримку проектів неурядових груп за кордоном, які працюють на демократичні цілі у більш ніж 100 країнах.

З моменту свого заснування в 1983 році NED залишається на лідируючих позиціях з демократичної боротьби, перетворюючись у багатогранну інституцію, яка є центром діяльності, ресурсів та інтелектуального обміну для активістів, практиків і дослідників демократії по всьому світу.

Веб-сайт партнера: https://www.ned.org/

Реалізовані cпільні проєкти

circle

2021-2022 - #SolidarityWords

2021-2022 - #SolidarityWords

Спільний проєкт Українського ПЕН та Центру прав людини ZMINA, в рамках якого відомі українські письменники та журналісти стали амбасадорами українських політв’язнів-журналістів, ув’язнених у Російській Федерації та тимчасово окупованому Криму. У своїх публікаціях, інтерв’ю, під час публічних заходів в Україні та за кордоном амбасадори закликатимуть звільнити політв’язнів та розповідатимуть про їхні справи. Програма солідарності покликана привернути увагу до справ українських заручників Кремля та сприяти міжнародному тиску на Росію для їхнього звільнення.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Національного фонду демократії (NED).

circle

2020-2022 - Люди з порожніх стільців

2020-2022 - Люди з порожніх стільців

Медіапроєкт "Люди з порожніх стільців" (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують медіа "Читомо" та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

circle

2020-2021 - фокус-тема “Культура в режимі очікування”

2020-2021 - фокус-тема “Культура в режимі очікування”

"Культура в режимі очікування" – фокусна тема Українського ПЕН 2020-2021 років, у межах якої провідні інтелектуали – письменники, філософи, журналісти, науковці – розмірковують про те, що чекає на культуру, Україну і світ після карантину і глобальної кризи, які поставили наше життя на паузу. партнери: Фонд сприяння демократії Посольства США, Національний фонд на підтримку демократії (NED), Громадське радіо, Видання "Новое время", Видання "Лівий берег".