Яремчук Олеся
Фото: Зоряна Владика

Яремчук Олеся

Журналістка

Народилася 25 травня 1991 року у Львові. Українська журналістка та письменниця. Авторка книжки про національні меншини в Україні "Наші Інші". Спеціалізується на темах культурної та національної ідентичності, пограниччя.

Освіту здобула на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. 2014-2018 роки працювала над дисертацією "Подорожня антропологія у літературних репортажах Йозефа Рота" у Львівському національному університеті імені Івана Франка та у Віденському університеті (2016 рік, стипендія на дослідження від OeAD).

Працювала кореспонденткою міжнародного відділу у Всеукраїнській газеті "День" (Київ); журналісткою-фрілансеркою для газети "День" (Київ), журналів "Літакцент" (Київ), "New Eastern Europe" (Краків) та "Українського журналу" (Прага); стажувалася у німецьких виданнях "Deutsche Welle" (Бонн) та "Hamburger Abendblatt" (Гамбург). З 2015 – авторка та журналістка проекту про національні меншини в Україні "Наші Інші" в онлайн-журналі "The Ukrainians" (Львів). Репортажі з циклу "Наші Інші" перекладені чеською, німецькою та англійською мовами.

Авторка та кураторка І спеціальної програми літературного репортажу "Долаючи кордони" на 25-у "Форуму видавців" у Львові (2016) та інших подій на літературних фестивалях.

З січня 2016 року по квітень 2017 – кураторка конкурсу художнього репортажу "Самовидець" імені Майка Йогансена та репортажних видань у видавництві "Темпора". З червня 2017 року по лютий 2019 року – головна редакторка видавництва репортажної та документальної літератури "Човен".

Лауреатка конкурсу художнього репортажу "Самовидець" від видавництва "Темпора" (2014), премії "ЛітАкцент року" (2018), стипендіатка ADAMI Media Prize (2018) та Фундації "KulturKontakt Austria" (2019).

З лютого 2021 року – викладачка курсу "Репортаж" у Школі журналістики та медіакомунікацій УКУ.

Публікації автора на сайті ПЕН: